Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
Produkty
Menu

Edukacja dziecka


praca zbiorowa
Czasowniki niemieckie

Czasowniki niemieckie to doskonała pomoc pozwalająca opanować odmianę czasowników niemieckich:wstęp zawierający przystępnie i precyzyjnie przedstawione zasady użycia czasów oraz charakterystyczne cechy koniugacji, a także zmiany w pisowni czasowników po reformie ortografii pełna odmiana ponad 200 czasowników niemieckich kolorowe wyróżnienia nieregularności, oboczności i innych trudności w odmianie czasowników indeks zawierający ponad 2400 czasowników z odsyłaczami do wzorcowej odmiany Seria Niezbędna pomoc do nauki języka! adresowana jest do osób, które uczą się języków obcych i pragną stale doskonalić ich znajomość. Dla każdego języka opracowano trzy książki: słownik tematyczny podręcznik pJoanna Dybiec
Der Deutsche Kalender (książka + CD)

Książka poświęcona jest zwyczajom i świętom krajów niemieckiego obszaru językowego. W sposób przystępny i dowcipny omawia najważniejsze wydarzenia (święta, uroczystości państwowe) roku kalendarzowego. Zawiera teksty oraz różnorodne ćwiczenia, głównie w formie gier, zabaw i quizów. Nie tylko przybliża zwyczaje niemieckie czy austriackie, ale również zachęca do opowiadania o polskich zwyczajach i tradycjach po niemiecku. Inspiruje do dyskusji oraz wyrażania własnych opinii. Szczególną uwagę zwrócono na autonomię ucznia. Proponowane tematy prac domowych uczą poszukiwania informacji i krytycznego korzystania z Internetu. Zagadnienia omawiane w książce pokrywają się ze standardami wymagań nowej m


Georg Bemmerlein, Barbara Jaglarz
Deutsch - Spa mit Texten

Opracowanie polecane do nauczania w klasach o średnio zaawansowanym stopniu znajomości języka niemieckiego. Zawiera szereg zabawnych tekstów oraz powiązanych z nimi tematycznie ćwiczeń, krzyżówek i zadań.


Barbara Jaglarz
Deutsch fr Anfnger - Grammatik ohne Langweile

Opracowanie przeznaczone do nauczania gramatyki języka niemieckiego na etapie początkowym. Zawiera najważniejsze zagadnienia gramatyczne: koniugacja, deklinacja, stopniowanie przymiotników, czasy, itd. Ćwiczenia z systemem samokontroli są bardzo chętnie wykonywane przez uczniów i sprawiają, że gramatyka przestaje być nudna.


Janina Schabowska, Andreas Willmuth
Deutsch fr Anfnger - Wortschatzbungen

Tomik przeznaczony do nauczania języka niemieckiego na etapie początkowym. Zawiera szeroki zasób słownictwa z zakresu: życia codziennego, szkoły, garderoby, liczb, czasu, anatomii i wiele innych. Ważny element stanowią rysunki, dzięki którym opracowanie moze być stosowane do uczenia najmłodszych.


praca zbiorowa
Dzieci to lubią najbardziej. Wydanie dwujęzyczne polsko-niemieckie (Książka+CD)Antologia polskiej literatury dziecięcej

Spróbowaliśmy zebrać w jednej książce to, co z polskiej literatury pozostaje w trwałej pamięci pokoleń, co opiera się zapomnieniu, to, do czego powracają dziadkowie, rodzice i sami młodzi i najmłodsi czytelnicy. Tak narodził się ten dziwny tom, w którym obok baśni znalazły się opowiadania realistyczne, dzieła dawne z bardzo współczesnymi, poważne ze śmiesznymi.Płyta CD (prezentacja multimedialna) zawiera dwujęzyczną interpretację utworów:"Lokomotywa" J.Tuwima"Pilot i ja" A.Bahdaja"Karolcia" M.Krugerw wykonaniu Joanny Zbiegień (wersja polska) oraz Małgorzaty Żerańskiej (wersja niemiecka).Grammatik fr dich. Gramatyka języka niemieckiego dla gimnazjum z płytą CD-ROM

W skład publikacji wchodzi książka, 8 dwustronnych tablic gramatycznych oraz płyta CD-ROM. Książka składa się z 7 działów wyjaśniających 60 zagadnień gramatycznych, objętych programem nauczania dla gimnazjum. Każde zagadnienie jest dokładnie objaśnione w języku polskim i poparte licznymi przykładami przetłumaczonymi na język polski oraz zilustrowane rysunkiem. Każda jednostka tematyczna jest zakończona zestawem ćwiczeń podsumowujących, które pozwalają sprawdzić stopień opanowania materiału. Klucz do ćwiczeń umieszczony na końcu książki umożliwia samodzielną pracę i kontrolę postępów w nauce. Tablice gramatyczne, w poręcznym zeszytowym formacie, pomagają usystematyzować wiedzę i szybko powtór


Małgorzata Kaźmierczak
Guter Rutsch Ins Deutsch. Zbiór testów z języka niemieckiego

Zbiór testów z języka niemieckiego dla zaawansowanych. Książka stanowi doskonały trening dla maturzystów chcących jak najlepiej przygotować się do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.


Halina Sowa-Babik, Elżbieta Świerczyńska
Język niemiecki - program nauczania, gimnazjum, klasy 1-3, kurs podstawowy

Program uwzględnia założenia zawarte w Podstawie programowej kształcenia ogólnego wydanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, według, której w gimnazjum, nauczyciele wprowadzają uczniów w świat wiedzy naukowej ujmowanej dyscyplinarnie, rozbudzają i rozwijają indywidualne zainteresowania uczniów, wprowadzają ich w świat kultury i sztuki oraz przygotowują do aktywnego udziału w życiu społecznym. Program opiera się na założeniach metody komunikatywno-pragmatycznej ukierunkowanej na działanie językowe, w której gramatyka nie jest elementem dominującym, lecz wplecionym w kontekst sytuacyjny. Koncepcja ta uwzględnia różne aspekty interkulturowe i zakłada progresję zdobywanych umiejętności i prz


Dorota Skwark
Mój pierwszy słowniczek do języka niemieckiego

Kolorowy słowniczek do języka niemieckiego to doskonała pomoc dla najmłodszych. Zawiera podstawowe słówka, które ułożone są tematycznie: nazwy osób, ubrań, żywności, przedmiotów codziennego użytku, kolorów, cech charakteru, pór roku oraz podstawowych czynności. Poszczególnym słówkom przyporządkowane są ciekawe i wesołe obrazki. We wszystkich ilustracjach można odnaleźć postać sympatycznego smoka, który jeździ samochodem, przynosi tort urodzinowy, czasami jest radosny i zabawny, a czasem kapryśny i zły. Dzięki tym słowniczkom nauka języka niemieckiego może stać się świetną zabawą.


praca zbiorowa
Niemiecki słowniczek obrazkowy

Słownik do nauki języka niemieckiego dla najmłodszych. Kolorowe ilustracje i dobór najbardziej potrzebnych i najczęściej używanych słów powodują, że nauka jest połączona z zabawą. Zapis fonetyczny został przystosowany do potrzeb dzieci w wieku 5-8 lat.


Agnieszka Król
Niemiecki. Budowa zdań - to proste

Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców (m.in. licealistów, osób przygotowujących się do różnego typu egzaminów). Na pewno będzie przydatnym źródłem wiedzy dla każdego, kto jest zainteresowany sposobami konstruowania poszczególnych typów zdań niemieckich. W książce znajdziesz: zwięzłą prezentację teorii dotyczącą budowy zdań, omówienie różnych typów zdań, liczne przykłady ich konstrukcji, przydatne wskazówki na bazie konfrontatywnej (w porównaniu z językiem polskim), szereg ćwiczeń ułatwiających utrwalanie oraz powtarzanie poznanego materiału oraz klucz do ćwiczeń pozwalający na samodzielną kontrolę dokonywanych postępów.


Agnieszka Król
Niemiecki. Czasowniki - to proste

Książka jest przeznaczona dla uczniów szkół średnich, osób przygotowujących się do matury i do egzaminów na studia. Ale nie tylko. Na pewno przyda się wszystkim, którym gramatyka języka niemieckiego sprawia trudności.


Ewa Voellnagel
Niemiecki. Gramatyka - to proste

Opanowanie zasad gramatyki jest warunkiem poprawnego posługiwania się każdym językiem, a w języku niemieckim gramatyka odgrywa szczególną rolę. Autorka przedstawia zasady gramatyki i proponuje ćwiczenia, w których wykorzystano proste słownictwo, tak by nie stanowiło ono większej bariery. Właśnie dlatego książka jest także doskonałą pomocą dla osób rozpoczynających naukę niemieckiego.


Agnieszka Król
Niemiecki. Słownictwo tematyczne - to proste

Niemiecki. Słownictwo tematyczne:Słownik obrazkowy podstawowych wyrazów i wyrażeń w języku niemieckim.Zasoby leksykalne z 16 najpopularniejszych kręgów tematycznych.Różnorodne formy ćwiczeń o kilku stopniach trudności.Odpowiedzi umożliwiające samodzielną ocenę wiedzy.


Adam Sitarek
Polen-Spiegel. 14 aktuelle Tezte aus Der Spiegel zur deutschen Berichterstattung uber Polen + 2CD

Książka zawiera teksty z tygodnika Der Spiegel na temat sytuacji w naszym kraju oraz ćwiczenia dotyczące rozumienia ze słuchu. Przeznaczona jest dla osób przygotowujących się do egzaminów ZMP, ZOP, KDS, TEST-DaF oraz studentów kierunków filologicznych. Powstała przy współpracy Katedry Językoznawstwa Niemieckiego i Stosowanego Uniwersytetu ?ódzkiego i Institut fr Deutsche Sprache und Mittelalterliche Literatur der Justus-Liebig-Universitt Gieen w ramach projektu GIP - Germanistische Institutspartner-schaft. Do książki dołączono dwie płyty CD oraz przygotowano klucz do ćwiczeń, który zawarty jest w osobnej książce Polen - Spiegel - Schlssel.


praca zbiorowa
Rozmówki niemieckie niezbędne w podróży

Picie piwa to ważny element niemieckiej kultury i życia towarzyskiego. Przy ładnej pogodzie na tarasach i w parkach publicznych otwierane są Biergrten – piwne ogródki, w których ustawia się długie stoły i serwuje piwo w ogromnych kuflach. W Bawarii (i tylko tam) można przyjść do takiego ogródka z własnym prowiantem. Najnowsze Rozmówki wydawnictwa Larousse powstały z myślą o osobach wybierających się w wakacyjną podróż. Umożliwiają porozumienie się w podstawowych kwestiach, pomagają przełamać barierę językową i nawiązać rozmowę z w języku obcym. W celu ułatwienia komunikacji, omawianym kwestiom towarzyszą tłumaczenia oraz maksymalnie uproszczony zapis transkrypcji fonetycznej. Dodatkow


praca zbiorowa
Słownik tematyczny niemiecko - polski

Doskonała pomoc ułatwiająca poznawanie i wzbogacanie słownictwa niemieckiego: ponad 7000 słów i wyrażeń 66 rozdziałów ułatwiających skojarzenie i zapamiętanie słówek przykłady użycia wybranych słów i wyrażeń na końcu każdego rozdziału kolorowe wyróżnienia wskazujące na różnice językowe notki poświęcone zagadnieniom gramatycznym oraz trudnościom pojawiającym się przy tłumaczeniu (tzw. fałszywi przyjaciele itp.) indeks zawierający ponad 4000 haseł


Urszula Tworek, Zofia Wąsik
Testy dla licealistów. Język niemiecki (książka + CD)

Jest to zbiór testów maturalnych dla uczniów szkół średnich, którzy chcą przystąpić do egzaminu dojrzałości z języka niemieckiego.Różnorodność materiału sprawia, że książka ta może być z powodzeniem stosowana nie tylko w okresie poprzedzającym egzamin maturalny, lecz również jako ciekawy materiał pomocniczy w procesie nauczania dla grup o wyższym stopniu zaawansowania. Układ materiału został zaplanowany tak, aby stworzyć nauczycielom i uczniom możliwość pracy na wybranych fragmentach testów, w celu ćwiczenia poszczególnych sprawności językowych. Część pierwsza jest poświęcona rozwijaniu sprawności mówienia, tj.: uzyskiwanie i przekazywanie informacji, relacjonowanie wydarzeń, prowadzenie pro


?ukasz Kuciński, Adam Sitarek
Zertifikat Deutsch - Schriftliche Pruefung II

Publikacja przygotowuje do egzaminu Zertifikat Deutsch organizowanego przez The European Language Certificates (TELC) i Goethe-Institut dla osób uczących się języka niemieckiego na całym świecie. Książka zawiera zestawy testów gramatyczno-leksykalnych ułatwiających szybkie powtórzenie materiału, zestawy testów obowiązujących na egzaminie pisemnym oraz alfabetyczny spis słownictwa (minimum) wymaganego na egzaminie. Po zapoznaniu się z nową formułą egzaminu pisemnego (obowiązującą od 2000 roku), kryteriami jego oceny oraz po dokładnym przestudiowaniu testów zdanie egzaminu nie powinno sprawić nikomu kłopotu.


Sebastian Kośliński, Sebastian Ostalak
Zertifikat Deutsch. 10 Modelltests. Testy egzaminacyjne (książka + płyta CD i CD-ROM)

Zertifikat Deutsch zawiera 10 pełnych zestawów egzaminacyjnych. Umożliwiają one przygotowanie się do międzynarodowego egzaminu językowego TELC - zarówno na kursach, jak i w domu - samodzielne ocenianie postępów w nauce i oswojenie się ze stresem związanym z koniecznością wykonania testu w wyznaczonym czasie. Komplet do nauki to: książka ze szczegółowym opisem egzaminu i punktacją, sześcioma zestawami testów, kluczem i transkrypcją tekstów do słuchania; płyta CD-audio z nagraniami do tekstów zamieszczonych w książce; płyta CD-ROM z czterema interaktywnymi zestawami testów. Publikację polecamy uczestnikom kursów językowych, uczniom gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, studentom.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik V

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik VI

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik VII

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Francis Davies
Zwierzęta

Edukacyjna książka dla młodych czytelników przedstawia fascynujący świat zwierząt: środowisko, w jakim żyją różne zwierzęta, ich naturalny oręż, sposób odżywiania, budowę ciała itp.Dlaczego owady tak sprawnie latają? Czym różnią się pająki od owadów? Czy wszystkie żółwie składają jaja na lądzie? W jakich częściach świata żyją torbacze? Jaki wąż jest najjadowitszy? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie w tej książceZwierzęta domowe (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach mieszkających na wsi.Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Krowa, Koń,Świnka,Owca,Królik,Kura.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje, itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.


Patrycja Gazda
Zwierzęta domowe i ich dzieci. Kolorowe zdjęcia i naklejki

-Czy koza lubi deszcz?- Dlaczego kot spada na cztery łapy?- Kiedy pies ma podkulony ogon?- Czy świnie się kąpią?- Dlaczego kura zjada kamyczki?Dziecko znajdzie tutaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań.Książka pozwala połączyć naukę z zabawą. Dziecko nie tylko czyta teksty i ogląda ilustracje, ale także wyszukuje i wkleja naklejki oraz koloruje rysunki. Zaangażowanie dziecka w wykonanie kilku różnych czynności sprzyja trwałemu zapamiętaniu podanych informacji.Książka oprócz ciekawych opisów zwierząt domowych, zawiera piękne zdjęcia i kilkadziesiąt kolorowych naklejek.


Małgorzata Czyżowska
Zwierzęta duże, małe, malutkie. W zagrodzie (6-9 lat)

"Zawarte w książce informacje wpływają na rozbudzenie ciekawości i zainteresowań, a towarzysząca każdemu zwierzątku fotografia i miejsce na samodzielne wklejenie przez dziecko naklejki sprawiają, że ćwiczone są zdolności orientacyjne - spostrzeganie, a także pamięć i uwaga. Labirynty, zagadki, malowanki i zabawne wiersze sprawiają, że mały czytelnik z przyjemnością będzie odkrywał tajemnice lasu. Materiał ćwiczeniowy zapewnia dziecku doskonalenie sprawności manualnej, ćwiczenie precyzji ruchów, stymuluje myślenie i wyobraźnię."Z recenzji psycholog Joanny Cieślik.Zwierzęta dżungli (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach dżungli. Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Jaguar, Papuga, Tukan, Tygrys, Szympans, Kameleon.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje,itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.Zwierzęta gór (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach mieszkającychw górach.Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Orzeł,Świstak,Sowa Śnieżna,Panda,Ryś,Niedźwiedź Grizzly.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje, itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.Zwierzęta i ich młode - książeczka z naklejkami

Ta książka jest zupełnie inna niż wszystkie, jakie do tej pory widziałeś. To książka z naklejkami, w której każda naklejka pojawia się zarówno w wersji dużej, jak i malutkiej. Poznaj różne młode zwierzęta. Baw się do woli dużymi naklejkami! Przylepiając malutkie naklejki na swoje miejsca, dowiesz się więcej o życiu różnych młodych zwierząt.Ta pełna fascynujących informacji, łamigłówek, a nawet żartów książka dostarczy Ci świetnej zabawy na wiele godzin!Zwierzęta oceanu (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach mieszkającychw oceanach.Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Delfin,Żółw Morski,Płaszczka,Rekin,Ośmiornica,Wieloryb.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje, itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.Zwierzęta pustyni (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach mieszkających napustyni.Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Wielbłąd,Grzechotnik,Mangusta,Struś,Fenek,Adaks.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje, itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.


praca zbiorowa
Czasowniki niemieckie

Czasowniki niemieckie to doskonała pomoc pozwalająca opanować odmianę czasowników niemieckich:wstęp zawierający przystępnie i precyzyjnie przedstawione zasady użycia czasów oraz charakterystyczne cechy koniugacji, a także zmiany w pisowni czasowników po reformie ortografii pełna odmiana ponad 200 czasowników niemieckich kolorowe wyróżnienia nieregularności, oboczności i innych trudności w odmianie czasowników indeks zawierający ponad 2400 czasowników z odsyłaczami do wzorcowej odmiany Seria Niezbędna pomoc do nauki języka! adresowana jest do osób, które uczą się języków obcych i pragną stale doskonalić ich znajomość. Dla każdego języka opracowano trzy książki: słownik tematyczny podręcznik p


Joanna Dybiec
Der Deutsche Kalender (książka + CD)

Książka poświęcona jest zwyczajom i świętom krajów niemieckiego obszaru językowego. W sposób przystępny i dowcipny omawia najważniejsze wydarzenia (święta, uroczystości państwowe) roku kalendarzowego. Zawiera teksty oraz różnorodne ćwiczenia, głównie w formie gier, zabaw i quizów. Nie tylko przybliża zwyczaje niemieckie czy austriackie, ale również zachęca do opowiadania o polskich zwyczajach i tradycjach po niemiecku. Inspiruje do dyskusji oraz wyrażania własnych opinii. Szczególną uwagę zwrócono na autonomię ucznia. Proponowane tematy prac domowych uczą poszukiwania informacji i krytycznego korzystania z Internetu. Zagadnienia omawiane w książce pokrywają się ze standardami wymagań nowej m


Georg Bemmerlein, Barbara Jaglarz
Deutsch - Spa mit Texten

Opracowanie polecane do nauczania w klasach o średnio zaawansowanym stopniu znajomości języka niemieckiego. Zawiera szereg zabawnych tekstów oraz powiązanych z nimi tematycznie ćwiczeń, krzyżówek i zadań.


Barbara Jaglarz
Deutsch fr Anfnger - Grammatik ohne Langweile

Opracowanie przeznaczone do nauczania gramatyki języka niemieckiego na etapie początkowym. Zawiera najważniejsze zagadnienia gramatyczne: koniugacja, deklinacja, stopniowanie przymiotników, czasy, itd. Ćwiczenia z systemem samokontroli są bardzo chętnie wykonywane przez uczniów i sprawiają, że gramatyka przestaje być nudna.


Janina Schabowska, Andreas Willmuth
Deutsch fr Anfnger - Wortschatzbungen

Tomik przeznaczony do nauczania języka niemieckiego na etapie początkowym. Zawiera szeroki zasób słownictwa z zakresu: życia codziennego, szkoły, garderoby, liczb, czasu, anatomii i wiele innych. Ważny element stanowią rysunki, dzięki którym opracowanie moze być stosowane do uczenia najmłodszych.


praca zbiorowa
Dzieci to lubią najbardziej. Wydanie dwujęzyczne polsko-niemieckie (Książka+CD)Antologia polskiej literatury dziecięcej

Spróbowaliśmy zebrać w jednej książce to, co z polskiej literatury pozostaje w trwałej pamięci pokoleń, co opiera się zapomnieniu, to, do czego powracają dziadkowie, rodzice i sami młodzi i najmłodsi czytelnicy. Tak narodził się ten dziwny tom, w którym obok baśni znalazły się opowiadania realistyczne, dzieła dawne z bardzo współczesnymi, poważne ze śmiesznymi.Płyta CD (prezentacja multimedialna) zawiera dwujęzyczną interpretację utworów:"Lokomotywa" J.Tuwima"Pilot i ja" A.Bahdaja"Karolcia" M.Krugerw wykonaniu Joanny Zbiegień (wersja polska) oraz Małgorzaty Żerańskiej (wersja niemiecka).Grammatik fr dich. Gramatyka języka niemieckiego dla gimnazjum z płytą CD-ROM

W skład publikacji wchodzi książka, 8 dwustronnych tablic gramatycznych oraz płyta CD-ROM. Książka składa się z 7 działów wyjaśniających 60 zagadnień gramatycznych, objętych programem nauczania dla gimnazjum. Każde zagadnienie jest dokładnie objaśnione w języku polskim i poparte licznymi przykładami przetłumaczonymi na język polski oraz zilustrowane rysunkiem. Każda jednostka tematyczna jest zakończona zestawem ćwiczeń podsumowujących, które pozwalają sprawdzić stopień opanowania materiału. Klucz do ćwiczeń umieszczony na końcu książki umożliwia samodzielną pracę i kontrolę postępów w nauce. Tablice gramatyczne, w poręcznym zeszytowym formacie, pomagają usystematyzować wiedzę i szybko powtór


Małgorzata Kaźmierczak
Guter Rutsch Ins Deutsch. Zbiór testów z języka niemieckiego

Zbiór testów z języka niemieckiego dla zaawansowanych. Książka stanowi doskonały trening dla maturzystów chcących jak najlepiej przygotować się do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.


Halina Sowa-Babik, Elżbieta Świerczyńska
Język niemiecki - program nauczania, gimnazjum, klasy 1-3, kurs podstawowy

Program uwzględnia założenia zawarte w Podstawie programowej kształcenia ogólnego wydanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, według, której w gimnazjum, nauczyciele wprowadzają uczniów w świat wiedzy naukowej ujmowanej dyscyplinarnie, rozbudzają i rozwijają indywidualne zainteresowania uczniów, wprowadzają ich w świat kultury i sztuki oraz przygotowują do aktywnego udziału w życiu społecznym. Program opiera się na założeniach metody komunikatywno-pragmatycznej ukierunkowanej na działanie językowe, w której gramatyka nie jest elementem dominującym, lecz wplecionym w kontekst sytuacyjny. Koncepcja ta uwzględnia różne aspekty interkulturowe i zakłada progresję zdobywanych umiejętności i prz


Dorota Skwark
Mój pierwszy słowniczek do języka niemieckiego

Kolorowy słowniczek do języka niemieckiego to doskonała pomoc dla najmłodszych. Zawiera podstawowe słówka, które ułożone są tematycznie: nazwy osób, ubrań, żywności, przedmiotów codziennego użytku, kolorów, cech charakteru, pór roku oraz podstawowych czynności. Poszczególnym słówkom przyporządkowane są ciekawe i wesołe obrazki. We wszystkich ilustracjach można odnaleźć postać sympatycznego smoka, który jeździ samochodem, przynosi tort urodzinowy, czasami jest radosny i zabawny, a czasem kapryśny i zły. Dzięki tym słowniczkom nauka języka niemieckiego może stać się świetną zabawą.


praca zbiorowa
Niemiecki słowniczek obrazkowy

Słownik do nauki języka niemieckiego dla najmłodszych. Kolorowe ilustracje i dobór najbardziej potrzebnych i najczęściej używanych słów powodują, że nauka jest połączona z zabawą. Zapis fonetyczny został przystosowany do potrzeb dzieci w wieku 5-8 lat.


Agnieszka Król
Niemiecki. Budowa zdań - to proste

Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców (m.in. licealistów, osób przygotowujących się do różnego typu egzaminów). Na pewno będzie przydatnym źródłem wiedzy dla każdego, kto jest zainteresowany sposobami konstruowania poszczególnych typów zdań niemieckich. W książce znajdziesz: zwięzłą prezentację teorii dotyczącą budowy zdań, omówienie różnych typów zdań, liczne przykłady ich konstrukcji, przydatne wskazówki na bazie konfrontatywnej (w porównaniu z językiem polskim), szereg ćwiczeń ułatwiających utrwalanie oraz powtarzanie poznanego materiału oraz klucz do ćwiczeń pozwalający na samodzielną kontrolę dokonywanych postępów.


Agnieszka Król
Niemiecki. Czasowniki - to proste

Książka jest przeznaczona dla uczniów szkół średnich, osób przygotowujących się do matury i do egzaminów na studia. Ale nie tylko. Na pewno przyda się wszystkim, którym gramatyka języka niemieckiego sprawia trudności.


Ewa Voellnagel
Niemiecki. Gramatyka - to proste

Opanowanie zasad gramatyki jest warunkiem poprawnego posługiwania się każdym językiem, a w języku niemieckim gramatyka odgrywa szczególną rolę. Autorka przedstawia zasady gramatyki i proponuje ćwiczenia, w których wykorzystano proste słownictwo, tak by nie stanowiło ono większej bariery. Właśnie dlatego książka jest także doskonałą pomocą dla osób rozpoczynających naukę niemieckiego.


Agnieszka Król
Niemiecki. Słownictwo tematyczne - to proste

Niemiecki. Słownictwo tematyczne:Słownik obrazkowy podstawowych wyrazów i wyrażeń w języku niemieckim.Zasoby leksykalne z 16 najpopularniejszych kręgów tematycznych.Różnorodne formy ćwiczeń o kilku stopniach trudności.Odpowiedzi umożliwiające samodzielną ocenę wiedzy.


Adam Sitarek
Polen-Spiegel. 14 aktuelle Tezte aus Der Spiegel zur deutschen Berichterstattung uber Polen + 2CD

Książka zawiera teksty z tygodnika Der Spiegel na temat sytuacji w naszym kraju oraz ćwiczenia dotyczące rozumienia ze słuchu. Przeznaczona jest dla osób przygotowujących się do egzaminów ZMP, ZOP, KDS, TEST-DaF oraz studentów kierunków filologicznych. Powstała przy współpracy Katedry Językoznawstwa Niemieckiego i Stosowanego Uniwersytetu ?ódzkiego i Institut fr Deutsche Sprache und Mittelalterliche Literatur der Justus-Liebig-Universitt Gieen w ramach projektu GIP - Germanistische Institutspartner-schaft. Do książki dołączono dwie płyty CD oraz przygotowano klucz do ćwiczeń, który zawarty jest w osobnej książce Polen - Spiegel - Schlssel.


praca zbiorowa
Rozmówki niemieckie niezbędne w podróży

Picie piwa to ważny element niemieckiej kultury i życia towarzyskiego. Przy ładnej pogodzie na tarasach i w parkach publicznych otwierane są Biergrten – piwne ogródki, w których ustawia się długie stoły i serwuje piwo w ogromnych kuflach. W Bawarii (i tylko tam) można przyjść do takiego ogródka z własnym prowiantem. Najnowsze Rozmówki wydawnictwa Larousse powstały z myślą o osobach wybierających się w wakacyjną podróż. Umożliwiają porozumienie się w podstawowych kwestiach, pomagają przełamać barierę językową i nawiązać rozmowę z w języku obcym. W celu ułatwienia komunikacji, omawianym kwestiom towarzyszą tłumaczenia oraz maksymalnie uproszczony zapis transkrypcji fonetycznej. Dodatkow


praca zbiorowa
Słownik tematyczny niemiecko - polski

Doskonała pomoc ułatwiająca poznawanie i wzbogacanie słownictwa niemieckiego: ponad 7000 słów i wyrażeń 66 rozdziałów ułatwiających skojarzenie i zapamiętanie słówek przykłady użycia wybranych słów i wyrażeń na końcu każdego rozdziału kolorowe wyróżnienia wskazujące na różnice językowe notki poświęcone zagadnieniom gramatycznym oraz trudnościom pojawiającym się przy tłumaczeniu (tzw. fałszywi przyjaciele itp.) indeks zawierający ponad 4000 haseł


Urszula Tworek, Zofia Wąsik
Testy dla licealistów. Język niemiecki (książka + CD)

Jest to zbiór testów maturalnych dla uczniów szkół średnich, którzy chcą przystąpić do egzaminu dojrzałości z języka niemieckiego.Różnorodność materiału sprawia, że książka ta może być z powodzeniem stosowana nie tylko w okresie poprzedzającym egzamin maturalny, lecz również jako ciekawy materiał pomocniczy w procesie nauczania dla grup o wyższym stopniu zaawansowania. Układ materiału został zaplanowany tak, aby stworzyć nauczycielom i uczniom możliwość pracy na wybranych fragmentach testów, w celu ćwiczenia poszczególnych sprawności językowych. Część pierwsza jest poświęcona rozwijaniu sprawności mówienia, tj.: uzyskiwanie i przekazywanie informacji, relacjonowanie wydarzeń, prowadzenie pro


?ukasz Kuciński, Adam Sitarek
Zertifikat Deutsch - Schriftliche Pruefung II

Publikacja przygotowuje do egzaminu Zertifikat Deutsch organizowanego przez The European Language Certificates (TELC) i Goethe-Institut dla osób uczących się języka niemieckiego na całym świecie. Książka zawiera zestawy testów gramatyczno-leksykalnych ułatwiających szybkie powtórzenie materiału, zestawy testów obowiązujących na egzaminie pisemnym oraz alfabetyczny spis słownictwa (minimum) wymaganego na egzaminie. Po zapoznaniu się z nową formułą egzaminu pisemnego (obowiązującą od 2000 roku), kryteriami jego oceny oraz po dokładnym przestudiowaniu testów zdanie egzaminu nie powinno sprawić nikomu kłopotu.


Sebastian Kośliński, Sebastian Ostalak
Zertifikat Deutsch. 10 Modelltests. Testy egzaminacyjne (książka + płyta CD i CD-ROM)

Zertifikat Deutsch zawiera 10 pełnych zestawów egzaminacyjnych. Umożliwiają one przygotowanie się do międzynarodowego egzaminu językowego TELC - zarówno na kursach, jak i w domu - samodzielne ocenianie postępów w nauce i oswojenie się ze stresem związanym z koniecznością wykonania testu w wyznaczonym czasie. Komplet do nauki to: książka ze szczegółowym opisem egzaminu i punktacją, sześcioma zestawami testów, kluczem i transkrypcją tekstów do słuchania; płyta CD-audio z nagraniami do tekstów zamieszczonych w książce; płyta CD-ROM z czterema interaktywnymi zestawami testów. Publikację polecamy uczestnikom kursów językowych, uczniom gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, studentom.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik V

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik VI

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik VII

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Francis Davies
Zwierzęta

Edukacyjna książka dla młodych czytelników przedstawia fascynujący świat zwierząt: środowisko, w jakim żyją różne zwierzęta, ich naturalny oręż, sposób odżywiania, budowę ciała itp.Dlaczego owady tak sprawnie latają? Czym różnią się pająki od owadów? Czy wszystkie żółwie składają jaja na lądzie? W jakich częściach świata żyją torbacze? Jaki wąż jest najjadowitszy? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie w tej książceZwierzęta domowe (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach mieszkających na wsi.Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Krowa, Koń,Świnka,Owca,Królik,Kura.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje, itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.


Patrycja Gazda
Zwierzęta domowe i ich dzieci. Kolorowe zdjęcia i naklejki

-Czy koza lubi deszcz?- Dlaczego kot spada na cztery łapy?- Kiedy pies ma podkulony ogon?- Czy świnie się kąpią?- Dlaczego kura zjada kamyczki?Dziecko znajdzie tutaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań.Książka pozwala połączyć naukę z zabawą. Dziecko nie tylko czyta teksty i ogląda ilustracje, ale także wyszukuje i wkleja naklejki oraz koloruje rysunki. Zaangażowanie dziecka w wykonanie kilku różnych czynności sprzyja trwałemu zapamiętaniu podanych informacji.Książka oprócz ciekawych opisów zwierząt domowych, zawiera piękne zdjęcia i kilkadziesiąt kolorowych naklejek.


Małgorzata Czyżowska
Zwierzęta duże, małe, malutkie. W zagrodzie (6-9 lat)

"Zawarte w książce informacje wpływają na rozbudzenie ciekawości i zainteresowań, a towarzysząca każdemu zwierzątku fotografia i miejsce na samodzielne wklejenie przez dziecko naklejki sprawiają, że ćwiczone są zdolności orientacyjne - spostrzeganie, a także pamięć i uwaga. Labirynty, zagadki, malowanki i zabawne wiersze sprawiają, że mały czytelnik z przyjemnością będzie odkrywał tajemnice lasu. Materiał ćwiczeniowy zapewnia dziecku doskonalenie sprawności manualnej, ćwiczenie precyzji ruchów, stymuluje myślenie i wyobraźnię."Z recenzji psycholog Joanny Cieślik.Zwierzęta dżungli (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach dżungli. Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Jaguar, Papuga, Tukan, Tygrys, Szympans, Kameleon.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje,itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.Zwierzęta gór (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach mieszkającychw górach.Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Orzeł,Świstak,Sowa Śnieżna,Panda,Ryś,Niedźwiedź Grizzly.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje, itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.Zwierzęta i ich młode - książeczka z naklejkami

Ta książka jest zupełnie inna niż wszystkie, jakie do tej pory widziałeś. To książka z naklejkami, w której każda naklejka pojawia się zarówno w wersji dużej, jak i malutkiej. Poznaj różne młode zwierzęta. Baw się do woli dużymi naklejkami! Przylepiając malutkie naklejki na swoje miejsca, dowiesz się więcej o życiu różnych młodych zwierząt.Ta pełna fascynujących informacji, łamigłówek, a nawet żartów książka dostarczy Ci świetnej zabawy na wiele godzin!Zwierzęta oceanu (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach mieszkającychw oceanach.Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Delfin,Żółw Morski,Płaszczka,Rekin,Ośmiornica,Wieloryb.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje, itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.Zwierzęta pustyni (książka + 6 układanek)

Dzieciom na pewno bardzo spodoba się nauka o zwierzętach mieszkających napustyni.Jednocześnie będą się dobrze bawić wspólnie układając puzzle przedstawiające każde ze zwierząt!Zwierzęta, które znajdują się na układankach to:Wielbłąd,Grzechotnik,Mangusta,Struś,Fenek,Adaks.Przy każdym zwierzątku znajdują się informacje o tym, gdzie żyje, jak wygląda,jak poluje, itd.Dodatkową atrakcją jest quiz dotyczący "bohatera" każdej strony książki.


praca zbiorowa
Poznaję i opowiadam z mamą - pory roku

Czy chcesz aby Twoje dziecko rozpoznawało przedmioty i uczyło się nowych słów? Zależy Ci na tym aby od najmłodszych lat rozwijało pamięć i umiejętność opowiadania? Sięgnij po serie rekomendowanych przez Dorotę Zawadzką książek "Poznaję i opowiadam z mamą". Książki te w prosty i sympatyczny sposób wprowadzą Twoje dziecko w świat pełen smaków, kolorów, zapachów i dźwięków. A czas spędzony na wspólnym układaniu nowych historyjek na pewno zaowocuje w przyszłości bliskim kontaktem mamy i dziecka. "Każda mama wie, jak ważne jest, aby czytać dziecku książki. Ale jeszcze ważniejsze jest aby o nich z dzieckiem rozmawiać. Ta książeczka, w formie wesołej historyjki przeplatanej pytaniami


praca zbiorowa
Poznaję i opowiadam z mamą - zwierzęta na wsi

Czy chcesz aby Twoje dziecko rozpoznawało przedmioty i uczyło się nowych słów? Zależy Ci na tym aby od najmłodszych lat rozwijało pamięć i umiejętność opowiadania? Sięgnij po serie rekomendowanych przez Dorotę Zawadzką książek "Poznaję i opowiadam z mamą". Książki te w prosty i sympatyczny sposób wprowadzą Twoje dziecko w świat pełen smaków, kolorów, zapachów i dźwięków. A czas spędzony na wspólnym układaniu nowych historyjek na pewno zaowocuje w przyszłości bliskim kontaktem mamy i dziecka. "Każda mama wie, jak ważne jest, aby czytać dziecku książki. Ale jeszcze ważniejsze jest aby o nich z dzieckiem rozmawiać. Ta książeczka, w formie wesołej historyjki przeplatanej pytaniami


praca zbiorowa
Poznaję i opowiadam z mamą - zwierzęta w ZOO

Czy chcesz aby Twoje dziecko rozpoznawało przedmioty i uczyło się nowych słów? Zależy Ci na tym aby od najmłodszych lat rozwijało pamięć i umiejętność opowiadania? Sięgnij po serie rekomendowanych przez Dorotę Zawadzką książek "Poznaję i opowiadam z mamą". Książki te w prosty i sympatyczny sposób wprowadzą Twoje dziecko w świat pełen smaków, kolorów, zapachów i dźwięków. A czas spędzony na wspólnym układaniu nowych historyjek na pewno zaowocuje w przyszłości bliskim kontaktem mamy i dziecka. "Każda mama wie, jak ważne jest, aby czytać dziecku książki. Ale jeszcze ważniejsze jest aby o nich z dzieckiem rozmawiać. Ta książeczka, w formie wesołej historyjki przeplatanej pytaniamiPoznajmy leniwe hipopotamy

Niniejsza seria przedstawia wspaniałe opowieści o najbardziej lubianych i znanych owadach, mieszkańcach morza i dzikich zwierzętach, które żyją w naszym pięknym świecie. Opowieści te zawierają fakty podane w formie przyjaznej dla najmłodszych.Poznajmy ryczące lwy

Niniejsza seria przedstawia wspaniałe opowieści o najbardziej lubianych i znanych owadach, mieszkańcach morza i dzikich zwierzętach, które żyją w naszym pięknym świecie. Opowieści te zawierają fakty podane w formie przyjaznej dla najmłodszych.Poznajmy słoniową rodzinę

Niniejsza seria przedstawia wspaniałe opowieści o najbardziej lubianych i znanych owadach, mieszkańcach morza i dzikich zwierzętach, które żyją w naszym pięknym świecie. Opowieści te zawierają fakty podane w formie przyjaznej dla najmłodszych.Poznajmy straszliwe tygrysy

Niniejsza seria przedstawia wspaniałe opowieści o najbardziej lubianych i znanych owadach, mieszkańcach morza i dzikich zwierzętach, które żyją w naszym pięknym świecie. Opowieści te zawierają fakty podane w formie przyjaznej dla najmłodszych.


V. Montemagno
Przygody pupilków

Książka dla najmłodszych, której bohaterami są ulubieńcy naszych kochanych pociech. Piękne, kolorowe ilustracje wzbogacają opowieści, prezentując wszystkie słodkie zwierzątka. Uśmiechają się oni ze stron książki, która z pewnością zachwyci małego Czytelnika na tyle, by często po nią sięgać i słuchać historii o ulubionym króliczku, piesku czy kotku. Gwarancja sukcesu dzięki wyjątkowym ilustracjom, do których z pewnością dziecko będzie chciało wracać. Dodaj swoją recenzję


V. Montemagno
Przygody puszystych zwierzątek

Bohaterami tej pięknej książeczki dla najmłodszych są urocze zwierzątka. Opowieści o ich przygodach wzbogacone są wspaniałymi, kolorowymi ilustracjami. To książka, która zachwyci nie tylko najmłodszych czytelników.


praca zbiorowa
Pustynie

Badanie tego surowego środowiska pozwala odpowiedziec na wiele pytań. Można się przekonać jak działanie człowieka może zarówno niszczyć jak i pomóc w zachowaniu środowiska pustynnego. Bogato ilustrowane książki tej serii pomogą poznać zwyczaje ich mieszkańców i warunki zachowania równowagi naturalnej.


praca zbiorowa
Rafy koralowe

Zanurz się w podwodny świat, aby znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Dowiesz się jak ludie niszczą rafy koralowe, a także w jaki sposób je chronią i zabezpieczają. Bogato ilustrowane książki tej serii pomogą poznać zwyczaje ich mieszkańców i warunki zachowania równowagi naturalnej.


Antonella Meucci
Rośliny

Książka zabiera czytelnika w podróż po mapie, trasą wyznaczoną przez cuda przyrody. Niektóre z nich znajdują się w księgach rekordów, piękność innych od stuleci była natchnieniem pisarzy i poetów. Każde z tych dzieł ma swoje własne wyjątkowe cechy i wywiera niezwykłe wrażenie, stąd też wiele z nich uznano za tak ważne składniki dziedzictwa przyrody, że objęto je ochroną w parkach narodowych, które mają zachować dla przyszłych pokoleń radość ich podziwiania.Barwne ilustracje, wspaniałe zdjęcia i żywo napisany tekst z pewnością zaciekawi młodych czytelników i zachęci do obserwacji otaczającego świata


Karol Kozłowski
Rusza pociąg

Książeczka inspirowana wierszem Juliana Tuwima. Pędzi pociąg InterCity, a na torach siedzi kot...Rycerze - czasy tarczy i miecza

"Brama zamku podniosła się ze zgrzytem. - Kim jesteś, panie? - zapytał ktoś ze straży, podchodząc z pochodnią do konnego przybysza. - Ryszard z Gerlingen – odpowiedział przybyły. Ręka z pochodnią dała znak, by wjeżdżać i dwie postacie: rycerz i jego giermek, wolno przesunęły się przez nisko sklepioną bramę" - oto początek historii, która wydarzyła się podczas Turnieju Srebrnego Miecza. To zaledwie cząstka atrakcji, które czekają na czytelnika. W "rycerskiej książeczce" znajdziemy mnóstwo informacji z czasów tarcz i mieczy, tematyczne łamigłówki, zabawny komiks i grę planszową "Uwolnić gród od smoka". Zapraszamy do pysznej zabawy!


Małgorzata Strzałkowska
Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł rym

Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł rym to zbiór 20 zabawnych wierszyków. Autorka zaprasza Czytelników do "Zabawy w rymy", czyli wspólnego rymowania. Pouciekały jej z głowy słowa, a dzieci na pewno je poodnajdują i uzupełnią wierszyki. Podpowiedzią są zabawne ilustracje Marcina Bruchnalskiego. Książka przeznaczona jest zarówno dla najmłodszych - do czytania z dorosłymi - jak i dla nieco starszych dzieci - do samodzielnego czytania.Wiersze, baśnie, opowiadania i teksty piosenek Małgorzaty Strzałkowskiej pojawiają się od dawna w wielu czasopismach dla dzieci, m.in.: "Świerszczyk", "Pentliczek", "Nasz Maks", "Ciuchcia", "Miś


Zofia Bojanowska-Frydrysiak
O komórkach, bankomatach oraz innych automatach

Współczesnego człowieka otacza niezmierna ilość przedmiotów automatycznych, począwszy od pralki automatycznej, skończywszy na telefonie komórkowym czy GPS. Nowoczesne technologie otaczają nas w każdym miejscu. Spotykamy się z nimi na co dzień, ale jak wytłumaczyć dziecku, na czym polega istota bankomatu? Albo karty kredytowej? Ułatwia nam to Zofia Bojanowska-Frydrysiak, autorka wierszy o otaczających nas automatach. Bez problemu wyjaśni, czym jest discman i czym różni się od MP3. Opowie, jaką funkcję ma karta miejska i dlaczego wszędzie przy drzwiach wiszą domofony.Wiersze są ciekawe i świetnie napisane, a zdobią je ilustracje Agaty Półtorak. Książka jest kolorowa, czytanie jej to dobra rozr


Elżbieta Zubrzycka
O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów

Zajączek Filip urodził się mały i strachliwy. A że był wolniejszy niż inni, wyśmiewali się z niego przyjaciele i rodzeństwo. Niezdara czuł się osamotniony aż do dnia, w którym poznał miłą Pusię - łabędzie dziecko mieszkające na jeziorze. Wspólnym zabawom przyjaciół nie było końca, aż pewnego mroźnego dnia wydarzyło się coś przerażającego, na zawsze odmieniając życie zajączka...Oto pełna akcji opowieść o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu. Z tej ksiażeczki dzieci dowiedzą się, że warto biegać, ćwiczyć i nie bać się, nawet jeśli strach wydaje się nie do pokonania. To także pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego świata i o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców, a pr


Christine Rettl, Hans-Gnther Dring
Obudź się, mały misiu!

Dzieci wszystkich zwierząt już się obudziły, śpi jeszcze tylko mały niedźwiadek. Czeka na niego pełen emocji dzień w towarzystwie przyjaciół. Ale zanim dzieci zwierzątek spotkają się w celu zabawy, bojąca się łaskotek mała myszka musi się umyć, wiewióreczka musi nauczyć się wspinać na drzewa, a mała sikoreczka dobrze się najeść…


Grzegorz Kasdepke
Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu

Podobno dzieci najczęściej ulegają wypadkom we własnych domach. Czy można temu zaradzić? W dużej mierze tak. Trzeba uczulić je na pewne zagrożenia. Ostre przedmioty, gorące płyny, trujące substancje – to wszystko może być niebezpieczne. Ale uwaga, „uczulić” nie znaczy „nastraszyć”! Rozmawiajmy z dziećmi, żartujmy, śmiejmy się – i czytajmy tę książkę. To naprawdę wystarczy.Piękne księżniczki

Nowa propozycja dla dzieci, które lubią się bawić książką. Każda z nich zawiera ponad 20 magnesów, które dziecko przyczepia do stron książki, ilustrując ją w ten sposób po swojemu.Piraci - niezapomniana przygoda

Pirat składa się, jak wiadomo, z kapelusza, kolczyka, opaski na oko, haka i drewnianej nogi. No, czasem jeszcze przy drewnianej nodze ma szkatułę pełną skarbów zrabowaną z królewskiego okrętu. Jeśli jednak uważasz, że informacja ta nie do końca jest ścisła, zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami, które przybliżą nam nieco działalność prawdziwych piratów. Komiks spod znaku trupiej czaszki i piszczeli wprowadzi czytelnika w życie korsarskiej braci i udowodni, że żywot ów wcale nie był taki łatwy, jak się przyjęło uważać, za to z pewnością dużo śmieszniejszy niż chcą poważni historycy. Oprócz tego na stronach "Piratów" dokopiemy się jeszcze łamigłówek, doszukamy opowiadania i wyp


Doherty Gillian
Piraci. 1001 rzeczy do odkrycia

Niezwykle pomysłowa książka, dzięki której małe dzieci uczą się spostrzegawczości i liczenia do dziesięciu. Przygody piratów – na morzu, w porcie, w szkole czy na wyspie skarbów – odbywają się... bez słów. Opowiadają je wielkie, kolorowe i bardzo śmieszne obrazki z mnóstwem szczegółów, które trzeba odnaleźć i policzyć. Np. na kapitańskim przyjęciu należy wyszukać i zliczyć: 10 statków w butelce, 9 myszy, 7 miseczek z gulaszem, 5 piratów z opaską na oku itd. Do zabawy i do nauki.


Ryszard Marek Groński
Po co właściwie trzymać psa?

Wszystko o psach i... ich właścicielach w zbiorze pogodnych i błyskotliwych wierszy dla dzieci znanego autora, Ryszarda Marka Grońskiego. Czy wiesz, drogi Czytelniku, o czym myśli Twój pies, gdy zakładasz mu kaganiec? Czy wiesz o czym śnią psy? O czym rozmawiają między sobą? Czy „złe psy” rzeczywiście są złe? Dowiesz się tego z uroczych i pouczających wierszy, opisujących świat z wysokości czterech łap, a pełne humoru ilustracje pomogą lepiej ów świat zrozumieć.


Agata Widzowska - Pasiak, Urszula Kozłowska
Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki

Gdy spotkają się trzy poetki, a każda z nich na każdy temat ma odrębne zdanie, wybucha awantura na 48 wierszy. Lepszy kundel czy pies rasowy? Czy mądrość sowy nie jest nazbyt przereklamowana? Czy bocian woli Polskę, czy ciepłe kraje? Jak bałwan radzi sobie latem? Piątek trzynastego jest pechowy czy wręcz przeciwnie? A że poetki nie tylko mają swoje poglądy, ale też poczucie humoru i mistrzowsko władają piórem, wiersze urzekają pomysłowością i skrzą się dowcipem.


praca zbiorowa
Poradnik. Jedziemy na wycieczkę

Jest to praktyczny poradnik dla miłośników wypraw na łono natury, zbieraczy i wędrowców, wszystkich, którzy kochają przyrodę, szanują ją i nie żałują czasu na jej obserwowanie. Zawiera między innymiwskazówki dotyczące właściwego urządzenia obozowiska.Poznajemy las (książka + karty)

Las to drzewa - drzewa to las.Tu żyją owady, ptaki, zwierzęta i czas. Drzewa szumią wspaniale, ptaki śpiewają i zwierzęta wesoło po lesie hasają. Dorośli, dzieci jagody i grzyby zbierają. Nie wolno - kochane dzieci - niszczyć lasu, palić ogniska i wyrzucać śmieci. Bo gdy las zniszczymy, zostanie nam beton, w którym mieszkamy. To myślami przytłoczy nas, że był tu kiedyś taki piękny las.


praca zbiorowa
Poznaję i opowiadam z mamą - kształty, kolory, dźwięki i smaki

Czy chcesz aby Twoje dziecko rozpoznawało przedmioty i uczyło się nowych słów? Zależy Ci na tym aby od najmłodszych lat rozwijało pamięć i umiejętność opowiadania? Sięgnij po serie rekomendowanych przez Dorotę Zawadzką książek "Poznaję i opowiadam z mamą". Książki te w prosty i sympatyczny sposób wprowadzą Twoje dziecko w świat pełen smaków, kolorów, zapachów i dźwięków. A czas spędzony na wspólnym układaniu nowych historyjek na pewno zaowocuje w przyszłości bliskim kontaktem mamy i dziecka. "Każda mama wie, jak ważne jest, aby czytać dziecku książki. Ale jeszcze ważniejsze jest aby o nich z dzieckiem rozmawiać. Ta książeczka, w formie wesołej historyjki przeplatanej pytaniami


praca zbiorowa
Poznaję i opowiadam z mamą - łąka, las, jezioro

Czy chcesz aby Twoje dziecko rozpoznawało przedmioty i uczyło się nowych słów? Zależy Ci na tym aby od najmłodszych lat rozwijało pamięć i umiejętność opowiadania? Sięgnij po serie rekomendowanych przez Dorotę Zawadzką książek "Poznaję i opowiadam z mamą". Książki te w prosty i sympatyczny sposób wprowadzą Twoje dziecko w świat pełen smaków, kolorów, zapachów i dźwięków. A czas spędzony na wspólnym układaniu nowych historyjek na pewno zaowocuje w przyszłości bliskim kontaktem mamy i dziecka. "Każda mama wie, jak ważne jest, aby czytać dziecku książki. Ale jeszcze ważniejsze jest aby o nich z dzieckiem rozmawiać. Ta książeczka, w formie wesołej historyjki przeplatanej pytaniami


praca zbiorowa
Poznaję i opowiadam z mamą - owoce i warzywa

Czy chcesz aby Twoje dziecko rozpoznawało przedmioty i uczyło się nowych słów? Zależy Ci na tym aby od najmłodszych lat rozwijało pamięć i umiejętność opowiadania? Sięgnij po serie rekomendowanych przez Dorotę Zawadzką książek "Poznaję i opowiadam z mamą". Książki te w prosty i sympatyczny sposób wprowadzą Twoje dziecko w świat pełen smaków, kolorów, zapachów i dźwięków. A czas spędzony na wspólnym układaniu nowych historyjek na pewno zaowocuje w przyszłości bliskim kontaktem mamy i dziecka. "Każda mama wie, jak ważne jest, aby czytać dziecku książki. Ale jeszcze ważniejsze jest aby o nich z dzieckiem rozmawiać. Ta książeczka, w formie wesołej historyjki przeplatanej pytaniami


Dorota Skwark
Moje 4 urodziny

Seria: Moje urodziny to pamiątkowe albumiki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Można w nich umieścić informacje i zdjęcia z dnia urodzin dziecka kiedy przyszło na świat i gdy obchodzi kolejne urodziny. Dziecko może zaobserwować swój rozwój, a także uczestniczyć w uzupełnianiu albumiku. Ponadto każda książeczka zawiera opowieść sympatycznego zwierzątka, które jest postacią wiodącą w danym albumiku i ma tyle samo lat, co jego mały właściciel.Ciepłe i przyjazne ilustracje sprawią, że dziecko chętnie będzie wracać do "swojej książeczki".


praca zbiorowa
Morze. Książeczka z szablonami

Książki z tej serii nie tylko wprowadzają małe dzieci w świat zwierząt, ale pozwalają także samemu narysować książkowych przyjaciół! Zabawnej, pełnej humoru historyjce towarzyszą przepiękne ilustracje i pięć szablonów do odwzorowywania i kolorowania ulubionych bohaterów.Wiek odbiorcy: 4-6 lat


praca zbiorowa
Mój pierwszy słownik z nalepkami dla dzieci 3-5 lat

Mój pierwszy słownik z nalepkami to książeczka, która pomoże Twojemu kilkulatkowi wzbogacić słownictwo, a nalepki zapewnią świetną zabawę. Zachęcamy do rozmowy z dzieckiem o przedstawionych na rysunkach sytuacjach, aby próbowało ono używać nowo poznanych słów w zdaniach.Mój pierwszy słownik z nalepkami zawiera: około 300 wyrazów pogrupowanych tematycznie 60 kolorowych nalepek barwne i wesołe ilustracje


Grzegorz Kasdepke
Na co zachorował cyrkiel oraz o tym, kto wygrał zawody w liczeniuHistoryjki matematyczne

Witajcie w świecie matematycznych przygód! W tej książce znajdziecie bohaterów lekcji matematyki - nie tak poważnych, jak w podręcznikach i nie tak tajemniczych, jak w ćwiczeniach. Będziecie mogli poznać bliżej i zaprzyjaźnić się z nimi. Dzięki zabawnym opowiadaniom przekonacie się, że matematyka może być łatwa i przyjemna.


Brian Williams
Największe, najsłynniejsze, najciekawsze. CUDA NATURY

Książka zawiera wiele zdumiewających informacji na temat dzikich zwierząt, olbrzymich roślin i niezwykłych zwyczajów panujących w przyrodzie. Swoją wiedzę możesz sprawdzić, rozwiązując quiz zamieszczony na końcu książki.


Brian Williams
Największe, najsłynniejsze, najciekawsze. CUDA ŚWIATA

Książka zawiera wiele zdumiewających informacji na temat olbrzymich zamków, pełnych przepychu pałaców, a także tajemniczych piramid, świątyń i grobowców. Usiądź wygodnie i odkrywaj intrygujące tajemnice naszej cywilizacji.


Brian Williams
Największe, najsłynniejsze, najciekawsze. WSZECHŚWIAT

Jest książka zawirająca wiele zdumiewających informacji na temat niezwykłych zjawisk występujących w naszej Galaktyce.Doskonałe fotografie i rysunki sprawiają,że ten niesamowity obraz kosmosu staje się nam blizszy.


Dariusz Szmidt
Następny proszę!Wiersze dla dzieci

Każdy z nas był chyba kiedyś u lekarza, ale czy każdy wizytę miło wspomina? Zapewne nie. W naszej książkowej przychodni jest jednak zupełnie inaczej. Tu przyjść można bez rejestracji, pacjent jest witany z radością, a i doktor ma czas dla wszystkich. Wykupić trzeba tylko jednorazowo ubezpieczenie zdrowotne (jego koszt zawarto w cenie książki) na wypadek zerwania boków, tudzież pęknięcia ze śmiechu."Następny proszę!" jest zbiorem wierszy adresowanych do dzieci w różnym wieku. Rzecz dzieje się w jednej z przychodni rejonowych, gdzie doktor doradza swoim zwierzęcym pacjentom. Gabinet odwiedzają między innymi: krowa, hipopotam.Ważnym uzupełnieniem treści są przykuwające oko, różnorodne, wielobar


praca zbiorowa
Nasze bożonarodzeniowe wypieki66 wypróbowanych przepisów

Co dzieciom sprawia radość i im smakuje?Kiedy za oknem nadciągnie listopadowy wczesny mrok i jesienna szaruga, zaproś do domu złociste słoneczka, kolorowe kółka i rożki, egzotyczne zapachy cynamonu, kardamonu i anyżku. Ta książeczka powstała z pomysłów dzieci dla dzieci. Przepisy w niej zawarte zostały wypróbowane przez dzieci, czy to w domu, czy też w przedszkolu. Mali cukiernicy wyrabiali ciasto, wykrawali serduszka i gwiazdki, ozdabiali swoje wypieki i – próbowali. Można podziwiać efekty ich pracy. Przygotowano słodkie czekoladowe smakołyki, aromatyczne pierniczki, fantazyjne ludziki i zwierzątka, których aż szkoda jeść! Poczytaj ją ze swoim dzieckiem i zróbcie ciasteczka według prz


Jarosław Cieśla
?amigłówki dla mądrej główki - zeszyt 4Dla dzieci w wieku 4-7 lat

119 zabaw-zadań, które rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywności, precyzji i cierpliwości!- Pokonaj labirynt i wybierz najkrótszą drogę do celu.- Połącz punkty i odtwórz rysunek.- Pokoloruj oznaczone obszary i wykreuj obraz.- Spróbuj odnaleźć różnice między dwoma rysunkami.- Gdzie to jest? Odszukaj na rysunku dany przedmiot.- Co nie pasuje do czego? Pomyśl i powiedz.- Do kogo, do czego należy ten cień? Znajdź odpowiedź.24 gry planszowe edukacyjne i przygodowe dla graczy od 3 do 100 lat! Doskonała rozrywka dla całej rodziny, znajomych i kolegów.- Gry strategiczne i strategiczno-losowe.- Gry logiczne i losowe z planszami, żetonami, kartami oraz obrazkami.


Karol Kozłowski
Maluchem przez Polskę cz.4Poznaj swoją stolicę

Wierszyki o najważniejszych obiektach Warszawy, jej zabytkach, kościołach, muzeach, pomnikach, ulicach, dzielnicach, ludziach, legendach...


Sassa Buregren
Mała książka o demokracji

13-letnia Jorinda postanawia dowiedzieć się, jak to jest z tą demokracją. W związku z tym układa listę rzeczy, które chciałaby zmienić. Rzeczy małych i dużych. Ale od czego zacząć? Z pomocą mamy zapisuje najpierw pytanie: "Gdzie i w jaki sposób podejmuje się decyzje?" Jorinda zaczyna od spraw, które są jej najbliższe, a więc własnej rodziny. Potem przechodzi dalej, wpisując na listę po kolei szkołę, gminę, rząd, Unię Europejską i Organizację Narodów Zjednoczonych. Mała książka o demokracji uczy, co to jest demokracja i prawa człowieka. Odkrywczy i zaangażowany styl sprawia, że książka jest bardzo wciągająca. Zachęca młodego czytelnika do walki o swoje prawa, uświadamiając mu, dokąd


Sassa Buregren
Mała książka o feminizmie

Obowiązkowa lektura, w której Autorka stawia wiele ważnych pytań oraz przytacza najistotniejsze fakty z historii feminizmu. Napisana w bardzo przystępny sposób, daje cenne wskazówki, jak samemu można mieć wpływ na swoją sytuację. Buduje w młodych dziewczętach poczucie własnej wartości.Kiedy Zosia przy śniadaniu przegląda gazetę, zauważa zdjęcie ośmiu dostojnych panów w garniturach. Najmożniejszych tego świata. Czy to oni decydują o jego losach? Dlaczego na zdjęciu nie ma ani jednej kobiety? Zosi wydaje się to tak dziwne, że zaczyna własne śledztwo w tej sprawie. Czyżby kobiety nie chciały o niczym decydować? A może nie mogą? Czy zawsze tak było? Jakie były najwybitniejsze kobiety-przywódcy w


Pernilla Stalfelt
Mała książka o przemocy

Jest tylko jedna osoba, która ma odwagę napisać książkę dla dzieci o przemocy!Podobnie jak w swoich poprzednich książkach Pernilla Stalfelt z wielkim sukcesem stawia pytania, wyjaśnia i dyskutuje na temat przemocy i agresji. Autorka pokazuje, że przemoc to nie tylko szarpanie koleżanki za włosy, bicie, ale także obrzucanie kolegi wyzwiskami, krzyk czy dotyk intymnych części ciała.Mam 4 latka Teczka malucha

Teczka czterolatka zawiera cztery zeszyty: wiosenny, letni, jesienny i zimowy, ćwiczenia, zabawy i wycinanki pobudzające pomysłowość. Pomaga w rozwijaniu umiejętności obserwacji i kojarzenia, poznawaniu zjawisk, zwierząt i przedmiotów z dalszego otoczenia, rozbudzaniu w dziecku twórczego myślenia, kształtowaniu jego wrażliwość, rozwijaniu osobowości, zawiera także galerię małych dzieł sztuki każdego czterolatka.


Antoine de Saint-Exupry
Mądre bajki. Mały Książę - zestaw 2 płyt CD

Czytają? Nie czytają? Może... posłuchają??? Różne są drogi do książki. Jedna droga biegnie od wieczornych, "dobranockowych" czytań mamy, taty, dziadka... Inna od obrazków, które otworzyły drzwi wyobraźni. Jeszcze inna - od filmu, który zachwycił. Akademia Rozwoju Wyobraźni podpowiada jeszcze inną drogę. Poprosiła najlepszych aktorów, by przeczytali dzieciom różne piękne książki. Słuchanie rozwija wyobraźnię, oprawa muzyczna pomaga w kształceniu wrażliwości, grafika - w rozwoju myślenia plastycznego. To jest seria dla każdego ciekawego wrażeń dziecka i każdego myślącego rodzica. Posłuchajcie tych opowieści razem, wspólnie. Zobaczycie, jak wyglądał świat, gdy byliście mali. Przeżyjci


praca zbiorowa
Michał jedzie do dżungli. Zabawa z magnesami

Książeczka-zabawka dla najmłodszych czytelników. Wesoła historyjka, w której dzieci mogą wziąć udział, przyczepiając kolorowe magnesiki dołączone do książeczki. Doskonała lektura i zabawa dla każdego przedszkolaka!Wiek odbiorcy: 3-5 lat.


Francesca Massa
Moja akademia plastyki

Odkrywanie tajników sztuki może być znakomitą zabawą! Abstrakcyjne obrazy, kolaże, mozaiki, akwarele - wszystko to w zasięgu możliwości małych artystów. Ciekawe pomysły i jasne podpowiedzi bohaterów książki sprawią, że pierwsze próby malarskie zmienią się w prawdziwą artystyczną przygodę.


Francesca Massa
Moja książka kucharska

Pierwsze kroki w kuchni mogą być świetną zabawą!


Elisa Prati
Moja księga Bożego Narodzenia

Czas Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym ze względu na jego rodzinny charakter. Dzięki tej książce można spędzić razem wiele pięknych przedświątecznych i świątecznych chwil, np.: wspólnie przygotowując świąteczne smakołyki, czytając bożonarodzeniowe opowieści, wykonując prezenty pod choinkę czy śpiewając kolędy. Bajeczne ilustracje stwarzają niepowtarzalny, świąteczny nastrój, który z pewnością poczuje i pokocha każde dziecko!


Francesca Massa
Moja księga eksperymentów

Pierwsze kroki w świecie odkryć i wynalazków mogą być świetną zabawą!Moja pierwsza książka

Przeznaczona dla dzieci 3 - 6 lat. Dzieci poznają m.in. abecadło, kolory, przeciwieństwa, idą do parku, do sklepu.


Anne McRae (pod red.)
Moja pierwsza książka kucharskaPrzepisy łatwe, proste i przyjemne

Niesamowicie kolorowa i łatwa w odbiorze wielka księga z przepisami. Odtąd gotowanie mamy i jej pociechy będzie łatwe, proste i przyjemne. Wszystkie przepisy zawarte w tej książce przeznaczone są dla dzieci od lat 8 i powyżej. Zostały one przygotowane przez mamę trojga małych dzieci i dlatego są bezpieczne do przygotowania dla dzieci w tym wieku. Ponieważ gotowanie wymaga użycia noży, wrzątku i innych potencjalnie niebezpiecznych sprzętów i czynności zaleca się, aby podczas przygotowywania wszystkich dań w pobliżu znajdował się ktoś dorosły. Zaskocz swoich przyjaciół i rodzinę 56 wyśmienitymi przepisami z całego świata. Naucz się jak robić pizzę, omlety, sajgonki, sernik, czekoladowe sosy i


Francesca Massa
Moja szkoła ogrodnictwa

Poznawanie świata roślin może być świetną zabawą!Kto się tam chowa? Dziwne gady

Który kot jest królem zwierząt? Który z ptaków umie latać w tył i w przód? Która małpa lubi pływać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książeczkach z serii "Kto się tam chowa".Kto się tam chowa? Skoczne małpy

Który kot jest królem zwierząt? Który z ptaków umie latać w tył i w przód? Która małpa lubi pływać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książeczkach z serii "Kto się tam chowa".Kto się tam chowa? Szalone ptaki

Który kot jest królem zwierząt? Który z ptaków umie latać w tył i w przód? Która małpa lubi pływać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książeczkach z serii "Kto się tam chowa".Kto się tam chowa? Wielkie koty

Który kot jest królem zwierząt? Który z ptaków umie latać w tył i w przód? Która małpa lubi pływać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książeczkach z serii "Kto się tam chowa".


Gabriela Sygulka, Norbert Dreier
Kuchnia europejska dla dzieci. Gotujemy w szkole i w domu

Autorzy, nauczyciele szkoły podstawowej, od kilku lat gotują z dziećmi na lekcjach i w ramach zajęć pozalekcyjnych. Stało się to pasją dzieci i każde spotkanie z rodzicami, każda impreza szkolna to okazja do poznawania tajników kuchni regionalnej i europejskiej, czego wyrazem jest ta książka. Obok przepisów są tu również wskazówki dla nauczycieli i rodziców, jak organizować zajęcia z gotowania. Wszystkie potrawy zostały sprawdzone i są możliwe do przygotowania przez dzieci w wieku 8 - 11 lat, tacy bowiem są nasi „kucharze”.


Magda Śliwerska
Labirynty dla dzieci

"Labirynty dla dzieci" Magdy Śliwerskiej, to nietypowa książka dla najmłodszych (od 6 do 12 lat). Czytelnik wraz z bohaterami wędruje przez 64 labirynty przygód, ćwicząc wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, zdolność rozwiązywania problemów o różnym stopniu trudności.Bogato ilustrowana książka będzie znakomitym prezentem dla dzieci, nagrodą w konkursach, z okazji Dnia Dziecka, zakończenia pobytu w przedszkolu, końca roku szkolnego, na imieniny czy w okresie świąt.


Marek ?ukasik
Labirynty, kolorowanki, zabawy logiczne

Dzieci znajdą tu 150 labiryntów, kolorowanek i zabaw logicznych. Książka kształtuje wyobraźnię plastyczną dziecka oraz przygotowuje je do nauki liczenia i pisania. Bawi i uczy jednocześnie, a zatem umożliwia lepszy start w szkole. Jest doskonałym sposobem na dziecięcą nudę.


Renata Piątkowska
Lemoniadowy ząb

Przychodzi taka chwila w życiu młodego człowieka, że zaczyna mu się ruszać przedni ząb, a potem wypada- jak to mleczny ząb. Niektórym jednak zdarza się, że taki ząb wpada wprost do szklanki z lemoniadą. A co się dzieje dalej? To już wie tylko zębowa wróżka.


Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska
Leo, Leo i lwy czyli do czego mogą się przydać magiczne zwierzęta

"Mało kto wie, że Lwy Gdańskie są magiczne. Nie znaczy to wcale, że biegają po mieście, machają czarodziejskimi różdżkami i wypowiadając na prawo i lewo zaklęcia, zamieniają kamienie w komputery albo zupę mleczną w chipsy. Na czym polega magia Lwów, opowie ci książka, którą masz przed sobą. Dowiesz się z niej też, jakie cuda mogą się wydarzyć, kiedy używasz swojej wyobraźni". Leontynka przeprowadza się z Warszawy do Gdańska. Na pierwszej lekcji w nowej szkole nauczycielka każe usiąść dziewczynce w jednej ławce z Leosiem. Wówczas nic nie wskazuje, że Leo i Leo zostaną przyjaciółmi. Połączy ich jednak miłość do lwów, które staną się sprzymierzeńcami dzieci i nauczą je, jak sobie radz


Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska
Leo, Leo i morze czyli o duchu z muzeum, który zaczarował małpę

Druga część przygód Leosia i Leontynki, którzy wraz z klasą idą zwiedzać Muzeum Morskie. Tam malują mapę, która za sprawą tajemniczego Marlea, dobrego ducha muzeum, przenosi fantastyczne pomysły do świata rzeczywistego. Dzięki mapie dzieci przeżywają niesamowite przygody - wyruszają na Wyspy Potworów, odnajdują skarb i idą stawić czoła groźnym piratom.Nowa seria Terytoria dla dzieci promuje edukację emocjonalną. W książkach przedstawiamy sposoby radzenia sobie z trudnościami, sprzyjają one lepszemu poznawaniu siebie, swoich uczuć. Dzieci poznają m.in. koncepcję "sprzymierzeńców" - wyobrażonych, wspierających postaci, które okażą się bardzo pomocne bohaterom.Fabuła książki jest osnu


Sylvia Schneider, Birgit Rieger
Ludzkie ciałoJak to działa?

Cudowna maszyna...Jak to się dzieje, że oko widzi, ucho słyszy, nos czuje...? Dlaczego śnimy? Po co człowiekowi włosy i paznokcie?Ludzkie ciało nigdy nie przestanie być fascynujące dla dzieci, a na zadawane przez nie pytania niełatwo udzielić jasnej i wyczerpującej odpowiedzi. Wszystko jednak wydaje się bardziej zrozumiałe, gdy tekstom napisanym prostym, przystępnym językiem towarzyszą ilustracje – czasem poważne, a czasem całkiem dowcipne.Zapraszamy do lektury! To wspaniała książka dla młodszych i starszych dzieci, która ułatwi im zrozumienie budowy i działania własnego organizmu, wytłumaczy, jak ważna jest higiena, troska o zdrowie, prawidłowe odżywnianie. Dzieci się dowiedzą, co się


Jarosław Cieśla
?amigłówki dla mądrej główki - zeszyt 1Dla dzieci w wieku 4-7 lat

119 zabaw-zadań, które rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywności, precyzji i cierpliwości!- Pokonaj labirynt i wybierz najkrótszą drogę do celu.- Połącz punkty i odtwórz rysunek.- Pokoloruj oznaczone obszary i wykreuj obraz.- Spróbuj odnaleźć różnice między dwoma rysunkami.- Gdzie to jest? Odszukaj na rysunku dany przedmiot.- Co nie pasuje do czego? Pomyśl i powiedz.- Do kogo, do czego należy ten cień? Znajdź odpowiedź.24 gry planszowe edukacyjne i przygodowe dla graczy od 3 do 100 lat! Doskonała rozrywka dla całej rodziny, znajomych i kolegów.- Gry strategiczne i strategiczno-losowe.- Gry logiczne i losowe z planszami, żetonami, kartami oraz obrazkami.


Jarosław Cieśla
?amigłówki dla mądrej główki - zeszyt 2Dla dzieci w wieku 4-7 lat

119 zabaw-zadań, które rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywności, precyzji i cierpliwości!- Pokonaj labirynt i wybierz najkrótszą drogę do celu.- Połącz punkty i odtwórz rysunek.- Pokoloruj oznaczone obszary i wykreuj obraz.- Spróbuj odnaleźć różnice między dwoma rysunkami.- Gdzie to jest? Odszukaj na rysunku dany przedmiot.- Co nie pasuje do czego? Pomyśl i powiedz.- Do kogo, do czego należy ten cień? Znajdź odpowiedź.24 gry planszowe edukacyjne i przygodowe dla graczy od 3 do 100 lat! Doskonała rozrywka dla całej rodziny, znajomych i kolegów.- Gry strategiczne i strategiczno-losowe.- Gry logiczne i losowe z planszami, żetonami, kartami oraz obrazkami.


Jarosław Cieśla
?amigłówki dla mądrej główki - zeszyt 3Dla dzieci w wieku 4-7 lat

119 zabaw-zadań, które rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywności, precyzji i cierpliwości!- Pokonaj labirynt i wybierz najkrótszą drogę do celu.- Połącz punkty i odtwórz rysunek.- Pokoloruj oznaczone obszary i wykreuj obraz.- Spróbuj odnaleźć różnice między dwoma rysunkami.- Gdzie to jest? Odszukaj na rysunku dany przedmiot.- Co nie pasuje do czego? Pomyśl i powiedz.- Do kogo, do czego należy ten cień? Znajdź odpowiedź.24 gry planszowe edukacyjne i przygodowe dla graczy od 3 do 100 lat! Doskonała rozrywka dla całej rodziny, znajomych i kolegów.- Gry strategiczne i strategiczno-losowe.- Gry logiczne i losowe z planszami, żetonami, kartami oraz obrazkami.


Sarah Kay
Już Święta!

Magiczny świat pełen uroczych postaci małych dziewczynek, chłopców i przemiłych zwierzątek. Piękne ilustracje, którymi wypełniona jest ta książka, zostały stworzone przez Sarah Kay. W salonie stoi już ubrana choinka...W kominku trzaska ogień... Niedługo przyjdzie Święty Mikołaj...I będzie można zacząć świętować!Już wiem! Wesołe zadania (książka + pisak)

Książka ta posiada zmywalne strony. Powstała aby pomóc małym dzieciom rozwijać umiejętności porównywania, sortowania i wyboru. Zadania mogą być wielokrotnie powtarzane, tak aby dzieci poprawiały swoje umiejętności podczas wielu godzin zabawy.Już wiem! Zabawa z liczbami (książka + pisak)

Książka ta posiada zmywalne strony. Powstała aby pomóc małym dzieciom rozwijać umiejętności rozumienia liczb i liczenia. Zadania mogą być wielokrotnie powtarzane, tak aby dzieci poprawiały swoje umiejętności podczas wielu godzin zabawy.


Małgorzata Kudelska
Kacperkowy pamiętnik

Kacperkowy pamiętnik to książeczka zawierająca 20 wierszyków, które opowiadają o małym chłopcu – Kacperku, jego przygodach, zabawach, fantazjach. Utwory zostały napisane z humorem, którego nie brakuje także w ilustracjach wykonanych przez autorkę.W książce ukazany został świat dziecka. Jest w nim dużo radości i magii (gdy zabawki ożywają, a cienie na ścianie przybierają różne kształty). Są pomysły, które potrafi wymyślić tylko dziecięca wyobraźnia (tresowanie rybki akwariowej, naśladowanie stracha na wróble). Pojawiają się również dziecięce marzenia (o nowym rowerku) oraz nieprzyjemne zdarzenia (wejście w mrowisko, wpadnięcie do rzeczki) i drobne wady (niewinne kłamstewka, marudzenie p


Alastair Chisholm
Kakuro. 170 łamigłówek

Kakuro to kolejna wciągająca i przyjacielsko uzależniająca zagadka, która przyszła do nas z Japonii. Tam setki oddanych sztuce tworzenia zagadek mistrzów poświęcają całe życie aby znaleźć sposoby na to, żebyś Ty nie mógł ich łatwo rozwiązać. Dlatego możemy powiedzieć, że jeśli lubisz Sudoku to pokochasz Kakuro! Ta książka zawiera ponad 170 zagadek Kakuro pogrupowanych na czterech poziomach. Zaczniesz od kilku łatwych Pysznych zagadek wstępnych, potem przechodzisz do zagadek Zdradliwych, Złośliwych i w końcu do doprowadzających do łez Bezwzględnych.


Joyce E. Newson
Katastrofy

Wielkie katastrofy i nieszczęścia poruszają nas zawsze z niezmienną siłą. Katastrofy spowodowane siłami natury, takie jak trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, czy wielkie powodzie dowodzą, że przyroda nie została jeszcze opanowana. Katastrofy cywilizacyjne, takie jak zatonięcie legendarnego "Titanica", czy awaria reaktora w Czarnobylu wykazują, że wiara w niezawodność nowoczesnej techniki jest tylko złudzeniem. Ta książka, okraszona zdjęciami i rysunkami, ukazuje wielkie katastrofy i nieszczęśliwe wypadki naszego stulecia.


Ewa Jarosiewicz (pod red.)
Krasnoludki. Księga łamigłówek

Ulubione przez dzieci zadania i łamigłówki logiczne. Dzięki prostym poleceniom dzieci uczą się liczyć, rozpoznawać przedmioty i zwierzęta.


Józef Częścik
Kruszynka i Kolczasty

Powieść dla dzieci o przygodach kaktusa i małego ślicznego ptaszka, którzy przeżywają wiele przygód, zdobywają przyjaciół a przede wszystkim bardzo się kochają.


Eliza Piotrowska
Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach

Kolejna propozycja Elizy Piotrowskiej, autorki Alfabeciku dla dzieci. Tym razem jest to zbiór zabawnych, ale niekiedy iironicznych, wierszyków omiastach imiasteczkach polskich. Książeczka bogato zdobiona ilustracjami imapkami, które stanowić mogą świetny wstęp do edukacji geograficznej najmłodszych. Cięty dowcip iniebanalne poczucie humoru sprawi zaś, że spodoba się zpewnością nie tylko dzieciom!


Stefan Casta, Bo Mossberg
Księga drzew mrówki Zofii

Wybierz się z mrówką Zofią na fascynującą wyprawę do krainy drzew! Dowiesz się, jak wyglądają sosna, brzoza, dąb i inne drzewa, jakie mają tajemnice oraz które zwierzęta je odwiedzają.Kiedy przeczytasz tę ksiażkę i rozwiążesz wesołe zagadki, staniesz się prawdziwym ekspertem.Biblioteka mrówki Zofii to nie tylko książki dla dzieci, ale dla wszystkich miłośników przyrody.


Stefan Casta, Bo Mossberg
Księga jagód mrówki Zofii

Czy jest coś wspanialszego niż las pełen dojrzałych czarnych jagód? Albo własne poziomkowe miejsca?Mrówka Zofia nauczy Cię, jak rozpoznawać najsmaczniejsze owoce leśne. Pokaże, gdzie można je znaleźć i jak przyrządzać. Poznasz też niektóre owoce trujące. Trzeba przecież dobrze wiedzieć, co można zbierać.Biblioteka mrówki Zofii to nie tylko książki dla dzieci, ale dla wszystkich miłośników przyrody.Księga zagadek. Labirynty i inne zagadki

Księga zagadek to: wspólna zabawa dla całej rodziny, książka, która uczy dziecko myślenia i wspomaga jego wszechstronny rozwój, radość z samodzielnie wykonywanych zadań.Księga zagadek. Rebusy i inne zagadki

Księga zagadek to: wspólna zabawa dla całej rodziny, książka, która uczy dziecko myślenia i wspomaga jego wszechstronny rozwój, radość z samodzielnie wykonywanych zadań.Księga zagadek. Szyfry i inne zagadki

Księga zagadek to: wspólna zabawa dla całej rodziny, książka, która uczy dziecko myślenia i wspomaga jego wszechstronny rozwój, radość z samodzielnie wykonywanych zadań.


Tamara Bolanowska, Mariola Langowska - Bałys (pod red.)
Kto mieszka w lesie? Baw się nalepkami i poznawaj leśne zwierzęta

Koty i psy towarzyszą nam na co dzień. Znamy je ze spacerów po parku, z gonitwy po łące, z wesołych zabaw z kłębkiem wełny. Wiemy, co jedzą, gdzie śpią, czego się boją... A jakie zwyczaje mają zwierzęta leśne? Czym się żywią, gdzie mają swoje kryjówki, jak chronią się przed niebezpieczeństwem lis, wiewiórka, zając czy dzik - wiecie? Las skrywa mnóstwo tajemnic. Odkryj je z nami! Bogate informacje oraz kolorowe nalepki i piękne zdjęcia pozwolą Wam poznać małych i dużych mieszkańców lasu.


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Środowisko naturalne

Człowiek jest tylko jednym z wielu gatunków na Ziemi. Spośród nich zaś na co dzień spotykamy się tylko z maleńką ich częścią, a jesteśny świadomi istnienia - tylko nielicznych. Ten album przeniesie nas do odległych krain zarówno w przestrzeni jak i w wymiarze aby otworzyć nam oczy na różnorodność świata w którym żyjemy.


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Świat i ludzie

Człowiek, choć jest jednym gatunkiem, pochodzącym od jednego wspólnego przodka, w wyniku rozprzestrzenienie się po Ziemi wytworzył różne formy kultury, języki, tworzył inne obyczaje, ubiory, a w zależności od otoczenia w różny sposób strał sie przetrwać. O tym wszystkim opowiada ten bogato ilustrowany album.


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Technika

Przeglądowy album omawiający w przystępny sposób współczesną technikę wraz z rysem historycznym. Pełna barwnych rysunków - często przekrojowych - książka na pewno ułatwi zrozumienie świata najmłodszym, choć zapewne wielu dorosłych również może dowiedzieć się z niej ciekawych rzeczy.


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Ziemia

Na co dzień widzimy jedynie mały fragment Ziemi który - choćby najciekawszy - nie ukazuje nam całej wspaniałej różnorodności naszej planety. Są rzeczy, których nie można zobaczyć z jednego miejsca, są rzeczy niewidoczne dla ludzkiego oka, ale mogące mieć wielkie znaczenie dla całej planety zatem i dla nas. No i jeszcze pozostaje historia Ziemi - jej przemiamy geologiczne i rozwój życia, gdzie oprócz słynnych już dinozaurów brała udział cała plejada fascynujących stworzeń.


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Zwierzęta

Zwierzęta są naszymi towarzyszami od początku istnienia. Była to rywalizacja, walka, lecz także współpraca i pomoc. Świat ten jest niewątpliwie wart poznania, wyjścia poza świat ukochanych kotów czy psów, odkrycia świata zwierząt ich zmysłami, poznania ich obyczajów, zdolności do przystosowania się do środowiska.Indianie - wyprawa na dziki zachód

Indianie to ulubieni bohaterowie książek dzieciństwa. W prezentowanym zbiorze znajdziemy łamigłówki i ciekawostki związane z życiem na prerii, komiks prezentujący indiańskie przygody w krzywym zwierciadle, opowiadanie o niezwykłym spotkaniu Tomka i Filipa z Szarym Orłem, a także grę, od której nie sposób się oderwać, czyli "Wyprawę po totem". Wyruszajmy na bezkresy prerii!


Anna Zgierun
Inwazja wirusów

To opowieść o tym, jak groźni najeźdźcy z planety Wirs przypuszczają atak na spokojną planetę Antro. Nie jest to jednak historia science fiction, lecz... wyprawa do wnętrza ciała człowieka i poznanie, jak ludzki organizm radzi sobie z otaczającymi go i stale atakującymi mikrobami. Dzięki pokazaniu walki człowiek kontra wirusy jako prawdziwej, kosmicznej batalii, młodemu czytelnikowi łatwiej jest wyobrazić sobie procesy zachodzące w organizmie.


Elżbieta Zubrzycka
Jak pomyślę, tak zrobię

Marek trenuje strzały do bramki i cały czas pudłuje, a za chwilę ma ważny mecz. Boi się, że przez niego przegra jego drużyna, koledzy będą mieli pretensje, a dziewczyny go wyśmieją. Podejmuje decyzję, że nie weźmie udziału w meczu. Czy to dobre rozwiązanie? Jak zakończy się ta historia? Autorka wyjaśnia, że myśli decydują o uczuciach i zachowaniach, czyli kontaktach dziecka ze światem. Które myśli dają siłę, a które ją odbierają? Czy nad szkodliwymi myślami można zapanować? Warto tak myśleć, by lubić siebie, świat i ludzi, samemu być lubianym i – szczęśliwym.


Elżbieta Zubrzycka
Jak przechodzić przez ulicę

Ta książka uczy dziecko prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, brania odpowiedzialności za siebie i ograniczonego zaufania do współużytkowników chodników i jezdni. Ostrzega przed niebezpieczeństwami, szczególnie tymi, których pieszy nie potrafi przewidzieć, dopóki nie zostanie kierowcą. Dzięki ilustracjom dziecko dowiaduje się, jak mało widzi kierowca, na którego uwagę liczy… Miej oczy szeroko otwarte, licz na siebie nie na innych, nie naśladuj dzieci, sam sprawdź, czy możesz wejść na jezdnię, i bezpiecznie przejdź na drugą stroną ulicy.


Anne Moller
Jak przetrwasz mroźną zimę, kopciszku?

Czy wiesz, że kopciuszek to mały sympatyczny ptaszek?Poczytaj o przygodach kopciuszka i dowiedz się, dlaczego nie mógł odlecieć na zimę do ciepłych krajów.Ciekawe:jak kopciuszek przeżyje mroźną zimę?kto pomógł małemu ptaszkowi?jakie sposoby na przetrwanie zimy mają inne zwierzęta?Piękna opowieść o życiu zwierząt.Niecodzienne spojrzenie na przyrodę.Niesamowita przygoda dla dzieci.Dla rodziców, opiekunów, nauczycieli dodatkowa broszurka:z pomysłami na gry i zabawy dla dzieci,z propozycjami ciekawych wycieczek,z informacjami o kopciuszku.Jaka jestem? Myszka Magda

POZNAJMY RAZEM MYSZKĘ MAGDĘ!Dobra zabawa dla dzieci, przyjemność dla rodziców, dziadków, wychowawców.Pięknie i mądrze zilustrowane historyjkio życiu zwierząt, które dziecko widziwokół siebie w naturze, i o których słyszy.Książeczka z serii Jaka jestem? Jaki jestem?:Budzi ciekawość i zainteresowanie dziecka zwierzętami.Uczy rozpoznawać i nazywać podobieństwa oraz różnice. Zwraca uwagę na główne cechy: kolory, faktury, kształty, zachowania. Uczy spostrzegawczości, pomaga w nauce opisywania rzeczywistości.Pomaga dziecku zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, zrozumieć, że zwierzę to istota żywa.Jaka jestem? Sikorka Stefania

POZNAJMY RAZEM SIKORKĘ STEFANIĘ!Dobra zabawa dla dzieci, przyjemność dla rodziców, dziadków, wychowawców.Pięknie i mądrze zilustrowane historyjkio życiu zwierząt, które dziecko widziwokół siebie w naturze, i o których słyszy.Książeczka z serii Jaka jestem? Jaki jestem?:Budzi ciekawość i zainteresowanie dziecka zwierzętami.Uczy rozpoznawać i nazywać podobieństwa oraz różnice. Zwraca uwagę na główne cechy: kolory, faktury, kształty, zachowania. Uczy spostrzegawczości, pomaga w nauce opisywania rzeczywistości.Pomaga dziecku zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, zrozumieć, że zwierzę to istota żywa.Jaki jestem? Koń Klaudiusz

POZNAJMY RAZEM KONIA KLAUDIUSZA!Dobra zabawa dla dzieci, przyjemność dla rodziców, dziadków, wychowawców.Pięknie i mądrze zilustrowane historyjkio życiu zwierząt, które dziecko widziwokół siebie w naturze, i o których słyszy.Książeczka z serii Jaka jestem? Jaki jestem?:Budzi ciekawość i zainteresowanie dziecka zwierzętami.Uczy rozpoznawać i nazywać podobieństwa oraz różnice. Zwraca uwagę na główne cechy: kolory, faktury, kształty, zachowania. Uczy spostrzegawczości, pomaga w nauce opisywania rzeczywistości.Pomaga dziecku zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, zrozumieć, że zwierzę to istota żywa.Jaki jestem? Pasikonik Paweł

POZNAJMY RAZEM PASIKONIKA PAW?A!Dobra zabawa dla dzieci, przyjemność dla rodziców, dziadków, wychowawców.Pięknie i mądrze zilustrowane historyjkio życiu zwierząt, które dziecko widziwokół siebie w naturze, i o których słyszy.Książeczka z serii Jaka jestem? Jaki jestem?:Budzi ciekawość i zainteresowanie dziecka zwierzętami.Uczy rozpoznawać i nazywać podobieństwa oraz różnice. Zwraca uwagę na główne cechy: kolory, faktury, kształty, zachowania. Uczy spostrzegawczości, pomaga w nauce opisywania rzeczywistości.Pomaga dziecku zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, zrozumieć, że zwierzę to istota żywa.


Ted Lobby
Joasia i wilk

Wszystkie dzieci miewają złe sny. Aby je uspokoić, zazwyczaj wystarcza je przytulić albo zaśpiewać im kołysankę, lecz czasem koszmary są tak uporczywe, że musimy sięgnąć po inne sposoby rozwiązania problemu. Joasia i wilk to historia dziewczynki, której każdej nocy śni się, że goni ją lśniący, czarny wilk. Rozmawia o tym z rodzicami i wspólnie opracowują pewien plan.


Dorota Niewola
Dzień dobry, Ociupinko!

Kto to jest Ociupinka? Ociupinka jest malutka. Siedzi za uszkami dzieci, czasem na czuprynce, często pod paznokciem, a także na bucikach. Nosi spodenki w kwiatki, psoci, bryka, bzdury gada i dzieciakom złe uczynki podpowiada. Skacze jak pchełka, gdzie jej tylko pasuje i co chce przedszkolakom wygaduje.Po co zmieniać skarpety, jak w brudnych można chodzić? Po co obcinać paznokcie, jak długie są modne? Po co mówić ładnie, jak można paplać językiem, od którego uszy puchną? A po co się myć, jak przecież brud sam odpadnie? Po co sznurować buciki, jak sznurówki można obciąć?Jak myślicie, na jakie pomysły wpadnie jeszcze Ociupinka i co podpowie przedszkolakom? A jakie z tych rad wynikną kłopoty! Si


Jan R. Czarnocki
Dzięcioł

Wierszowana historyjka z morałem, której bohaterami są leśne ptaki. Sprowokowane podsłuchaną rozmową, wywołują nieproporcjonalnie wielki do problemu spór, w którym emocje dominują nad rozsądkiem.Książeczka jest pięknie ilustrowana. Humorystyczne rysunki wzbogacają opowiastkę i malują uśmiech Czytelnika.Dzikie zwierzęta - książeczka z naklejkami

Ta książka jest zupełnie inna niż wszystkie, jakie do tej pory widziałeś. To książka z naklejkami, w której każda naklejka pojawia się zarówno w wersji dużej, jak i malutkiej. Poznaj różne dzikie zwierzęta. Baw się do woli dużymi naklejkami! Dowiedz się, do jakiej większej grupy należą poszczególne zwierzęta. Jak myślisz, czy dziobak jest ptakiem, czy też ssakiem? Poznasz odpowiedź na to i inne pytania, gdy przylepisz malutkie naklejki na swoje miejsca. Ta pełna fascynujących informacji, łamigłówek, a nawet żartów książka dostarczy Ci świetnej zabawy na wiele godzin!


praca zbiorowa
Dżungla. Książeczka z szablonami

Książki z tej serii nie tylko wprowadzają małe dzieci w świat zwierząt, ale pozwalają także samemu narysować książkowych przyjaciół! Zabawnej, pełnej humoru historyjce towarzyszą przepiękne ilustracje i pięć szablonów do odwzorowywania i kolorowania ulubionych bohaterów.Wiek odbiorcy: 4-6 lat


praca zbiorowa
Edukacyjki. Ucz się i baw bez końca

Seria aktywizujących książeczek rozwijających zręczność manualną, samodzielne myślenie, wyobraźnię i spostrzegawczość. Dobrane w nich ćwiczenia zawierają krzyżówki, labirynty, rebusy, szarady i inne łamigłówki, tak opracowane aby dzieci, przy ich rozwiązywaniu, znakomicie się bawiły oraz doskonaliły swoje rozmaite zainteresowanie.


Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Elementarz demokracji. Jak to działa?

Co wspólnego ma guma do żucia z Urzędem Miasta? Czy tylko dorośli mogą porozmawiać z radnym? I kto to w ogóle jest ten radny? Czy dzieci mogą mieć wpływ na to, jak wygląda ich wieś albo miasto, ulica i podwórko? Czy we wszystkie sprawy, jakie dzieją się w naszym kraju trzeba mieszać Prezydenta RP? Jeśli znacie odpowiedzi na te pytania, w żadnym wypadku nie sięgajcie po tę książkę! Ale jeśli, podobnie jak Pola i Michał nie bardzo się w tym wszystkim orientujecie, wybierzcie się razem z nimi na wycieczkę do parlamentu. Przy okazji poznacie trochę nowych dziwnych słów, sprawdzicie, czy w hotelu poselskim można kupić pączki i dowiecie się, do czego służy laska marszałkowska. A może także wpadnie


Mathew Price, Emma Chichester Clark
Gdzie jesteś, Alusiu?

Alusiu gdzie jesteś? Pora kłaść się spać, ale mały miś ma inne plany.Pociągaj za uchwyty ze strzałkami i opowiadaj o figlach misia.


Dorota Swark
Idę do szkoły. Pamiątkowy album pierwszoklasisty

Dla każdego pójście pierwszy raz do szkoły z pewnością jest wielkim przeżyciem.Ten sam moment, tak samo przeżywały przed latami nasze babcie, dziadkowie i my, kiedy byliśmy dziećmi. Choć to tak ważna chwila, niewiele zostaje w pamięci po latach, czas zaciera wszystko.Aby te wspaniałe wspomnienia nie uleciały bezpowrotnie, każdy "pierwszak" może uzupełnić swój albumik, utrwalając w nim najpiękniejsze chwile z pierwszych dni w szkole.Uzupełnianie własnego albumu sprawi dziecku wiele przyjemności. Wklejanie zdjęć, malowanie obrazków, pisanie pierwszych liter i liczb... Wszystko to znajdziesz w "Kolorowym albumie pierwszoklasisty". Wyjątkowy preznt z okazji rozpoczęcia nauki


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Dawne czasy

Jest to znakomita książka dla wszystkich. Zawiera: wyczerpujące informacje o ludziach pierwotnych, początkach rolnictwa, hodowli zwierząt i rozwoju wielkich starożytnych cywilizacji. Publikacja zawiera ponad 100 barwnych ilustracji oraz słownik i indeks


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Geografia

Znakomita książka dla wszystkich. Zawiera wiele interesujących informacji o wszystkich państwach świata, ich ustroju, religii, ukształtowaniu terenu i środowiska. Publikacja zawiera ponadto 200 barwnych ilustracji i map, słownik oraz indeks.


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Historia świata

Przeglądowa historia świata - obejmująca świat od dalekiej północy po Afrykę, od Europy zarówno na wschód (Chiny, Japonia, Mongolia itd.) jak i na zachód (Ameryka). Opisuje ważniejsze wydarzenia, które ukształtowały nasz świat współczesny.


praca zbiorowa
Ilustrowana biblioteka wiedzy. Nauka

Wiele ciekawych informacji na temat molekuł, metali, kryształów, światła, magnetyzmu, elektryczności, mechaniki, systemu słonecznego i wielu innych zagadnień.


Joanna Krzyżanek
Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci. Duże litery

DUŻE LITERY zachęcają dziecko do samodzielnego czytania. Znakomite opowiadania bawię i uczą. Cudowne przygody rozbudzają wyobraźnię.Dobre maniery to zasady zachowania w każdej sytuacji i odpowiedzi na wiele trudnych pytań, np.: Kto powinien pierwszy podawać rękę? Jakie numery telefonów trzeba znać, aby wezwać pomoc? Czy wypada oglądać film, kiedy przyszli goście? Jak długo można rozmawiać przez telefon?


Agnieszka Frączek
Dobre obyczaje czyli z przyrodą za pan brat

Wspaniała książka z wierszami Agnieszki Frączek, z wykształcenia germanisty i leksykografa, z zamiłowania autorki utworów dla najmłodszych, która potrafi w niecodzienny sposób pisać o zwykłych sprawach: o środowisku, w którym żyjemy i zasadach, jakich należy przestrzegać na co dzień. Znajdziemy tu dowcipne i bezpretensjonalne wiersze, odwołujące się do dziecięcych zabaw i rymowanek, które bawią zaskakującymi skojarzeniami, a jednocześnie uczą wrażliwości na potrzeby innych i życia w zgodzie z przyrodą.


Alex Frith
Dojrzewanie. O czym chłopcy muszą wiedzieć?

W sposób prosty i zrozumiały książeczka ta informuje o tym, co dzieje się w organizmie chłopca w okresie dojrzewania.


Susan Meredith
Dojrzewanie. O czym dziewczynki muszą wiedzieć?

W sposób prosty i zrozumiały książeczka informuje co się dzieje w organizmie dziewczynki w okresie dojrzewania.


Joanna Maślanek
Dzieci! Leci... Alfabecik

Książeczka z barwnymi ilustracjami pomagająca maluchom w nauce alfabetu.


Liliana Fabisińska
Bądź bezpieczny na drodze. Zasady ruchu drogowego z magnesami

Książeczka edukacyjna dla dzieci dotycząca zagadnienia bezpieczeństwa na drodze.


Janusz Jabłoński
Bolek i Lolek w świecie ortografii

Przedstawiamy Państwu kolejną serię książeczek opowiadających o przygodach kultowych postaci filmowych. Bolek i Lolek w wersji dla najmłodszych! Wierszyki napisane przez Martę Berowską, ilustracje na licencji twórców serialu.


Grzegorz Kasdepke
Bon czy tonSavoir-vivre dla dzieci

Zabawna książka dla dzieci (i nie tylko) o tym czym jest bon ton. Na przykładach podawanych przez babcię Joasię para bliźniaków uczy się tego, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach.


Joanna Krzyżanek
Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci

Jest to książka dla małych i dużych kucharzy. Opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie Cecylce Knedelek i gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka i torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku – konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi – bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zim


Agnieszka Frączek
Chichopotam

Obszerny zbiór dowcipnych, ciepłych i trochę „zakręconych” wierszy dla dzieci. Opowiadają o sprawach codziennych w niecodzienny sposób – zwierzęta, ludzie, zwykłe przedmioty czy zjawiska przyrody, słowem wszystko, za sprawą Agnieszki Frączek, jest niezwykłe, bajkowe, zaskakujące i pełne „Brzechwowego” humoru. Niektóre wierszyki to prawdziwe „łamacze języka”, w których autorka bawi się słowami. Książka zawiera mnóstwo dowcipnych, pomysłowych ilustracji. Do książki dołączona jest płyta, na której znalazło się kilkadziesiąt wierszyków w interpretacji aktorów.


Karol Kozłowski
Chory kotek

Kotek chory jak u Stanisława Jachowicza, ale to zupełnie inna bajka.


Bruno Stephen
Ciało człowieka

Dowiedz się, ile mięśni pracuje, gdy się uśmiechasz lub marszczysz brwi. Naucz się, jak dbać o swoje ciało, by było zdrowe. Odkryj, jak mocne są twoje włosy i dlaczego mózg jest pofałdowany.Ciekawe dlaczego. Burczy mi w brzuchu

Książka, która w łatwy i ciekawy sposób wyjaśnia zagadki dotyczące ciała ludzkiego i jego funkcjonowania. Dziecko dowie się, jak oddycha, dlaczego może chodzić, po co je i jak się urodziło. Odkryje tajemnice swojego organizmu oraz pozna odpowiedzi na trudne i krępujące dla rodziców pytania. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych.


Anna Heine (pod red.)
Co wiem o swojej ojczyźnie? Wychowanie patriotyczne

Książka w przystępny sposób przedstawia elementarne wiadomości o historii, kulturze i geografii Polski. Dziecko znajdzie tu też rebusy, krzyżówki, labirynty i inne zadania edukacyjne, które pomogą mu zapamiętać najważniejsze treści.


praca zbiorowa
Czerwony Kapturek - Baśniowe magnesy.

Bajeczki są proste i krótkie, a obrazki przemiłe. Nikt się nie znudzi przy czytaniu, tym bardziej że każdą ilustrację musimy uzupełnić pasującymi magnetycznymi obrazkami. Dzieci czeka więc nie tylko ciekawa bajka, lecz także świetna zabawa! Uwaga: magnesy trzymają się tylko na tych miejscach, do których są przeznaczone.


Jadwiga Stasica
Ćwiczenia aktywizujące. Bawię się i uczę

Seria ta to zeszyty ćwiczeniowe, przygotowujące do nauki. Zadania aktywizują dzieci, rozwijają ich zdolności, uczą koncentracji i konsekwencji w realizowaniu prac. Jednocześnie zapewniają im zajęcie i zabawę na długie godziny.


Jadwiga Stasica
Ćwiczenia aktywizujące. Chcę się uczyć

Seria ta to zeszyty ćwiczeniowe, przygotowujące do nauki. Zadania aktywizują dzieci, rozwijają ich zdolności, uczą koncentracji i konsekwencji w realizowaniu prac. Jednocześnie zapewniają im zajęcie i zabawę na długie godziny.


Jadwiga Stasica
Ćwiczenia aktywizujące. Już się uczę!

Seria ta to zeszyty ćwiczeniowe, przygotowujące do nauki. Zadania aktywizują dzieci, rozwijają ich zdolności, uczą koncentracji i konsekwencji w realizowaniu prac. Jednocześnie zapewniają im zajęcie i zabawę na długie godziny.


Jadwiga Stasica
Ćwiczenia aktywizujące. Lubię się uczyć

Seria ta to zeszyty ćwiczeniowe, przygotowujące do nauki. Zadania aktywizują dzieci, rozwijają ich zdolności, uczą koncentracji i konsekwencji w realizowaniu prac. Jednocześnie zapewniają im zajęcie i zabawę na długie godziny.Dinozaury - książeczka z naklejkami

Ta książka jest zupełnie inna niż wszystkie, jakie do tej pory widziałeś. To książka z naklejkami, w której każda naklejka pojawia się zarówno w wersji dużej, jak i malutkiej. Poznaj rożne gatunki dinozaurów. Baw się do woli dużymi naklejkami! Jak myślisz, jak duże były poszczególne dinozaury? Dowiesz się tego, gdy przylepisz malutkie naklejki na swoje miejsca – będziesz mógł wówczas porównać wielkość dinozaurów do wzrostu przeciętnego człowieka. Ta pełna fascynujących informacji, łamigłówek, a nawet żartów książka dostarczy Ci świetnej zabawy na wiele godzin!


Stephanie R. Mueller , Ann E. Wheeler
101 Prezentów od dzieci

Gdy małe dziecko tworzy coś niezwykłego w prezencie dla osoby, którą kocha, wtedy czuje się wyjątkowo i jest dumne z tego, że może się podzielić czym, co samo zrobiło. Często takie podarki są przechowywane jak największy skarb przez wiele, wiele lat. Jeżeli dostarczymy naszemu dziecku odpowiednich materiałów oraz ofiarujemy mu naszą dyskretną pomoc, jego twórcze możliwości będą praktycznie nieograniczone.


Ewa i Stefan Zieliczowie
200 zagadek. Znajdź rozwiązanie

Zagadki służą doskonaleniu precyzyjnego i logicznego myślenia, a także - szczególnie w odniesieniu do młodszych dzieci - wzbogacają wiedzę o otaczających nas realiach.


Ewa i Stefan Zieliczowie
365 zagadek

Na pograniczu między żartem a wysiłkiem umysłowym, pomiędzy rozrywką a edukacją jest zagadka - niezastąpiony element przyjemnego i pożytecznego spędzania czasu. Daje ona uczestnikom zabawy - dzieciom, a często także i dorosłym okazję do wykazania swych możliwości.365 żartów dla dzieci od 7 roku życia

Kawały, śmieszne historyjki, zagadki, drobne ogłoszenia...porcja śmiechu na każdy dzień roku.Dobrej zabawy!


Eliza Piotrowska
A ja nie pozwolę nudzić wam się w szkole!

Autorka w swojej najnowszej - kolorowej, pomysłowej i bardzo pożytecznej książeczce udowadnia, że szkoła i poznawanie nowych tematów wcale a wcale nie musi być nudne! Koleżanki i koledzy Toli - narratorki książeczki - uczą się dzięki wierszykom, zagadkom, rebusom i grom mnóstwa nowych i bardzo przydatnych rzeczy. Chociażby tego, jak być skutecznym detektywem i rozwiązywać najdziwniejsze tajemnice... (A także tego, czym różnimy się od siebie, jak jest zbudowany mózg i co z tego wynika, co to jest szyfr i jak go złamać i wiele, wiele innych).Podobnie, jak było w przypadku "Alfabeciku dla dzieci / Cyferek dla niewielkich", książeczka ta jest dwustronna - na jej odwrocie czytelnicy zna


Karol Kozłowski
Azor w azylu

Wierszowane opowiadanie o życiu porzuconych lub oddanych do azylu zwierzaków. Wzruszające historie Azora i innych piesków, które czekają na nowego pana. Książeczka zawiera rysunki do kolorowania.


Bogusław Michalec
Bajkowe łamigłówki

Zapraszamy do bajkowego zamku, którego komnaty pełne są rebusów, krzyżówek i tajemniczych labiryntów. Razem z bohaterami ulubionych bajek przeżyjemy niezwykłe przygody, smakując niepowtarzalną atmosferę baśniowego świata. Czerwony Kapturek, Smok, król z królową oraz Pinokio już tam na nas czekają. Ostrożnie: ta książka może oczarować!


Adele Ciboul
Bawidoc. Cyrk

Niezwykle pomysłowa koncepcja książek edukacyjnych z serii Bawidoc sprawia, że dziecko poznaje świat i kształci się poprzez zabawę.Młodzi czytelnicy znajdą w tych książkach to, co lubią najbardziej: pokrętła, niespodzianki, tajemnicze szufladki i woreczki, notesiki, tarcze obrotowe, podwójne i potrójne kartki, okienka, zaryglowane skrzynie itd.Choć książki stanowią encyklopedyczne kompendium wiedzy - każda na określony temat - tekst napisany jest zawsze żywym, fascynującym językiem, a przeplatany różnego rodzaju dygresjami, zabawnymi anegdotkami czy propozycjami gier, zabaw i doświadczeń.Książki z serii Bawidoc cieszą się powodzeniem w ponad czterdziestu krajach Europy i świata.


Adele Ciboul
Bawidoc. Dzięki zmysłom poznajemy świat

Niezwykłe pomysłowa koncepcja książek edukacyjnych z serii "Bawidoc" sprawia, że dziecko poznaje świat i kształci się poprzez zabawę.Młodzi czytelnicy znajdą w tych książkach to, co lubią najbardziej: pokrętła, niespodzianki, tajemnicze szufladki i woreczki, notesiki, tarcze obrotowe, podwójne i potrójne kartki, okienka, zaryglowane skrzynie itd.Choć książki stanowią encyklopedyczne kompendium wiedzy - każda na określony temat - tekst napisany jest zawsze żywym, fascynującym językiem, a przeplatany różnego rodzaju dygresjami, zabawnymi anegdotkami czy propozycjami gier, zabaw i doświadczeń.Książki z serii "Bawidoc" cieszą się powodzeniem w ponad czterdziestu krajach Europ


Anne-Sophie Baumann
Bawidoc. Pod piracką banderą

Niezwykłe pomysłowa koncepcja książek edukacyjnych z serii "Bawidoc" sprawia, że dziecko poznaje świat i kształci się poprzez zabawę.Młodzi czytelnicy znajdą w tych książkach to, co lubią najbardziej: pokrętła, niespodzianki, tajemnicze szufladki i woreczki, notesiki, tarcze obrotowe, podwójne i potrójne kartki, okienka, zaryglowane skrzynie itd.Choć książki stanowią encyklopedyczne kompendium wiedzy - każda na określony temat - tekst napisany jest zawsze żywym, fascynującym językiem, a przeplatany różnego rodzaju dygresjami, zabawnymi anegdotkami czy propozycjami gier, zabaw i doświadczeń.


Valerie Guidoux
Bawidoc. Pory roku

Niezwykle pomysłowa koncepcja książek edukacyjnych z serii Bawidoc sprawia, że dziecko poznaje świat i kształci się poprzez zabawę.Młodzi czytelnicy znajdą w tych książkach to, co lubią najbardziej: pokrętła, niespodzianki, tajemnicze szufladki i woreczki, notesiki, tarcze obrotowe, podwójne i potrójne kartki, okienka, zaryglowane skrzynie itd.Choć książki stanowią encyklopedyczne kompendium wiedzy - każda na określony temat - tekst napisany jest zawsze żywym, fascynującym językiem, a przeplatany różnego rodzaju dygresjami, zabawnymi anegdotkami czy propozycjami gier, zabaw i doświadczeń.Książki z serii Bawidoc cieszą się powodzeniem w ponad czterdziestu krajach Europy i świata.


Valerie Guidoux
Bawidoc. W dzień i w nocy

Niezwykłe pomysłowa koncepcja książek edukacyjnych z serii "Bawidoc" sprawia, że dziecko poznaje świat i kształci się poprzez zabawę.Młodzi czytelnicy znajdą w tych książkach to, co lubią najbardziej: pokrętła, niespodzianki, tajemnicze szufladki i woreczki, notesiki, tarcze obrotowe, podwójne i potrójne kartki, okienka, zaryglowane skrzynie itd.Choć książki stanowią encyklopedyczne kompendium wiedzy - każda na określony temat - tekst napisany jest zawsze żywym, fascynującym językiem, a przeplatany różnego rodzaju dygresjami, zabawnymi anegdotkami czy propozycjami gier, zabaw i doświadczeń.Książki z serii "Bawidoc" cieszą się powodzeniem w ponad czterdziestu krajach Europ


Barbara Krop
Rymowane historyjki

W dobie komputerów i Internetu brakuje rodzicom i szkole czasu na kształcenie pamięci u dzieci. Okazuje się, że można ją uczynić sprawną i pojemną przez uczenie się dłuższych tekstów lub wierszy na pamięć. Dzieciom łatwiej wpadają w ucho słowa rymowane o zabawnej treści, które przedstawione są w niniejszej książce.


praca zbiorowa
Sawanny

Książka zawiera odpowiedzi na pytania: co to jest sawanna, jakie gatunki roślin można na niej spotkać, jakie zwierzęta przystosowały się do życia w tym środowisku. Bogato ilustrowane książki tej serii pokazują w jaki sposób zachowana jest równowaga międy wszystkimi organizmami żyjącymi w tym środowisku.


Jesse Leon Mccann
Scooby-Doo! Skarbnica smakowitych opowieści

Skarbnica smakowitych opowieści zawiera aż sześć trzymających w napięciu opowieści o przygodach młodych detektywów z Tajemniczej Spółki. Scooby-Doo, Kudłaty, Velma, Daphne i Fred – znani i kochani na całym świecie nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych – rozwiązują kolejne zagadki i demaskują oszustów.Scooby-Doo! i tajemniczy aquapark – piątka przyjaciół odwiedza nieczynny park wodny, który zamieszkują przerażające wodne potwory…Scooby-Doo! i niebezpieczna dżungla – Fred, Daphne, Velma, Kudłaty i Scooby-Doo wyjeżdżają do Ameryki Środkowej, gdzie spotykają drapieżne bestie. Bronią one dostępu do starożytnej piramidy Majów…Scooby-Doo! i upiór z


praca zbiorowa
Skarbczyk malucha. Gry, zabawy i rymowanki dla twojego dziecka

Połączenie elementarza, pomysłów na zabawy i kroniki dzieciństwa.Interaktywna, bogato ilustrowana książka-elementarz, dzięki której "maluch" uczy się czytać, liczyć, rozróżniać figury geometryczne, nazywać kolory, zwierzęta itp., a "starszak" sam przeczyta całą bajeczkę."Wspólne zabawy i ćwiczenia" pomogą rodzicom i dzieciom zrobić papierowe ptaki lub "uśmiechnięte buzie", a "kronika ważnych wydarzeń" pozwoli uroczyście dokumentować dzieciństwo, od odcisku rączki po pierwsze urodziny i Boże Narodzenie.


Sonja Floto-Stammen, Chariotte Wagner
Skąd się biorą dziury w serze... czyli wielka księga o jedzeniu

Dla sprytnych dzieci i dla rodziców!Czy wiesz, co jeść:żeby lepiej i szybciej się uczyć?żeby mieć więcej energii do zabawy i uprawiania sportu?żeby codziennie mieć dobry humor?żeby być zdrowym i ładnie wyglądać?


Julian Tuwim
Słoń Trąbalski i inne wierszyki

Zabawne wierszyki o słoniu, który cierpi na zanik pamięci i swoim zachowaniem bawi otoczenie. W książce zamieszczono również wiersze "Murzynek Bambo" oraz "Abecadło" - zabawną grę literek. Był sobie słońWielki - jak słońZwał się ten słoń Tomasz Trąbalski.Wszystko, co miał, Było jak słoń!Lecz strasznie był Zapominalski.Słoniową miał głowęiI nogi słoniowe,I kły z prawdziwej kości słoniowej, I trąbę, którą wspaniale kręcił, Wszystko, słoniowe - oprócz pamięci.


Dagna Ślepowrońska
Smocze opowieści

Do książki dołączona jest GRA PLANSZOWA!Dagna Ślepowrońska jest psychologiem oraz praktykiem dramy. Zajmuje się terapią dzieci oraz ich rodzin. Jest autorką licznych książek dla dzieci. Wydała cztery tomiki wierszy, kilka dramatów, a także wiele – emitowanych na falach Polskiego Radia – piosenek i słuchowisk. Jej teksty były tłumaczone na język angielski, niemiecki, rosyjski, ukraiński oraz czeski.Zapraszamy do wspólnej lektury i wspólnej zabawy. Tekst oraz gra planszowa stanowią całość, która zachęca, by akceptować własne emocje, ale też uczy jak sobie z nimi radzić . Podpowiada jak rozmawiać, żeby się nie pokłócić. Pozwala poszukać własnego sposobu na to by skutecznie przekonyw


Karol Kozłowski
Smok i SmogEkobajeczki

Przekorna, zabawna, wierszowana opowieść o wydźwięku ekologicznym.


Charles M. Schulz
Snoopy i kwestia przyjaźni

Snoopy to bez wątpienia najlepiej rozpoznawalna postać komiksowa na świecie. Ale pamiętać trzeba, że jest on tylko jednym z bohaterów obrazkowych historyjek Charlesa M. Schulza. Cała gromadka postaci zaludniających ten komiksowy świat została przez autora nazwana "peanuts", czyli "maluchy" albo "dzieciaki", ale przede wszystkim "fistaszki", czyli małe orzeszki ziemne. Każde dziecko z paczki Fistaszków, choć jest "tylko" dzieckiem, ma wyraziście ukształtowany charakter i problemy doskonale znane dorosłym. Kiedy spytano Schulza, dlaczego nie rysuje dorosłych, odpowiedział, że nie zmieściliby mu się w klatce komiksu... No i chyba nie podbiliby s


Charles M. Schulz
Snoopy i kwestia stylu

Snoopy jaki jest - każdy widzi. Ten biały piesek patrzy na nas z koszulek, uśmiecha się na szczoteczkach do zębów, widnieje na tornistrach, zeszytach, breloczkach, piżamach, krawatach, wygląda przez samochodowe okna. Ale być może nie każdy wie, że Snoopy ma już 50 lat i jest bohaterem jednego z najmądrzejszych komiksów, jakie kiedykolwiek powstały. (...)Dzieło Schulza doczekało się wielu interpretacji: filozoficznych, psychologicznych, socjologicznych, a nawet religijnych. Wynika z tego, że jest ono traktowane jako należące do kultury wysokiej, do całkiem poważnej literatury i sztuki. Być może dlatego, że bohaterowie Schulza – ze Snoopym na czele – zostali skonstruowani według pr


Charles M. Schulz
Snoopy i porady życiowe

Kim byłby Snoopy, gdyby nie jego ponadprzeciętna wyobraźnia? Zwykłym psem rasy beagle, jakie obwąchują świat. A kim byłby Snoopy, gdyby nie gromadka dzieci (i jeden ptaszek), czyli reszta Fistaszków? Pewnie zatraciłby się doszczętnie w świecie wyobraźni. Albo zostałby filozofem-samotnikiem. Ale w świecie, w którym umieścił go Charles M. Schulz, Snoopy ma wiele obowiązków. Ponieważ nie ma tam dorosłych (są za duzi), to właśnie Snoopy musi ich zastąpić: okazywać dzieciom czułość, pocieszać, udzielać porad w sprawach fundamentalnych, towarzyszyć w zabawach i rozśmieszać. Czasami nawet, dla zabawy, potrafi udawać, że jest zwykłym psem rasy beagle... "Nie sądzę, bym kiedykolwiek miał kogoś u


Charles M. Schulz
Snoopy i sprawy życiowe

Snoopy, sympatyczny pies rasy beagle, urodził się w Ameryce w 1950 roku. Wówczas to Charles M. Schulz zaczął rysowanie najsłynniejszego i najbardziej oryginalnego komiksu wszech czasów. Najsłynniejszego – bo w ciągu 50 lat pojawił się w ponad 2300 gazetach i 1400 książkach, nieomal na całym świecie. Najbardziej oryginalnego – bo pozbawionego typowej dla komiksów epickości: zamiast akcji mamy tu do czynienia z opartą na wnikliwej obserwacji, ogromnej wrażliwości i wyobraźni powiastką filozoficzną.(…)Dzieło Schulza doczekało się wielu interpretacji: filozoficznych, psychologicznych, socjologicznych, a nawet religijnych. Wynika z tego, że jest ono traktowane jako należące do k


Renata Zając
Sówka Lena idzie do szkoły

"Sówka Lena idzie do szkoły" rozpoczyna serię książeczek o małej sówce Lenie, która powoli wchodzi w szkolne życie. Poznaje świat, uczy się, przeżywa swoje pierwsze przyjaźnie i małe smuteczki. Razem z sówką dziecko raźniej wkroczy w swój kolejny, bardzo ważny etap życia.


Renata Zając
Sówka Lena jedzie na wakacje

Sówka Lena jedzie na wakacje to trzecia część przygód sympatycznej sówki, która tym razem jedzie z rodzicami i przyjaciółką Milą nad morze. Razem z sówką nie tylko odwiedzimy plażę, ale poznamy latarnię morską i dowiemy się, jak zbudować zamek z piasku.


Teresa Warzecha, Anna Heine (pod red.)
Superblok. Zima

Superblok Zima to 128 stron zawierających: zadania rozwijające spostrzegawczość obrazki do kolorowania różnorodne zadania logiczne ćwiczenia kształtujące sprawność manualną i wiele innych zabaw edukacyjnych Świetna zabawa na długie zimowe popołudnia!


Liliana Fabisińska
Sznurkowe przebieranki

Książka z kolorowymi sznureczkami! Dziecko może je wplatać w karty książki przez specjalne otwory. To wspaniała, stymulująca zabawa dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Rozwija wyobraźnię, sprawność manualną dziecka, uczy nazywania kolorów i kształtów.


Liliana Fabisińska
Sznurkowe zwierzaki

Książka z kolorowymi sznureczkami! Dziecko może je wplatać w karty książki przez specjalne otwory. To wspaniała, stymulująca zabawa dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Rozwija wyobraźnię, sprawność manualną dziecka, uczy nazywania kolorów i kształtów.


Steve Charney
Sztuczki magiczne na wesoło50 zabawnych sztuczek magicznych

Większość książek prezentujących sztuczki magiczne po prostu mówi ci, jak wykonać poszczególne tricki. Sztuczka magiczna nie będzie wcale magią jeśli nie będziesz wiedzieć, jakie słowa powinny jej towarzyszyć!Niniejsza książka jest jedyną, która pokazuje, w jaki sposób uczynić magię zabawną. Jej autor, profesjonalny magik, przedstawia, również na przykładzie ilustracji, kolejne kroki tworzenia pięćdziesięciu wspaniałych i wesołych sztuczek magicznych. Jednak nie tylko mówi ci co masz zrobić, lecz również co przy tym powiedzieć!Charney wie, że sposób przedstawienia sztuczki jest najważniejszym elementem zainteresowania i rozbawienia widzów. Aby pomóc ci zyskać nie tylko aplauz, lecz również rŚrodki transportu - książeczka z naklejkami

Ta książka jest zupełnie inna niż wszystkie, jakie do tej pory widziałeś. To książka z naklejkami, w której każda naklejka pojawia się zarówno w wersji dużej, jak i malutkiej. Poznaj różne środki transportu – samochody, motocykle, pociągi i statki. Przylepiając malutkie naklejki na swoje miejsca, dowiedz się czegoś więcej o rozmaitych sposobach podróżowania. Baw się do woli dużymi naklejkami! Ta pełna fascynujących informacji, łamigłówek, a nawet żartów książka dostarczy Ci świetnej zabawy na wiele godzin!


Marla Frazee
Święty Mikołaj zna się na Świętach

Czy nie zastanawiało was czasem, skąd Mikołaj wie, że już śpicie? Czy ma on dość czasu, by sprawdzić, które dzieci były grzeczne, a które nie? I czy mu wiadomo, co naprawdę niegrzeczne dzieci zbroiły? Takich pytań, na które dotąd nie znaliście odpowiedzi, jest znacznie więcej. Ta książka wam na nie odpowie. Dowiecie się z niej, jak to się dzieje, że Święty Mikołaj rok w rok przychodzi do was z prezentami. Poznacie też jego różne sekrety.


Elżbieta Zubrzycka
Tajemnica Michasia

Jak łatwo źle ocenić człowieka…, także tego małego, wystraszonego zmianami, które nagle pojawiły się w jego życiu. Opowieść o chłopcu, jego sekretnym przyjacielu i łańcuchu pomyłek, które jednak znajdują szczęśliwe rozwiązanie. Okazuje się, że z najbardziej nawet zaplątanej sytuacji można znaleźć wyjście i wiele się nauczyć. Szczególnie wtedy, gdy o trudnych sprawach wszyscy otwarcie rozmawiają. Toksiążka o tym, że jeśli w życiu popadniesz w kłopoty i popełnisz błędy, to możesz wyciągnąć z tego wielką naukę, która pomoże ci stać się wspaniałym człowiekiem.


praca zbiorowa
Tropikalne lasy deszczowe

Bliższe poznanie tropikalnego świata pozwala odpowiedzieć na wiele pytań. Pozwoli również dowiedzieć się jak działanie człowieka może niszczyć ginące lasy tropikalne lub pomóc w ich zachowaniu. Bogato ilustrowane książki tej serii pomogą poznać zwyczaje ich mieszkańców i warunki zachowania równowagi naturalnej.


Agnieszka Frączek
TRZESZCZYKI czyli trzeszczące wierszyki

Co to są "trzeszczyki"?Trzeszczące wierszyki, oczywiście.No dobrze, ale co to są te "trzeszczące wierszyki"?A, to już trudniejsza sprawa... W dodatku szalenie niebezpieczna! "Trzeszczyki" to takie teksty, których głośne czytanie może się skończyć złamaniem, zwichnięciem, a w najlepszym razie zasupłaniem języka. Czytanie po cichu grozi wybuchem absurdalnej wesołości, czkawką, a nawet pęknięciem ze śmiechu.Zaglądanie w głąb tej książki jest więc ryzykowne niczym skok na bungee! Ale tak samo ekscytujące. I w dodatku zabawne.Zapraszam! Nie tylko wielbicieli sportów ekstremalnych.Agnieszka Frączek


Urlich Janssen, Ulla Steuernagel
Uniwersytet dziecięcy. Mądre odpowiedzi na trudne pytania

Dlaczego dinozaury wyginęły?Dlaczego wulkany zieją ogniem?Dlaczego jedni są biedni, a inni bogaci?Dlaczego śmiejemy się z dowcipów?Dlaczego ludzie umierają?Dlaczego człowiek pochodzi od małpy?Dlaczego muzułmanie modlą się na dywanach?Dlaczego szkoła jest głupia? W 2002 roku Uniwersytet w Tybindze (Niemcy) odpowiedział na inicjatywę dziennikarzy zorganizowania dla dzieci w wieku 8-12 lat serii wykładów, których celem było zainteresowanie młodych ludzi różnymi dziedzinami nauki. Hasłem przewodnim akcji była zachęta formułowania najtrudniejszych pytań świata, na które odpowiedzi udzieliliby utytułowani akademicy. Pomysł tak bardzo się spodobał, że obecnie 70 prestiżowych ośrodków uniwersyteckic


Renata Zając
Urodziny sówki Leny

"Urodziny Sówki Leny", to druga część przygód sympatycznej sówki, która tym razem zaprasza na przyjęcie urodzinowe. Będzie pyszny tort, prezenty i wspaniała zabawa!


Cezary Piotr Tarkowski
W wigilijny wieczór

Wierszowane opowiadanie o Mikołaju, choince i świątecznym nastroju może stworzyć doskonałą okazję do rozmów na temat świąt Bożego Narodzenia. Wesołe ilustracje pomogą zainteresować najmłodszych tym tematem oraz wprowadzą w ten niezwykły nastrój. To także piękna opowieść przedstawia najważniejsze wydarzenia Świętej Nocy oraz jej wyjątkowe przesłanie.Jezus niesie nam przesłanie:Najważniejsze - miłowanie.Więc otwórzcie swe serduszkadla miłości do Jezuska.A ponieważ mało tego,Kochaj też bliźniego swego.


praca zbiorowa
W zagrodzie. Książeczka z szablonami

Książki z tej serii nie tylko wprowadzają małe dzieci w świat zwierząt, ale pozwalają także samemu narysować książkowych przyjaciół! Zabawnej, pełnej humoru historyjce towarzyszą przepiękne ilustracje i pięć szablonów do odwzorowywania i kolorowania ulubionych bohaterów.Wiek odbiorcy: 4-6 lat


Francoise Le Gloahec
Wakacje z delfinami

"Wakacje z delfinami" to pięknie wydana i niezwykle bogato ilustrowana książka adresowana do młodych czytelników. To wspaniała wakacyjna przygoda, ale również bogate kompendium wiedzy o delfinach i ich biologii.Czytelnik wraz z małymi bohaterami przeżywa niezwykłe i pełne humoru przygody, w przystępny sposób dowiaduje się na czym polega ochrona przyrody i badania prowadzone w ośrodku oceanograficznym, poznaje życie i zwyczaje ssaków morskich oraz egzotyczną przyrodę Florydy.Na końcu każego rozdziału znajdują się wyczerpujące informacje na temat systematyki, budowy i zwyczajów delfinów oraz objaśniające je ilustracje, a także słowniczek, który zapoznaje młodego czytelnika z trudniejszymi słow


Anna Mikita
Wędrówki po zwierzątkowie. Wierszyki i bajeczki wspomagające rozwój dziecka+ Zeszyt ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym

Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo szybko uczą się na pamięć tekstów, które są rytmiczne, rymowane i do tego śmieszne. Z chęcią do nich wracają i powtarzają je.Wędrówki po Zwierzątkowie... to zbiór ilustrowanych humorystycznych wierszyków i bajeczek, które mogą stanowić ciekawy wstęp do zabaw, rozmów i ćwiczeń wszechstronnie rozwijających mowę dziecka, w tym utrwalających poprawną artykulację głosek (większość utworów może być wykorzystywana do nauki wymowy konkretnych głosek – podano je na stronach z tekstami). Z niniejszej książki mogą korzystać zarówno nauczyciele prowadzący zajęcia z grupą przedszkolną, logoterapeuci, jak i rodzice pracujący z dzieckiem w domu. Integralną częściąWielka księga Sarah Kay

Magiczny świat pełen uroczych postaci małych dziewczynek, chłopców i przemiłych zwierzątek. Piękne ilustracje, którymi wypełniona jest ta książka, zostały stworzone przez Sarah Kay.


Jana Frey, Betina Gotzen-Beek
Wielkie problemy małych ludzi. Jestem już dużyEmil i Emilka idą do szkoły

Zdawać by się mogło, że te krótkie opowiastki, niczym naiwne anegdoty, nie są warte zapamiętania i refleksji, ale to tylko pozory. Przedstawione historyjki z "dziecinnymi" ilustracjami pełne są ważnych przeżyć, oczekiwań i prób układania sobie świata przez dziecko, które mówi o sobie, że jest duże i może iść do szkoły. Możesz być Jego przewodnikiem w pierwszych dniach przechodzenia ze świata przedszkolnej beztroski do świata szkolnych obowiązków. Czytaj swojemu dziecku, wysłuchaj jego relacji, pozwól mu na dziecięcą radość z rozwiązania problemu, a będziesz wraz z nim DUŻY!Dodaj swoją recenzję


Jana Frey, Betina Gotze-Beek
Wielkie problemy małych ludzi. Już nie chcę całusów!Kasia uczy się mówić NIE

Kasia wie dokładnie, kiedy czegoś się boi lub czegoś nie lubi, na przykład tego dziwnego sprzedawcy ze sklepu zoologicznego. Dziewczynka teraz już tam nie chodzi kupować karmy dla ptaków.Wie też, że nie lubi kiedy siostra bez pukania wpada do jej pokoju albo gdy wszystkie ciocie domagają się powitalnego buziaka.Jest tyle sytuacji, w których Kasia musi się bronić.Dziewczynka ma wystarczająco dużo odwagi, aby dać wyraźnie do zrozumienia, co chce, a czego nie.Dzięki temu może powiedzieć sprzedawcy ze sklepu zoologicznego: – NIE! Nie możesz mnie dotykać!Dlaczego warto tę książkę przeczytać:wzmocnienie u dziecka pewności siebie jest ważnym krokiem w kierunku zapobiegania wszelkich przejawó


Antonia Michaelis, Betina Gotzen-Beek
Wielkie problemy małych ludzi. Kapryśny AniołekPaweł przestaje się złościć

Paweł nigdy nie marudzi! Naprawdę nigdy! Chyba, że musi pójść z tatą na zakupy, włożyć swoje kapcie albo kiedy mama zachęca go do popołudniowej drzemki. Wtedy Paweł czuje złość, ogromną złość...Pewnego dnia w pokoju Pawła zjawia się niespodziewany gość. Jest mały, ładniutki i ma skrzydełka. Hmm, zachowuje się podobnie jak... Kto? Czy nie jest to przypadkiem kapryśny aniołek?!Kolorowa książka dla dzieci, która pomoże im się pozbyć złego humoru!


Christine Merz, Betina Gotze-Beek
Wielkie problemy małych ludzi. Małgosia i kłótnia w przedszkolu

Mała Małgosia cieszy się na wspaniały dzień, który czeka ją z przyjaciółką w przedszkolu. Nie przypuszcza, że ktoś może pokrzyżować jej plany. To nowa dziewczynka, która w przedszkolnej grupie jest dopiero od dwóch dni. Małgosia jest z początku smutna, potem zazdrosna, aż w końcu dochodzi między dziewczynkami do prawdziwej kłótni!Czy dziewczynki dojdą do porozumienia, kiedy zrozumieją, że kłótnia sprawia wszystkim wiele przykrości, a wspólna zabawa pozwala zapomnieć o sprzeczce?


Christine Merz, Betina Gotze-Beek
Wielkie problemy małych ludzi. Małgosia i niecodzienne porządki

Mała Małgosia ma czas do niedzieli, żeby solidnie wysprzątać swój pokój. Jej mama i tata zgodnie twierdzą, że musi się wreszcie nauczyć utrzymywać wokół siebie porządek. Ponieważ dziewczynka nie ma ochoty na żadne sprzątanie, musi sprawdzić, czy rzeczywiście jest w tej kwestii wyjątkiem. Wspólnie ze swoją przyjaciółką, Marysią, odwiedza kilku sąsiadów, aby sprawdzić, czy rzeczywiście u każdego panuje taki wzorowy porządek. Przy okazji tych wizyt odkrywa, że utrzymywanie należytego porządku ma również swoje dobre strony. Małgosia znajduje wspaniałe rozwiązanie swojego problemu i godzi się na pewien kompromis, dzięki czemu wszyscy są zadowoleni.


Christine Merz, Betina Gotze-Beek
Wielkie problemy małych ludzi. Naucz się dobrych manier

Leokadia jest w znakomitym nastroju. Ciocia Ela przychodzi z wizytą i jeśli Leokadia pokaże, że umie się odpowiednio zachować, czeka ją nagroda-niespodzianka. Ale co to znaczy umieć się odpowiednio zachować? Na szczęście babcia Zosia coś o tym wie. Pokazuje Leokadii i swojemu wnukowi Maksowi, jak należy się grzecznie witać z innymi, tłumaczy, że nie wolno dłubać w nosie, mlaskać przy jedzeniu i udziela im wielu innych dobrych rad dotyczących dobrych manier. Ich nauka wcale nie jest trudna, a do tego sprawia frajdę, bo nie ma nic prostszego niż właściwe zachowanie!


Wiesława Żaba-Żabińska
Wiersze i opowiadania nie tylko do czytania. Antologia literatury dziecięcej

Publikacja zawiera znane wiersze i opowiadania dla dzieci w wieku 3-10 lat, pogrupowane tematycznie w działach: O sobie samym, To jest mój dom, Cztery pory roku, Moje zwierzęta, Cuda i dziwy, Matematyczne wiersze i opowiadania.Literatura dobrana jest odpowiednio do wieku dzieci i ich zainteresowań. Autorzy tekstów są znani i popularni, jak Tuwim czy Brzechwa, ale także mało znani, nowi, poruszający w swoich utworach tematykę życia codziennego dzieci, różnic w wyglądzie, niebezpieczeństw, które mogą im zagrozić, sytuacji nowych, czasem stresujących, jak pojawienie się na świecie młodszego rodzeństwa.Teksty mogą być wykorzystywane w codziennej pracy, a także jako pomoc w przygotowaniu akademii


Zofia Bojanowska-Frydrysiak
Wokół komputera

Autorka O komórkach, bankomatach oraz innych automatach tym razem wprowadza młodego czytelnika w świat komputera i akcesoriów komputerowych. Wierszyki tłumaczą, co jest niezbędne do obsługi komputera i dlaczego. Każdy z łatwością zapamięta, czym jest pendrive, czy dyskietka, a czym płyta CD. Wierszyki zostały pięknie i często zabawnie zilustrowane przez Agatę Półtorak. Książka jest trzecią z serii Współcześni poeci piszą dla dzieci.


Francis Davies
Wszechświat

Jeśli czarne dziury, pulsary, komety, galaktyki, czerwone karły były dotąd dla kogoś tajemnicą, to po lekturze książki, będzie mógł spojrzeć w niebo z pełnym zrozumieniem rzeczy i zjawisk się tam dziejących. Książka ta pozwoli zobaczyć wszechświat i poznać etapy jego tworzenia, opisuje powstanie Układu Słonecznego, narodziny i śmierć gwiazd. Uczy, jak żyje kosmos, pozwala zgłębić podstawy astronomii i zabiera w podróż po nieboskłonie - wskazuje, kiedy i gdzie szukać planet i gwiazd widocznych gołym okiem, przez lornetkę lub teleskop. Podpowiada, jak je rozpoznawać i szczegółowo je opisuje, wyjaśniając także pochodzenie ich nazw. "Wszechświat" opowiada o zaskakujących odkryciach i niespodziew


Mariola Langowska-Bałys
Wszystko o piłce nożnej dla dzieci 5-8 lat

Doskonała zabawa i mnóstwo ciekawostek!Blok zawiera wiadomości o piłce nożnej - jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Czytając teksty i rozwiązując zadania, dziecko pozna podstawowe zasady i pojęcia związane z grą w futbol, dowie się jaka jest funkcja sędziów, gdzie wybudowano największy stadion świata czy jak wygląda Puchar Świata. W książce znajdują się krzyżówki, historyjki obrazkowe, kolorowanki, łamigłówki i inne ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość, sprawność manualną i umiejętność logicznego myślenia.


Emil Pasierski
Wszystko o samochodach dla dzieci 6-9 lat

Doskonała zabawa i mnóstwo wiadomości!Blok zawiera wiele informacji o motoryzacji - dziedzinie bliskiej każdemu chłopcu! Czytając teksty i rozwiązując zadania, dziecko pozna budowę samochodu, dowie się, jakie są rodzaje paliwa i typy aut, a także co powinien mieć przy sobie każdy kierowca. W książce znajdują się krzyżówki, historyjki obrazkowe, kolorowanki, łamigłówki i inne ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość, sprawność manualną i umiejętność logicznego myślenia.


Ina Kunz
Wyprawa odkrywcza do żywiołów

Ziemia, woda, powietrze i ogień zawsze były dla ludzi niezwykle fascynujące. Badanie żywiołów i wykonywanie związanych z nimi doświadczeń jest jednak nie tylko bardzo interesującą zabawą, ale wpływa również na kształtowanie naszej osobowości. Niniejsza książka proponuje odkrywczą wyprawę w świat żywiołów: zapoznaje ze zjawiskami natury, zmieniającymi się porami roku, ciekawymi prawami fizycznymi. Prezentuje także różnorodność ludzkiej kultury i jej historyczne znaleziska. Ponieważ autorka zakłada, że nie tylko dorośli mają prawidłowe wyobrażenia na temat estetyki, jej zamierzeniem było stworzenie dzieciom w naturalnym środowisku takiej przestrzeni, aby mogły swobodnie eksperymentować i realZabawy i ćwiczenia przyrodniczeDla dzieci 6-9 lat

Bloki do zabaw i ćwiczeń w bardzo atrakcyjny sposób zachęcają dzieci do poznawania świata. Ciekawe zadania i ładne, wyraziste ilustracje bawią i uczą w sposób poglądowy. Mnóstwo krzyżówek, labiryntów i kolorowanek pozwala dzieciom zdobyć wiedzę na temat Polski i innych krajów.


praca zbiorowa
Zabawy w oceanie. Zabawa z magnesami

Książeczka-zabawka dla najmłodszych czytelników. Wesoła historyjka, w której dzieci mogą wziąć udział, przyczepiając kolorowe magnesiki dołączone do książeczki. Doskonała lektura i zabawa dla każdego przedszkolaka!Wiek odbiorcy: 3-5 lat.


Jan Jackowicz
Zagadki i łamigłówki z dreszczykiem

Książka zaludniona duchami, wampirami i przeróżnymi potworami. W ich towarzystwie młody czytelnik rozwiązuje zagadki i rebusy, odpowiada na mniej i bardziej trudne pytania. Rozwija wiedzę w niebanalny sposób.


Jamie Simons
Zakątek dumania Kubusia Puchatka. Dlaczego nie śpisz?

W książce Dlaczego nie śpisz? Maleństwo poznaje zwierzęta, które są aktywne w nocy. Zakątek Dumania Kubusia Puchatka to seria, w której dzieci znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele wędrują przez Stumilowy Las, dokonując różnych odkryć: spotykają zwierzęta nocne, poznają prawo grawitacji i dowiadują się, jak rosną rośliny. Każda historyjka przedstawia proste fakty naukowe i pokazuje, jak dzieci uczą się poprzez słuchanie, zadawanie pytań, obserwację, porównania i eksperymenty. Na końcu każdej książeczki znajdziecie ćwiczenia, które rodzice i dzieci mogą robić razem.


Emily Hutta
Zakątek dumania Kubusia Puchatka. Dokąd słońce chodzi w nocy?

W książce „Dokąd słońce chodzi w nocy?” Kubuś Puchatek i jego przyjaciele dowiadują się, dlaczego mamy noc i dzień. Zakątek Dumania Kubusia Puchatka to seria, w której dzieci znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele wędrują przez Stumilowy Las, dokonując różnych odkryć: spotykają zwierzęta nocne, poznają prawo grawitacji i dowiadują się, jak rosną rośliny. Każda historyjka przedstawia proste fakty naukowe i pokazuje, jak dzieci uczą się poprzez słuchanie, zadawanie pytań, obserwację, porównania i eksperymenty. Na końcu każdej książeczki znajdziecie ćwiczenia, które rodzice i dzieci mogą robić razem.


Dawn Bentley
Zakątek dumania Kubusia Puchatka. Gdzie się podziały kałuże?

Zakątek Dumania Kubusia Puchatka to seria, w której dzieci znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele wędrują przez Stumilowy Las, dokonując różnych odkryć: spotykają zwierzęta nocne, poznają prawo grawitacji i dowiadują się, jak rosną rośliny. Każda historyjka przedstawia proste fakty naukowe i pokazuje, jak dzieci uczą się poprzez słuchanie, zadawanie pytań, obserwację, porównania i eksperymenty. Na końcu każdej książeczki znajdziecie ćwiczenia, które rodzice i dzieci mogą robić razem.


Barbara Layman
Zakątek dumania Kubusia Puchatka. Jak rośnie Twój ogród?

Zakątek Dumania Kubusia Puchatka to seria, w której dzieci znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele wędrują przez Stumilowy Las, dokonując różnych odkryć: spotykają zwierzęta nocne, poznają prawo grawitacji i dowiadują się, jak rosną rośliny. Każda historyjka przedstawia proste fakty naukowe i pokazuje, jak dzieci uczą się poprzez słuchanie, zadawanie pytań, obserwację, porównania i eksperymenty. Na końcu każdej książeczki znajdziecie ćwiczenia, które rodzice i dzieci mogą robić razem.Zakątek dumania Kubusia Puchatka. Jak zrobiłeś tę pajęczynę?

Zakątek Dumania Kubusia Puchatka to seria, w której dzieci znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele wędrują przez Stumilowy Las, dokonując różnych odkryć: spotykają zwierzęta nocne, poznają prawo grawitacji i dowiadują się, jak rosną rośliny. Każda historyjka przedstawia proste fakty naukowe i pokazuje, jak dzieci uczą się poprzez słuchanie, zadawanie pytań, obserwację, porównania i eksperymenty. Na końcu każdej książeczki znajdziecie ćwiczenia, które rodzice i dzieci mogą robić razem.


praca zbiorowa
Zakątek dumania Kubusia Puchatka. Kto mówi uhu ?

Zakątek Dumania Kubusia Puchatka to seria, w której dzieci znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele wędrują przez Stumilowy Las, dokonując różnych odkryć: spotykają zwierzęta nocne, poznają prawo grawitacji i dowiadują się, jak rosną rośliny. Każda historyjka przedstawia proste fakty naukowe i pokazuje, jak dzieci uczą się poprzez słuchanie, zadawanie pytań, obserwację, porównania i eksperymenty. Na końcu każdej książeczki znajdziecie ćwiczenia, które rodzice i dzieci mogą robić razem.


praca zbiorowa
Zakątek dumania Kubusia Puchatka. Kto się chowa?

Zakątek Dumania Kubusia Puchatka to seria, w której dzieci znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego ich świata. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele wędrują przez Stumilowy Las, dokonując różnych odkryć: spotykają zwierzęta nocne, poznają prawo grawitacji i dowiadują się, jak rosną rośliny. Każda historyjka przedstawia proste fakty naukowe i pokazuje, jak dzieci uczą się poprzez słuchanie, zadawanie pytań, obserwację, porównania i eksperymenty. Na końcu każdej książeczki znajdziecie ćwiczenia, które rodzice i dzieci mogą robić razem.


Alina Żwirblińska
Zaplatanki Hanki

Tomik zawiera osiemnaście barwnie ilustrowanych wierszyków dla młodszych dzieci. Wśród rymowanek znajdziemy m.in. wierszyki na dobranoc, związane z porami roku, strachami, obawami, a także przyjemnościam. Tomik zawiera osiemnaście barwnie ilustrowanych wierszyków dla młodszych dzieci. Wśród rymowanek znajdziemy m.in. wierszyki na dobranoc, związane z porami roku, strachami, obawami, a także przyjemnościami naszych milusińskich.


Francis Davies
Ziemia

Książka pokazuje najpiękniejsze i najdziwniejsze miejsca na Ziemi: najgroźniejsze wulkany, najwyższe góry, największe oceaniczne głębiny, nieprzebyte puszcze, najbardziej suche pustynie, najwyższe wodospady. Opisuje groźne zjawiska przyrody takie jak: huragany, tsunami, powodzie, trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik I

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik II

Wierszyki i zagadki o zwierzętach z całego świata


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik III

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Karol Kozłowski
Zwierzątkowo - tomik IV

Wierszyki o zwierzętach z całego świata. Po 30 wierszyków w każdej książeczce. Tomiki II, IV, VI to wiersze-zagadki.


Reklamacopyright © e-targ.pl