Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
Produkty
Menu

Kupuj na Allegro

Aby dokonać udanego zakupu na allegro i nie mamy jeszcze konta uruchamiamy stronę www.allegro.pl   i rejestrujemy się. Później wchodzimy na stronę główną klikając na logo w lewym górnym rogu strony.

 Wpisujemy w wyszukiwarce allegro słowo kluczowe: np. „Dla dzieci”

 W ten sposób widoczny staje się szczegółowy podział kategorii: „Dla dzieci”. Z listy produktów, wybieramy rzecz, którą jesteśmy zainteresowani, np.;” Zabawki”. W ten sposób otrzymujemy szczegółowy spis produktów Klikając na napis "Cena" możemy posortować wyniki według ceny, czyli od najmniejszej do największej, lub gdy jeszcze raz klikniemy otrzymamy sortowanie od największej do najmniejszej. Aukcje posortowane są według czasu ważności - „Do Końca”, tzn., że najwyższe aukcje najszybciej się skończą.
 
 Po kliknięciu na wybraną aukcję otrzymujemy szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu sprzedaży. Jeśli jest to aukcja z opcją "Kup teraz", a my zdecydujemy się na ten produkt w podanej ceniew wybieramy przycisk "kup teraz". Zostaniemy wtedy przekierowani na stronę logowania, gdzie wpisujemy swój login i hasło, które otrzymaliśmy przy rejestracji w allegro.

Jeśli przy danym produkcie nie ma opcji opcji "kup teraz", wówczas wpisujemy swoją cenę, którą jesteśmy w stanie zapłacić za towar. Powinna ona być wyższa niż ta podana w aukcji.

Mamy 2 sposoby licytacji:

  • czekamy do końca aukcji i w ostatniej chwili licytujemy,
  • licytujemy wstawiając maksymalną cenę jaką jesteśmy wstanie dać za towar.

Oczywiście, gdy wpiszemy cenę dużą to nie znaczy, że kupimy za aż tak dużo - no chyba, że ktoś podbije cenę początkową na wyższą ale nie  przebije naszej ceny, wtedy kupimy po cenie wylicytowanej przez konkurenta. Możemy być wtedy spokojni dotąd aż ktoś nie da ceny wyższej niż nasza.
Często początkujący allegrowicze licytujący w ostatniej chwili podają cenę np. 20zł i myślą, że ktoś siedzi i ich przelicytowuje właśnie w tej chwili - niekoniecznie. Ten ktoś mógł po prostu pięć dni temu podać wysoką cenę wyższą niż my dajemy i dlatego cały czas jesteśmy przebijani jego ofertą.
Wracając do tematu po dokonaniu zakupu otrzymujemy e-maila z potwierdzeniem dokonanego przez nas zakupu. W e-mailu tym otrzymujemy też informacje z dokładnymi danymi sprzedającego.
Za towar możemy zapłacić z reguły przelewem, lub o ile sprzedawca wyraził na to zgodę za pobraniem. Jeśli sprzedający umieścił informacje o kwocie za wysyłkę i numer konta w aukcji lub w e-mailu który do nas dotarł możemy od razu wysłać przelew, lub gdy decydujemy się na wysyłkę za pobraniem, to piszemy sprzedawcy o tej decyzji.
Kwota jaką trzeba przelać sprzedawcy to cena produktu plus koszty wysyłki, czyli np. 35zł + 8zł = 43zł całość.


 Jeśli sprzedający ma mało komentarzy pozytywnych a koniecznie chcemy/musimy od niego kupić możemy sobie zażyczyć sprzedaży za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości paczki na poczcie. Wysyłający musi wówczas zaznaczyć opcję na druczku "Sprawdzenie zawartości".
 
Po wpłacie czekamy aż towar do nas dotrze. Jeśli jesteśmy zadowoleni z towaru i aukcja przebiegła bezproblemowo wystawiamy sprzedawcy komentarz pozytywny.
Jeśli natomiast coś było nie tak to zanim wystawimy komentarz negatywny naprawdę warto najpierw skontaktować się ze sprzedawcą, spróbować sprawę rozwiązać i jeśli rzeczywiście już nic się nie da zrobić to dopiero wtedy możemy wystawić komentarz negatywny. Czasem może się zdążyć że nastąpiła jakaś niespecjalna pomyłka, lub inna nieprzewidziana sytuacja, którą można dogadać a komentarz negatywny jest często "zapadłą klamką" - ciężko go odkręcić.

Dokonując zakupów na Allegro.pl należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dotyczących osób sprzedających  jak i wystawianych produktów, m.in.:

  • Ile komentarzy pozytywnych ma dana osoba.
  • ile i jakie komentarze negatywne ma sprzedający - zobacz jakie są to komentarze. Niekoniecznie muszą świadczyć one o nieuczciwości sprzedawcy, warto rozróżnić "ciężkość" komentarzy np. "towar doszedł, ale z kilkudniowym opóźnieniem" - myślę że nie ma go co porównywać z komentarzem: "zapłaciłem a nie wysłał towaru". Sprzedając długo na allegro nie w sposób uniknąć negatywnych komentarzy, często jest tak że słusznie wystawiamy komentarz negatywny nieuczciwemu sprzedawcy a on z zemsty mimo że nie ma racji wystawia nam również negatywa...
  • jakość towaru - często, gdy ktoś handluje cały czas towarem to w komentarzach możemy znaleźć wiele informacji od kupujących np. "Towar super jakości - polecam", lub "Produkt wykonany bardzo dobrze" itp.
  • dokładnie czytaj opisy produktów - często niska cena bierze się z jakiegoś określonego powodu, np. kupujemy aparat fotograficzny dużo taniej, ale nie ma on w sobie karty pamięci. Gdy dokupimy ją to w sumie może się okazać, że zapłaciliśmy drożej niż w sklepie...
  • nie kupuj drogich przedmiotów od osób mających zaledwie kilka komentarzy pozytywnych, lub od osób, które mają sporo negatywów.

Reklamacopyright © e-targ.pl