Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
Produkty
Menu

Pomoce do nauki


Beatrice Masini
Z życia krasnali

W krainie krasnali wszystko jest małe, miniaturowe. Również ręce krasnali są malutkie. Lecz pomysłów skrzaty mają naprawdę dużo i to znakomitych. Każdy krasnal umie robić coś wyjątkowego: jest tam cukiernik i artysta układający mozaiki, jubiler i naukowiec, czarodziej i drukarz... Wystarczy, że obejrzysz ilustracje i wysłuchasz porad krasnali, aby tak jak oni nauczyć się tworzyć piękne rzeczy. W tej niezwykłej, kolorowej książce znajdziesz też ciekawe historie, dzięki którym lepiej poznasz mieszkańców maleńkiej krainy, gdzie zawsze wieje magiczny wiatr.Agnieszka Rekłajtis-Zawada
Zielnik. Drzewa i krzewy liściaste

Książka, która przyda się na lekcjach w szkole, pomoże też nauczycielom w prowadzeniu zajęć dla starszych przedszkolaków i uczniów klas początkowych.Poszukiwanie i kolekcjonowanie liści jest fascynującym zajęciem. Nie tylko wzbogaca wiedzę, ale może też być wspaniałą przygodą. Radość z odkrywania tajemnic drzew jest dla dzieci dużym przeżyciem i pozytywnie wpływa na uczuciowy stosunek do przyrody. Układanie liści w zielniku zachęca młodych badaczy do wspólnej zabawy z rodzicami w domu oraz do samodzielnej pracy, podczas której uczą się wytrwałości i ćwiczą koncentrację uwagi.


Henryk i Małgorzata Garbarczykowie
Zielnik. Drzewa i krzewy owocowe

Poznawanie i kolekcjonowanie liści i kwiatów to fascynujące zajęcie. Nie tylko wzbogaca wiedzę, ale może też być wspaniałą przygodą. Radość z odkrywania tajemnic roślin jest dla dzieci dużym przeżyciem i pozytywnie wpływa na uczuciowy stosunek do przyrody. Zbieranie, suszenie i układanie liści i kwiatów w zielniku zachęca młodych badaczy do wspólnej zabawy z rodzicami w domu oraz samodzielnej pracy, podczas której uczą się wytrwałości i ćwiczą skupianie uwagi. Zielnik z pewnością przyda się na lekcjach w szkole, może też być wykorzystany przez nauczycieli na zajęciach w przedszkolach. Ta bogato ilustrowana książka zawiera wiele ciekawych wiadomości i trochę zagadek oraz rady, jak stworzyć pi


Agnieszka Zawada-Rekłajtis
Zielnik. Kwiaty pól i łąk

Książka edukacyjna, przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat, przygotowana jako pomoc do nauki środowiska i przyrody. Zbieranie, suszenie i układanie roślin w zielniku zachęca dzieci do samodzielnej pracy, wspólnej zabawy i nauki z rodzicami w domu. Zielnik może być też bardzo pomocny na lekcjach w szkole. Książka bogato ilustrowana, zawiera wiadomości przyrodnicze i rady, jak stworzyć piękny album, który może też być znakomitym prezentem.


Henryk Garbarczyk
Zielnik. Runo leśne

Kolejny tom z serii Zielników, który zaprasza nas na spacer do lasu. Po lesie oprowadza młodego czytelnika – skrzat z kasztana. Opowiada o tym co rośnie w lesie. A w szczególności u podnóża drzew, w warstwie nie przekraczającej jednego metra. Ten wspaniały świat leśny składa się z rozmaitych roślin zielonych, krzewinek oraz siewek drzew i krzewów.


Małgorzata Barańska
Zwierszyki na patyki czyli co zwierzęta chronione mówią o sobie (książka + teczka)

Dialogi napisane przez Małgorzatę Barańską charakteryzują się niezwykłym kunsztem. Pokazują one dzieciom świat zwierząt chronionych, w sposób bardzo atrakcyjny. Głównym bohaterem Zwierszyków jest przyrodnik Maciek, który wiele już wie o przyrodzie, ale nie wie wszystkiego. Poszukuje więc zwierząt chronionych, które opowiedzą mu o swoim życiu. Udaje mu się porozmawiać z bocianami, ropuchą, czaplą, dzięciołem, a nawet z niedźwiedziem i orłem. Z rozmów tych dowiaduje się m.in. o ich mieszkaniach, nawykach żywieniowych, sposobie wychowania potomstwa. Dialogi przyrodnika Maćka ze zwierzętami przekazując wiadomości o nich, uczą, że ochrona przyrody i dbanie o nią jest bardzo ważna.Publikacja skład


praca zbiorowa
ZWIERZAKI - zabawy z obrazem i dźwiękiem. Płyta CD

Program na płycie CD-ROM, opracowany jest jako multimedialna, interaktywna prezentacja. Zawiera: zagadki, ćwiczenia, piosenki do wspólnego śpiewania i kolorowanki."Zwierzaki" - zabawy z obrazem i dźwiękiem - w rękach twórzego rodzica, logopedy czy nauczyciela uczą, rozwijają i bawią.W programie starannie zaplanowano i zastosowano zasadę stopniowania trudności, co pozwala na właściwe dobieranie zabaw i ćwiczeń do poziomu rozwojowego dziecka.Układ zabaw i ćwiczeń pozwala na ich wielokrotne powtarzanie. Umożliwia to opanowanie różnych umiejętności w tempie dostosowanym do możliwości dziecka.Płyta przeznaczona jest dla:przedszkolaków i dzieci starszych, dzieci z zab


praca zbiorowa
ZwierzętaZ wieloma okienkami do zabawy

Książka edukacyjna dla najmłodszych.Zawiera 12 bogato ilustrowanych stron z wieloma okienkami do zabawy.Zwierzęta

Wspaniały sposób na wprowadzenie dzieci w świat dzikiej przyrody. Zabawna formuła listów adresowanych do doktora Dobrej Rady, pisanych przez zaniepokojone stanem swojego zdrowia albo samopoczucia zwierzęta i zawarte w odpowiedziach doktora rozmaite ciekawostki – pozwalają dziecku poznać prawa rządzące światem przyrody ożywionej.Wiek odbiorcy: 7-9 lat.


Tamara Bolanowska
Zwierzęta leśne. Książeczka z naklejkami (6-8 lat)

Koty i psy towarzyszą nam na co dzień. Znamy je ze spacerów po parku, z gonitwy po łące, z wesołych zabaw z kłębkiem wełny. Wiemy, co jedzą, gdzie śpią, czego się boją... A jakie zwyczaje mają zwierzęta leśne? Czym się żywią, gdzie mają swoje kryjówki, jak chronią się przed niebezpieczeństwem lis, wiewiórka, zając czy dzik - wiecie?Las skrywa mnóstwo tajemnic. Odkryj je z nami!Bogate informacje oraz kolorowe nalepki i piękne zdjęcia pozwolą Wam poznać małych i dużych mieszkańców lasu.


Dorota kokurewicz
Zwierzęta Polski. Atlas ilustrowany

Atrakcyjne i wyczerpujące połączenie klasycznego albumu, podręcznika i atlasu. Kompendium wiedzy o zwierzętach zamieszkujących wszystkie regiony Polski.Rzetelnie i przystępnie omówione tematy w sposób jasny i pełny prezentują najważniejsze oraz najciekawsze zagadnienia złożoności fauny. Informują o przystosowaniu zwierząt do środowiska, o sposobach pobierania pokarmu, poruszania i porozumiewania się.Poznawanie świata zwierząt ułatwiają starannie dobrane, niezwykle barwne zdjęcia i ilustracje.


Barbara Taylor, Paul Bennet
Żyjąca planeta

Od nieskończonych bezkresów pustyni...Odkryj miejsce, gdzie specjalnie przystosowane rośliny i zwierzęta toczą codzienne zmagania z upałem za dnia oraz nocnymi przymrozkami.... przez paraliżujące zimno bieguna północnego i południowegoDowiedz się, jak grube futro i solidna warstwa tłuszczu pomagają zwierzętom przetrwać w temperaturach poniżej zera.... oraz największe głębie oceanówZanurz się w głębiny, które są domem niezliczonych ryb, ssaków i bezkręgowców wszelkich rozmiarów, kształtów i kolorów.... po gęstwę lasów tropikalnychOdwiedź miejsce, które zdaje się eksplodować paletą barw, niesamowitych dźwięków i urzeka wielością wspaniałych zwierząt.


Joe Cameron
500 łamigłówek, zagadek logicznych i testów IQ

Oto ponad 500 zagadek o rosnącym stopniu trudności pozwalających na sprawdzenie i rozwinięcie intelektu.To idealna książka dla każdego miłośnika zagadek, który pragnie wystawić na próbę swoją inteligencję.Książkę podzielono na dwadzieścia części o rosnącym poziomie trudności. Oznaczenie numeru poziomu znajduje się na brzegu każdej ze stron. Radzimy wykonywać zadania w proponowanej kolejności i powstrzymywać się przed wyrywkowym rozwiązywaniem łamigłówek. Jeśli pierwsze rozdziały okażą się dla ciebie zbyt proste, bądź cierpliwy i potraktuj je jako rozgrzewkę przed bardziej wymagającymi zadaniami.Po zakończeniu każdego rozdziału poświęć chwilę na przestudiowanie odpowiedzi, aby w pełni zrozumi


Mario Ludwig, Harald Gebhardt
55 najniebezpieczniejszych zwierząt świata

Niebezpieczne zwierzęta nas intrygują. Wolelibyśmy jednak nie spotkać ich z bliska, ale pragniemy jak najwięcej się o nich dowiedzieć. Podziwiając ich umiejętność przetrwania, osiągniętą dzięki doskonałym technikom polowania lub niezwykle skutecznym sposobom uśmiercania ofiar, czujemy zarazem strach i podziw.Grizzly, mamba czarna, pirania, mucha tse-tse, czarna wdowa i wiele innych niebezpiecznych zwierząt... Przeczytasz o mrożących krew w żyłach wydarzeniach, poznasz interesujące fakty, znajdziesz wiele ciekawostek.


Joanna Liszewska
A kto to? Biedronka (książka + CD)

A kto To? Twoja ulubiona seria książeczek o przyrodzie.Poznaj nowych przyjaciół, dowiedz się jak żyją, co lubią, czym się różnią od Ciebie. Wybierz się z rodzicami, dziadkami, opiekunami na pierwszą wyprawę w świat przyrody. Już nie pytasz "A kto to?" Już wiesz. To BIEDRONKA. Twoja nowa przyjaciółka.


Joanna Liszewska
A kto to? Motyl (książka + CD)

A kto To? Twoja ulubiona seria książeczek o przyrodzie. Poznaj nowych przyjaciół, dowiedz się jak żyją, co lubią, czym się różnią od Ciebie. Wybierz się z rodzicami, dziadkami, opiekunami na pierwszą wyprawę w świat przyrody. Już nie pytasz "A kto to?" Już wiesz. To MOTYL. Twój nowy przyjaciel.


Joanna Liszewska
A kto to? Sroka (książka + CD)

A kto to? Twoja ulubiona seria książeczek o przyrodzie.Poznaj nowych przyjaciół, dowiedz się jak żyją, co lubią, czym się różnią od Ciebie. Wybierz się z rodzicami, dziadkami, opiekunami na pierwszą wyprawę w świat przyrody. Już nie pytasz "A kto to?" Już wiesz. To SROKA. Twój nowy przyjaciel.


Joanna Liszewska
A kto to? Wiewiórka (książka + CD)

A kto To? Twoja ulubiona seria książeczek o przyrodzie. Poznaj nowych przyjaciół, dowiedz się jak żyją, co lubią, czym się różnią od Ciebie. Wybierz się z rodzicami, dziadkami, opiekunami na pierwszą wyprawę w świat przyrody. Już nie pytasz "A kto to?" Już wiesz. To WIEWIÓRKA. Twoja nowa przyjaciółka.Aktywny przyrodnik. Obserwuję i poznaję. Ptaki

Ptaki są fascynujące! Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się wiele o różnych gatunkach i ich zwyczajach. Staniesz się ekspertem w obserwowaniu ptaków.W książce przedstawiamy też różne zadania i pomysły na ciekawe eksperymenty przyrodnicze.Urządź ptasią stołówkę, a dowiesz się, co smakuje ptakom najbardziej.Ukryj się, aby podpatrywać zachowania ptaków.Wystaw w ogrodzie wanienkę dla ptaków i obserwuj, jak się pluskają.Aktywny przyrodnik. Obserwuję i poznaję. Skały i skamieniałości

Zostań ekspertem - łowcą skał i skamieniałości. Pomoże Ci ten przewodnik po zjawiskach przyrody z wieloma łatwymi do wykonania interesującymi doświadczeniami i niezwykłymi obiektami, które zobaczysz, poznasz i zrozumiesz.Zrób próbę zarysowania, aby rozpoznać różne minerały.Zbuduj wybuchający wulkan i obserwuj, jak wypływa z niego lawa.Wykonaj dokładne kopie skamieniałości, aby zaskoczyć swych kolegów.


Anna Szczepaniak, Anna Juryta
Arytmetyka. Jestem uczniem

Arytmetyka jest zbiorem ćwiczeń dla sześciolatków.Każde dziecko cechuje ciekawość poznawcza. Celem książki jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez rozbudzanie tej aktywności. Proponowane zadania rozwijają i doskonalą funkcje niezbędne podczas nauki czytania i pisania: sprawność manualną, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie oraz zdolność koncentracji.Wykonując ćwiczenia zawarte w książce, dziecko: zrozumie pojęcie zbioru, pozna cyfry i nauczy się je pisać, nauczy się porządkować liczby od 0 do 30, nauczy się dodawać i odejmować do 20, zrozumie pojęcia: mniej, więcej, tyle samo, podejmie próby rozwiązywania prostych zadań tekstowych.Książka zawiera 48 ćwiczeń o


Jacek Gawrysiak, Barbara Gawrysiak
Atlas świata dla młodych odkrywców

Atlas został opracowany z myślą o tych, którzy interesują się geografią, lubią podróżować i gromadzić wiedzę o poszczególnych zakątkach świata. logiczny i przejrzysty układ, starannie wykonane mapy fizyczne i krajobrazowe oraz uzupełniające je mapki tematyczne, charakterystyka flory i fauny, klimatu i uwarunkowań geograficznych Polski oraz kontynentów, dane statystyczne dołączone do poszczególnych map oraz zdjęcia uzupełniające mapy, informacje o organizacjach międzynarodowych i dane dotyczące konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych w ciągu ostatnich szesnastu lat, skorowidz nazw geograficznych.


Mariola Langowska-Bałys, Teresa Warzecha
Atlas świata z naklejkami (6-8 lat)

Dlaczego Ziemia nazywana jest błękitną Planetą? Jak podzielone są lądy na świecie? Jaki kontynent na kuli ziemskiej jest najzimniejszy? Gdzie mieszkają Indianie i Eskimosi? Jakie zwierzęta żyją w Afryce, a jakie w Australii? Co produkuje się i uprawia w Ameryce Południowej?W "Atlasie świata z naklejkami" znajdują się odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących różnych krajów i kontynentów na Ziemi. Kolorowe mapy i ciekawe informacje podane w prosty sposób zachęcą dziecko do poznawania świata. Naklejając flagi państw i inne rysunki w odpowiednie miejsca, będzie ono jednocześnie bawić i uczyć.


Heike Tenta
Badacze pisma i znaków

Dzieci poznają świat pisma i znaków dużo wcześniej niż zaczną się uczyć czytać i pisać. Zapamiętują litery, rozpoznają znaki obrazkowe w swoim otoczeniu i "piszą" swoje pierwsze listy. Pokazują w ten sposób, że rozpoznały język i pismo jako ważny środek komunikowania się ludzi. W oparciu o to dziecięce zainteresowanie pismem i językiem można już w przedszkolu przeprowadzać ciekawe projekty:Jakie znaki można znaleźć w przedszkolu?Jakie znaki można znaleźć na naszej ulicy?Jak ludzie pisali, gdy na świecie nie było jeszcze komputerów?Jak piszą ludzie w innych częściach świata?


Jakobine Wierz
Badacze przeszłości

Dzieci odkrywają wciąż zdumiewające rzeczy: mama i tata też kiedyś byli mali, a nawet dziadek i babcia! Babcia opowiadała, że dawniej nie było komputerów i tylko bardzo mało ludzi miało samochody. Czy to możliwe?Jak wyglądało przedszkole babci i dziadka?Czy istnieje jeszcze szkoła, do której chodziła mama?Jak wyglądała dawniej nasza miejscowość?Czym dzieci się dawniej bawiły? Seria „Co dzieci chcą wiedzieć”Celem tej serii jest pokazanie zarówno dzieciom, rodzicom, jak i wychowawcom przyjemności i radości jakie sprawiają zabawa i nauka. Wspieranie rozwoju dziecka przez zabawę umożliwia jego wielostronną i całościowa symulację.


Irmgard Maria Burtscher
Badacze przyrody i nieba

Dzieci z pasją badają otaczający je świat. W czasie swoich wypraw odkrywczych natrafiają wciąż w codziennym życiu na fenomeny, które je interesują i które chcą poznać lepiej. Na wiele pytań mali badacze przyrody i nieba mogą samodzielnie sobie odpowiedzieć z pomocą prostych eksperymentów i dokładnych obserwacji:Jakie tajemnice kryją się w wodzie?W jaki sposób mogę zobaczyć, że powietrze w ogóle istnieje?Gdzie jest słońce, kiedy pada deszcz?Dlaczego w dzień jest widno, a w nocy ciemno?Dlaczego mamy cztery pory roku?


Maria Forster
Badacze zwierzątCo dzieci chcą wiedzieć

Praktyczne pomysły i wskazówki dla wszystkich badaczy zwierząt.Głaskanie cieląt w gospodarstwie, bieganie za kurami albo przyglądanie się świniom tarzającym się w błocie... Kiedy dzieci poznają z bliska zwierzęta, zawsze są nimi szybko zachwycone i chcą się nimi opiekować. W przedszkolu można obserwować nie tylko ptaki, ślimaki albo dżdżownice, żeby dowiedzieć się czegoś o sposobie ich życia. W ciekawych projektach pokazujemy, jak można hodować w przedszkolu kury, króliki albo miniaturowe świnki, a tym samym wzbogacić życie dzieci. Dzieci poznają zdumiewające rzeczy:Co robią dżdżownice pod ziemią?Czy kury potrafią latać?Dlaczego króliki kopią norki?Jak trzeba się opiekować królikami?


praca zbiorowa
Ciało człowieka. Atlas

Jeśli chcesz poznać budowę ciała ludzkiego to atlas Ciało człowieka jest idealnym wprowadzeniem w podstawy wiedzy o anatomii. W atlasie przedstawiono ciało człowieka, ukazano jego działanie, objaśniono wszystkie procesy, zachodzące w jego częściach i narządach. Napisany przystępnym językiem, dopracowany w szczegółach i bogato ilustrowany atlas Ciało człowieka jest polecany jako informator dla całej rodziny.


Robert Jacek Dzwonkowski
Ciekawostki natury. Kolor - barwne szaleństwo przyrody (książka + 2 gry edukacyjne)

Przeczytaj o:najbarwniejszych zwierzętach światazwierzętach stosujących kamuflażzwierzętach "bezbarwnych"Poznaj ciekawostki warte zapamiętania. Zadziw wszystkich swą wiedzą na temat: rajskich ptaków tęczowych motyli trujących piękności opancerzonych klejnotów cętkowanych, paskowanych i łaciatych zwierzątSpis treści: Czym jest kolor Kolory ostrzegawcze Zwierzęcy kamuflaż Barwny świat owadów Tęczowe motyleOpancerzone klejnoty Wzorzyste pająki Trujące piękności Barwne muszle Język kolorówBarwne dziwadła morskie Kameleon i inne gady Zmiennobarwne ryby Klejnoty oceanów Kolorowe gaduły Barwne dzioby Klejnoty przestworzy Strojni lotnicyRajskie pięknościPaski, cętki i plamkiRozwiązania zagadekDo ks


praca zbiorowa
Ciężarówki i inne auta. Książeczka z puzzlamiw środku 5 układanek

Czeka Was wspaniała zabawa, przy której można się wiele nauczyć. Czy nasz mały budowniczy już wie, jak się robi beton albo buduje drogę? Z tej książeczki dowie się też, co robią ładowarka i wózek widłowy, jakie auto pomaga przy przeprowadzce i jeszcze wielu, wielu innych ciekawych rzeczy.


Płocki Adam
Co przypadek sprawił w Przypadkowie?

Skrócony opis      Jest to książka o pewnym czarodzieju. Nie można go zobaczyć, ale jego czyny widoczne są na każdym kroku. Ten czarodziej - to PRZYPADEK. W książce mowa jest o tym, jak PRZYPADEK pomaga łowić ryby i jak rozmieszcza rodzynki w babkach, jak układa z babcią pasjanse i jak z kurzego jajka wypuszcza orły. Książka opowiada także o tym, co PRZYPADEK zrobił z pozdrowieniami z wakacji.


praca zbiorowa
Co to? Kto to? Ćwiczenia i zabawy z dźwiękiem

Wydawnictwo Seventh Sea, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Państwa, oddaje w Wasze ręce pomoc wspomagającą wszechstronny rozwój dziecka, wprowadzającą dzieci w jeden ze wspaniałych światów - świat dźwiękuMateriał dźwiękowo-obrazkowy składa się z pojedynczych dźwięków, historyjek dźwiękowych i obrazków do układania. Pomoc ma na celu rozwijanie wrażliwości słuchowej i wzrokowej, która jest ważnym elementem wspomagającym rozwój dziecka, w tym rozwój mowy. Proponowane ćwiczenia mają za zadanie uczyć dzieci koncentrowania uwagi na sygnałach dźwiękowych i analizowania tego, co usłyszały i zobaczyły. Zabawy przygotowują dzieci do słuchania, różnicowania i identyfikowania bodźców wzrokowy


Karin Schupp
Cyferki w cyrku

W książce tej znajdziemy wesołą i dziwaczną historię o 3 muzykalnych clownach, o tym, co się wydarzyło, gdy 5-letnia Lidka znalazła monetę 5-złotową, zabawna opowieść o akrobatycznych ćwiczeniach 6 wspaniałych braci Brunellich i o nagrodzie dla 7 sprytnego stajennego... Te proste i krótkie historie są przeznaczone do głośnego czytania lub dla początkujących czytelników. Wesoło żonglują cyframi od 1 do 12. Cyfry w tekstach są wyróżnione większą czcionką i tłustym drukiem. Poza tym książka zawiera karteczki do gry w domino i do liczenia. Przy kolejnym opowiadaniu znajduje się obrazek do wycięcia i naklejenia na dołączonym na końcu plakacie.


praca zbiorowa
Czasowniki angielskie

Czasowniki angielskie to doskonała pomoc pozwalająca opanować odmianę czasowników angielskich: wstęp zawierający przystępnie i precyzyjnie przedstawione zasady użycia czasów, stosowania czasowników posiłkowych itd. lista partykuł służących do tworzenia czasowników złożonych (phrasal verbs) kolorowe wyróżnienia ułatwiające zapamiętywanie omawianych kwestii gramatycznych oraz trudności z nimi związanych słownik zawierający ponad 1000 czasowników złożonych z licznymi przykładami Seria Niezbędna pomoc do nauki języka! adresowana jest do osób, które uczą się języków obcych i pragną stale doskonalić ich znajomość.Dla każdego języka opracowano trzy książki: słownik tematyczny podręcznik poświęcony


Veronika Ross (pod red.)
Dinozaury

Wszystko o dinozaurach dla dzieci od lat 6.Każdy dinozaur przedstawiony na barwnej ilustracji z opisem.Charakterystyka kolejnych okresów, w jakich żyły; ciekawostki.Na sto pięćdziesiąt milionów lat dinozaury zdominowały życie na naszej planecie: w powietrzu, na lądzie i w wodzie. Z czego były zbudowane? Co jadły? Jak żyły? Dlaczego wyginęły? Książka przedstawia wszystkie rodzaje i gatunki dinozaurów, a duże, kolorowe i sugestywne ilustracje przenoszą w czasy prehistoryczne, ucząc i pobudzając wyobraźnię.Dinozaury

Wspaniały sposób na wprowadzenie dzieci w świat prehistoryczny! Książka polecana każdemu młodemu badaczowi przyrody. Zabawna formuła listów do doktora Dobrej Rady i jego odpowiedzi pozwalają dziecku poznać świat dinozaurów i zapamiętać szczegóły związane z życiem poszczególnych jego przedstawicieli.Wiek odbiorcy: 7-9 lat.


Waldemar Spallek, Paweł Brezdeń
Dookoła świata. Atlas ilustrowany

Nowoczesne połączenie klasycznego atlasu, podręcznika i barwnego albumu, będącego kompendium wiedzy na temat historii, geografii oraz przyrody naszego globu.Wyczerpująco i rzetelnie przedstawia wiadomości na temat fauny, flory, demografii, gospodarki oraz dziejów naszej planety.Atrakcyjne mapy, barwne zdjęcia oraz ilustracje opatrzone dodatkowymi opisami prezentują zarówno miejsca znane i często odwiedzane przez turystów, jak również te mniej popularne.Liczne ciekawostki encyklopedyczne pozwolą uczniowi poszerzyć i utrwalić wiedzę zdobywaną na lekcjach


Kremer Bruno P.
Drzewa i krzewy- Przewodnik

Oznaczanie roślin drzewiastych- znaczenie drzew i krzewów- budowa i funkcje pączków- sposoby rozprzestrzeniania się nasion- rola kory- drzewa i krzewy liściaste- drzewa i krzewy iglaste


Gozdalik Maria
Drzewa naszych lasów - zeszyt edukacyjny

Każda rozkładówka zeszytu w formacie A4 przedstawia jeden z 16 rodzajów drzew. Prezentowane są następujące drzewa:sosna, świerk, jodła, modrzew, brzoza, klon, dąb, lipa, buk, grab, olsza, jesion, jarząb, wiąz, robinia. Każde drzewo oglądamy na dużej barwnej fotografii. Dodatkowo wybrane, najbardziej charakterystyczne elementy danego drzewa (np. liście, szyszki czy owoce) pokazane są w formie pozwalającej na odrysowanie ich przez dziecko na kalce stanowiącej integralną część zeszytu.Dla utrwalenia nazwy drzewa i nauki czytania załączone są rymowane zgadywanki, zaczynające się pytaniem: Co to za drzewo?Zeszyt łączy możliwości wszechstronnego rozwoju dziecka przez oglądanie zdjęć i rysunków, ro


?ukasz Tazbir
Dzieje świata

Dzieje świata ...to książka dla każdego miłośnika historii, przeznaczona jednak szczególnie dla ucznia liceum i gimnazjum, który znajdzie tu rzetelną, przystępnie podaną i usystematyzowaną wiedzę z historii powszechnej i historii Polski. ...to kalendarium najważniejszych dat z historii politycznej i kulturalnej, a także kronika naukowych i technicznych odkryć i wynalazków. ...obejmują swym zasięgiem czasowym całą znaną nam historię - od Wielkiego Wybuchu, który 15 miliardów lat temu powołał do istnienia znany nam Wszechświat, do 2 kwietnia 2005 roku, dnia śmierci Papieża Jana Pawła II. ...to historia podana w pigułce: ponad 1200 wydarzeń i procesów historycznych, odkryć, wynalazków, dzieł zo


praca zbiorowa
Edukablok. Dla dzieci 3-4 latNauczanie zintegrowane: rysowanie, kolorowanie, poznawanie świata, liczenie, czytanie

Edukablok to pyszna zabawa! Dziecko znajdzie tu ulubione labirynty, wycinanki, łamigłówki, a także... rozwiązania wszystkich zadań. Każde ćwiczenie opatrzono radami dla rodziców, które zawierają wiele cennych pomysłów dotyczących kreatywnego rozwoju najmłodszych. Przy wszystkich zadaniach znajduje się też piktogram - sugeruje jakie umiejętności dziecko rozwija podczas wykonywania danego ćwiczenia. Podczas metodycznego opracowania poszczególnych ćwiczeń położono nacisk na: naukę podstaw organizacji przestrzeni, kształcenie zdolności manualnych, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, naukę podstaw rysunku, rozpoznawanie podstawowych barw, wyeksponowanie związku między pojęciem liczby a ilością


praca zbiorowa
Edukablok. Dlaczego? dla dzieci 6 -9 lat

Książeczka zawiera pytania, jakie zadaje dziecko, gdy zaczyna poznawać świat i próbuje go zrozumieć. Wśród nich są ciekawe, śmieszne i zaskakujące, a wszystkie ważne dla małego odkrywcy. Najczęściej dotyczą one przyrody, ludzi i Ziemi.W "Dlaczego?" są też odpowiedzi, dzięki którym dziecko sprawdzi i wzbogaci swoją wiedzę, nabierając pewności co do wielu spraw i otaczających go zjawisk.Znajdziecie tutaj także: 96 kolorowych stron z zadaniami nawiązującymi do postawionych pytań łamigłówki, rebusy, krzyżówki i inne zadania o różnym stopniu trudności.


Anna Heine
Edukablok. Nauczanie zintegrowane dla dieci 5-6 lat

Edukablok to pyszna zabawa! Dziecko znajdzie tu ulubione labirynty, wycinanki, łamigłówki, a także... rozwiązania wszystkich zadań. Każde ćwiczenie opatrzono radami dla rodziców, które zawierają wiele cennych pomysłów dotyczących kreatywnego rozwoju najmłodszych. Przy wszystkich zadaniach znajduje się też piktogram - sugeruje jakie umiejętności dziecko rozwija podczas wykonywania danego ćwiczenia. Podczas metodycznego opracowania poszczególnych ćwiczeń położono nacisk na: naukę podstaw organizacji przestrzeni, kształcenie zdolności manualnych, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, naukę podstaw rysunku, rozpoznawanie podstawowych barw, wyeksponowanie związku między pojęciem liczby a ilością


Anna Heine
Edukablok. Pory roku

Pory roku to zbiór ćwiczeń, dzięki którym dziecko poznaje: kalendarz zwyczaje i obrzędy ludowe przysłowia zmiany zachodzące w świecie roślin i zwierząt charakterystyczne zjawiska pogodowe Rozwiązując zadania, dziecko porządkuje i utrwala wiedzę o otaczającym je świecie przyrody, rozwija sprawność manualną i wyobraźnię. Znajdziecie tutaj: 96 kolorowych stron z zadaniami i rozwiązaniami ważne informacje podane w ciekawej formie krzyżówki, rebusy, łamigłówki i inne zadania o różnym stopniu trudności


Renata Brzezińska
Edukablok. Wychowanie komunikacyjne

Wychowanie komunikacyjne to zbiór ćwiczeń, dzięki którym dziecko: pozna zasady prawidłowego poruszania się po drogachbawiąc się, przećwiczy rozpoznawanie oraz zastosowanie podstawowych znaków i sygnałów drogowych przygotuje się do bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach komunikacyjnychMłody czytelnik dowie się: jak bez zagrożenia przechodzić przez jezdnię z czego zbudowany jest rower co musi zawierać apteczka co oznaczają gesty policjanta jakie są ważne numery telefonów kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu … i wielu innych ciekawych informacjiZnajdziecie tutaj: 96 kolorowych stron z zadaniami i rozwiązaniami ważne wiadomości podane w ciekawej formie krzyżówki, rebusy, łamigłówki i


Anna Heine (pod red.)
Edukablok. Zwierzęta w ZOO dla dzieci 3 - 4 lat

Zwierzęta w ZOO - to zbiór ćwiczeń, dzięki którym dziecko poznaje: zwierzęta rodzime i egzotyczne ich środowisko i zwyczaje cechy charakterystyczne poszczególnych gatunkówRozwiązując zadania, dziecko porządkuje i utrwala wiedzę o zwierzętach, rozwija sprawność manualną i wyobraźnię, a także uczy się rozpoznawania kolorów.Znajdziecie tutaj: 96 stron z zadaniami i rozwiązaniami piękne, kolorowe ilustracje rebusy, krzyżówki, labirynty i inne zadania o różnym stopniu trudności


Dorota Kokurewicz
Ekologia. Atlas ilustrowany

Atlas kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Porusza problemy ochrony środowiska, wskazuje źródła zanieczyszczenia w Polsce i ich skutki. Objaśnia takie zjawiska jak: smog, kwaśne deszcze, efekt cieplarniany, dziura ozonowa. Autorka w jasny sposób opisuje sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom lasów, wody, powietrza, gleby.Fizyka. O co chodzi w tej materii?

Wyobraź sobie fizykę jako świat pełen super postaci, które kontrolują Wszechświat. Ta książeczka otwiera drzwi do tego świata i pozwala poznać wszystkich jego mieszkańców.Wiek odbiorcy: 10-14.


Wendy Clemson, David Clemson
Giganci oceanów. Podróże z matematyką

Zostań nurkiem głębinowym! Książka zawiera ponad 50 matematycznych zagadek, które pokazują jak nurkowie wykorzystują matematykę w codziennych zadaniach.


Alastair Smith
Gry i łamigłówki

Ta książka nie pozwoli ci się nudzić ani przez chwilę. Gry planszowe, losowe i zręcznościowe, łamigłówki, labirynty, zagadki; testy na spostrzegawczość - wypełnią czas wspaniałą zabawą. Możesz skorzystać z gotowych, zamieszczonych w książce gier lub według instrukcji wykonać własne. Nie zaglądaj za wcześnie na koniec książki! Tam znajdują się rozwiązania i odpowiedzi.


Sławomir Mierzwa
Historia Polski. Atlas ilustrowany

Nowoczesne połączenie klasycznego atlasu, barwnego albumu i interesujacego podręcznika:przedstawia chronologicznie dzieje Polski opatrzone rzetelnym komentarzemzawiera bogaty materiał ilustracyjny i faktograficznyprezentuje przejrzyste mapy i zdjęciapodaje daty panowania władców Polskiprezentuje sylwetki najwybitniejszych Polakówpodkreśla miejsce Polski w Europie (od powstania państwa polskiego do wejścia Polski do Unii Europejskiej)poszerza i pogłębia wiedzę zdobytą na lekcjach historiikształtuje postawę obywatelską i narodową


Anne Moller
Jak owady troszczą się o swoje dzieci?

Poznaj wspaniały i zadziwiający świat owadów.Dowiedz się, jakie olśniewające małe budowle tworzą owady.Każdy wie, jak wyglądają ule, a w nich plastry miodu.Nieraz też widzieliśmy w lesie mrowisko.Ale to, co niektóre owady budują dla swojego potomstwa,pozostaje często niezauważone.Warto dowiedzieć się, dlaczego:pszczoła murarka składa jaja w pustej muszli ślimaka,żuki poświętniki wytaczają i zakopują kulki z odchodów owiec,chrząszcze tutkarze zwijają listki w ruloniki.Piękna opowieść o życiu zwierząt.Niecodzienne spojrzenie na przyrodę.Niesamowita przygoda dla dzieci.


praca zbiorowa
Jak to się dzieje?

Jak się robi czekoladę? Jak działają szczepionki? Jak funkcjonuje telefon komórkowy? Na te i inne pytania odpowie ta piękna książka dla dzieci ciekawych świata. Dzięki interesującym tekstom i znakomitym ilustracjom w przystępny sposób przybliża najciekawsze zagadnienia przyrodnicze i naukowe.Wiek odbiorcy: 5-7 lat


Anna Szczepaniak, Anna Juryta
Kaligrafia wielkich liter dla prawo- i leworęcznych

Kaligrafia wielkich liter dla prawo- i leworęcznych to druga część zestawu ćwiczeń graficznych.niezbędna do nauki pisaniaprzeznaczona dla uczniów prawo- i leworęcznychszczególnie przydatna dla dzieci dyslektycznychpomaga poznać i utrwalić wzory wielkich i małych literkształci nawyki płynnego pisania i prawidłowego łączenia literwprowadza zasady pisowni wielką literąĆwiczenia mogą służyć dziecku przez cały okres kształcenia zintegrowanego. Wzór pisma dla dzieci leworęcznych został umieszczony po prawej stronie, a dla praworęcznych - po lewej. Dzięki temu zabiegowi żadne dziecko nie zasłania sobie wzoru.Książka oprócz ćwiczeń w pisaniu zawiera ciekawe zadania graficzne, zagadki i łamigłówki, k


Maria Tocka
Kolorowe zadania. Ćwiczenia wspierające rozwój zdolności twórczych dzieci w młodszym wieku szkolnym - część 1

Jest to zbiór zadań mających na celu wspieranie elementarnych zdolności twórczych dzieci w młodszym wieku szkolnym. Celem proponowanych ćwiczeń jest przede wszystkim pobudzanie aktywności intelektualnej w postaci uwagi, przypominania, zapamiętywania, kojarzenia, porównywania, analizowania, syntetyzowania, uogólniania, abstrahowania, klasyfikowania i antycypowania. Zestaw zadań może być wykorzystany na wiele sposobów: w pracy domowej dziecka, na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. "Kolorowe zadania" będą zapewne wielką atrakcją dla dzieci, które zwykle szybko wykonują zadania obowiązkowe i mają ochotę na większą porcję łamigłówek.


Maria Tocka
Kolorowe zadania. Ćwiczenia wspierające rozwój zdolności twórczych dzieci w młodszym wieku szkolnym - część 2

Jest to zbiór zadań mających na celu wspieranie elementarnych zdolności twórczych dzieci w młodszym wieku szkolnym. Celem proponowanych ćwiczeń jest przede wszystkim pobudzanie aktywności intelektualnej w postaci uwagi, przypominania, zapamiętywania, kojarzenia, porównywania, analizowania, syntetyzowania, uogólniania, abstrahowania, klasyfikowania i antycypowania. Zestaw zadań może być wykorzystany na wiele sposobów: w pracy domowej dziecka, na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. "Kolorowe zadania" będą zapewne wielką atrakcją dla dzieci, które zwykle szybko wykonują zadania obowiązkowe i mają ochotę na większą porcję łamigłówek.


Płocki Adam
Kto był w Przypadkowie dżentelmenem?

Dlaczego w Domach Strażaka powinny być zawsze zapałki oraz karty i kostki do gry? Jak zrobić kostkę z trzech kolorowych kulek, a jak z czterech kart do gry? I co to znaczy być dżentelmenem? Na te pytania odpowiada ta książka, która jest książką z matematyki.


Urszula Pigułowska
Las i jego mieszkańcy

„Las i jego mieszkańcy” to pełnokolorowy album dla dzieci. Jego treść opisuje las jako wspólnotę żywych organizmów, w której wszystkie rośliny, zwierzęta, grzyby, drobnoustroje są od siebie uzależnione. Najważniejszym elementem tej wspólnoty są drzewa, gdyż to one dostarczają składników odżywczych pozostałym jej członkom. Korzystając z tej książki, poznacie:– korzyści, jakie las daje człowiekowi; – różne zbiorowiska leśne, np. bory, świetliste dąbrowy, las bukowy, grądy, łęgi, olsy;– różne rodzaje drzew, np. jodła, świerk, sosna, modrzew, dąb, buk, grab, klon, lipa, jesion, brzoza, wiąz;– organizmy, dla których las stanowi miejsce życia, np. grzyby, porost


praca zbiorowa
Lewa ręka, Prawa ręka

Doskonała propozycja dla dzieci (i dorosłych), którym ciągle się myli prawa i lewa strona. Książeczka podpowiada proste, pomysłowe sposoby na zapamiętanie nazw obu stron. Młodsi czytelnicy dowiedzą się z niej, jak ważne są ręce w naszym życiu, jak nazywają się poszczególne palce i części dłoni oraz po czym poznać osobę lewo- i praworęczną. Na końcu książeczka proponuje wesołe zabawy z obydwiema dłońmi.


Alina Michalak
Liczydełko. Poznajemy cyfry od 0 do 10

Liczydełko zawiera ćwiczenia umożliwiające poznawanie cyfr od 0 do 10, ich zapisywanie oraz doskonalenie umiejętności liczenia. Każdą cyferkę wprowadza dowcipny wierszyk, który wyznacza bliską dziecku tematykę kolejnych zadań – pojawiają się tu zwierzeta, rośliny, zabawki, najbliższe otoczenie, dom. Nauka odbywa się przy okazji kolorowania, wycinania, wklejania, pisania po śladzie, liczenia elementów rysunku, numerowania i wielu innych różnorodnych ćwiczeń, odwołujących się do naturalnej aktywności i ciekawości dziecka.


Ulrich Vohland
?amigłówki i zagadki liczbowe

Czy matematyka może sprawić przyjemność? Oczywiście że tak – dzięki oryginalnym, zaskakującym i ciekawym zagadkom, które bawiąc uczą. Zwolennicy łamigłówek znajdą w tej książce zadania o różnym stopniu trudności, które zostały krótko sformułowane oraz zilustrowane. Bez większych przygotowań można rozwiązywać je samodzielnie lub w grupach.


?ukasz Dębski
?amisłówka

Czasem wystarczy zmienić w słowie jedną literkę, by oznaczało coś całkiem innego, a rymują się ze sobą rzeczy całkiem niepojęte! Zaskakujące historyjki wiążą się z zadziwiającymi możliwościami naszego języka, ucząc jego znaczeń, sensów i subtelności. Do czytania, ćwiczenia pamięci, nauki precyzji wymowy... Kolorowe, oryginalne i pełne wdzięku ilustracje.


praca zbiorowa
Młody obserwator przyrody (pakiet książek)

Młody obserwator przyrody to komplet czterech książeczek, dzięki którym Wasze dziecko pokocha polską przyrodę. Pozna polskie parki narodowe, lasy i łąki oraz ich bogatą faunę i florę. Drzewa leśne - Zabawa z tym zeszytem dostarczy dziecku więcej informacji o drzewach, które rosną w lesie i obok jego domu. Pomoże mu rozpoznać poszczególne gatunki, dopasować do nich nasiona i liście. Uświadomi, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu i jak wiele cennych surowców dostarczają. (pełny opis tutaj)Polskie parki narodowe - Książeczka ta przybliża 23 polskie parki narodowe. Pokazuje dlaczego powstały, jakie ciekawe rośliny zwierzęta chronią na swym terenie i dlaczego warto je poznać i odwiedzić. (pełnyMłody obserwator przyrody. Co w trawie piszczy (książka + naklejki + plakat)

Seria kolorowych zeszytów M?ODY OBSERWATOR PRZYRODY powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Ten zeszyt przedstawia małe zwierzątka i rośliny żyjące w trawie i zaroślach. Uświadamia dziecku, że świat drobnych stworzeń jest niezwykle różnorodny. Zachęca do samodzielnych obserwacji w czasie spacerów i wycieczek przyrodniczych. Podpowiada, jakie małe stworzenia można wypatrzyć na łące, polu i przydomowym trawniku.Młody obserwator przyrody. Dinozaury oraz inne zwierzęta i rośliny prehistoryczne z terenu Polski (książka + naklejki + plakat)

Ten zeszyt przedstawia zwierzęta i rośliny żyjące w czasach prehistorycznych. Uświadamia dziecku, że w odległej przeszłości życie na Ziemi wyglądało inaczej niż obecnie. Pokazuje, jak w kolejnych erach geologicznych zmieniała się przyroda na obszarze dzisiejszej Polski. Rozbudza zainteresowanie historią życia na Ziemi.Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Młody obserwator przyrody. Drzewa leśne (książka + naklejki + plakat)

Witamy Cię w fascynującym świecie przyrody.Zeszyt Obserwatora Przyrody to Twój towarzysz wypraw do lasu lub parku - tym razem poznajemy drzewa. Rozejrzyj się, zobacz jak wiele wspaniałych i ciekawych rzeczy dzieje się wokół Ciebie.W zeszycie znajdziesz informacje, ciekawostki, zadania do samodzielnego wykonania. Niektóre z nich możesz wykonać w domu,większość jednak wymaga od Ciebie aktywności. Musisz poszukać różnych drzew, pozbierać liście, odnaleźć nasiona. Poproś kogoś dorosłego o pomoc. Zobaczysz, że taka wspólna wyprawa to sama przyjemność. Będziesz się dobrze bawić!Czytanie, zabawa, wędrówki po lesie to świetny sposób na ciekawe wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Edukacja i zabawaMłody obserwator przyrody. Królestwo grzybów (książka + naklejki + plakat)

Ten zeszyt przedstawia grzyby - jednak nie tylko poszukiwane podczas grzybobrania. Dostarcza informacji na temat wielu ciekawych i mało znanych organizmów należących do królestwa grzybów. Uświadamia, jak ważną rolę odgrywają w przyrodzie i w życiu człowieka, a także jak bardzo są zagrożone w wyniku zanieczyszczenia środowiska.Seria kolorowych tytułów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Młody obserwator przyrody. Krzewy leśne (książka + plakat)

Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Zeszyt przedstawia krzewy leśne. Dzięki krótkim i rzeczowym informacjom, barwnym ilustracjom oraz ciekawym pytaniom dziecko bliżej pozna rzadkie i pospolite gatunki krzewów leśnych. Dowie się, jak wyglądają ich liście, kwiaty i owoce, które zwierzęta znajdują w nich schronienie i pożywienie.Młody obserwator przyrody. Las (książka + gra planszowa)

Drodzy Państwo! Zeszyt powstał, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dzieckiem o fascynującej naturze. Ten zeszyt opowiada o lesie. Zachęcamy do spędzania czasu z dziećmi, wspólnego czytania i poznawania polskich lasów. Każdy rozdział zawiera dużo informacji, ciekawostek i zadań do wykonania. W razie potrzeby pomóżcie Małemu Przyrodnikowi. Bawiąc się z zeszytem dziecko zbiera punkty i otrzymuje Dyplom Młodego Obserwatora Przyrody. Nagrodą za jego zdobycie jest gra planszowa dołączona do zeszytu. Zagrajcie wspólnie z dzieckiem. Gra jest podsumowaniem wszystkich zagadnień poruszonych w poszczególnych rozdziałach. ZACHĘCAMYCzytanie,zabawaMłody obserwator przyrody. Myślistwo (książka + układanka)

Ten zeszyt przedstawia bogaty i pełen tajemnic świat myślistwa. Pozwala młodym Czytelnikom zapoznać się z obyczajami dzikiej zwierzyny i jej łowców oraz pokrótce z historią i dniem dzisiejszym łowiectwa. Pomoże im też wyrobić sobie zdanie o tej dziedzinie gospodarki i życia oraz dostrzec różnicę między myślistwem a kłusownictwem.Seria kolorowych zeszytów powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Młody obserwator przyrody. Nad brzegiem morza (książka + puzzle - gra)

Seria kolorowych zeszytów M?ODY OBSERWATOR PRZYRODY powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Ten zeszyt przedstawia wybrzeże Bałtyku. Pokazuje rośliny i zwierzęta żyjące w morskich głębinach oraz nad brzegiem morza. Wyjaśnia, jak chronić wyjątkową nadmorską przyrodę, a także jak bezpiecznie zachowywać się na plaży.


Katarzyna Lewańska-Tukaj
Młody obserwator przyrody. O zachowaniu się w lesie (książka + gra planszowa)

Zeszyt powstał, by ułatwić dzieciompoznanie i pokochanie polskiejprzyrody. Podpowiadamy, jak rozmawiaćz dzieckiem o fascynującej przyrodzie.Dzięki zabawie z zeszytem dzieci dowiedzą się, jak należy zachowywaćsię w lesie, aby nie burzyć spokojujego mieszkańców, a jednocześniezachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.Jak przyjemnie i ciekawie spędzić czas na wycieczce do lasu, poznającjego mieszkańców i doskonalącswoje talenty. Zeszyt rozbudza ciekawośći twórcze myślenie młodego miłośnikaprzyrody. Wspólne wycieczki i spaceryto wspaniały sposób na spędzanie wolnegoczasu oraz wykształcenie szacunku do przyrody. Zachęcamy do wspólnychwędrówek i odkrywania piękna polskichlasów.Młody obserwator przyrody. Owady (książka + gra planszowa)

Dzięki krótkim i rzeczowym informacjom, barwnym ilustracjom oraz ciekawym zadaniom zawartym w zeszycie dziecko bliżej pozna często spotykane owady. Dowie się, jak należy się wobec nich zachowywać. Doceni ich rolę w przyrodzie i nauczy się je szanować. Zeszyt powstał, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Młody obserwator przyrody. Park (książka + gra planszowa)

Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Ten zeszyt przedstawia park. Dzięki krótkim i rzeczowym informacjom, barwnym ilustracjom oraz ciekawym pytaniom dziecko bliżej pozna rośliny i zwierzęta żyjące w parku. Dowiedz się, jak należy się wobec nich zachowywać i jak miło spędzić czas na wyprawie do parku.Młody obserwator przyrody. Płazy i gady (książka + CD)

Seria kolorowych zeszytów "Młody Obserwator Przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Ten zeszyt przedstawia płazy i gady. Dzięki krótkim i rzeczowym informacjom, barwnym ilustracjom oraz ciekawym zadaniom dziecko bliżej pozna występujące w Polsce płazy i gady. Dowie się, jak należy się wobec nich zachowywać. Doceni ich rolę w przyrodzie i nauczy się je szanować.Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami głosów płazów.


Iwona Wróbel
Młody obserwator przyrody. Polskie parki narodowe (książka + plakat)

Zeszyt powstał, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dzieckiem o facynującej przyrodzie.Ten zeszyt przybliża 23 polskie parki narodowe. Pokazuje dlaczego powstały, jakie ciekawe rośliny zwierzęta chronią na swym terenie i dlaczego warto je poznać i odwiedzić. Dzięki zabawie z zeszytem dziecko pozna polskie parki narodowe, będzie umiało je nazwać, dowie się, gdzie one są. Zobaczy najciekawsze rośliny i zwierzęta Polski.Do zeszytu dołączony jest duży plakat z mapą Polski, z zaznaczonymi na niej parkami narodowymi oraz rysunkami najważniejszych gatunków tam chronionych. Może to być doskonała ozdoba, a jednocześnie utrwalenie wiedzy o parkachMłody obserwator przyrody. Ptaki jezior i rzek (książka + karty memo)

Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Ten zeszyt przedstawia ptaki spotykane nad rzekami i jeziorami. Uświadamia dziecku, że ptaki wodne są bardzo zróżnicowane. Zachęca do samodzielnych obserwacji w czasie spacerów i wycieczek przyrodniczych. Rozbudza zainteresowanie dziką przyrodą.


praca zbiorowa
Młody obserwator przyrody. Ptaki wokół nas (książka + naklejki + plakat)

Zeszyt powstał, by pomóc i ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dzieckiem o fascynującej przyrodzie.Podczas spacerów, wycieczek i wakacji jest wiele okazji do obserwowania ptaków. Spotkać je można wszędzie. Niech więc nasi skrzydlaci bracia nie będą dla dzieci bezimienni. Wiedza zdobyta podczas lektury zeszytu może stać się inspiracją do odkrywania tajemnic świata ptaków. Pragniemy razem z Państwem pokazać dzieciom piękno i bogactwo naszej przyrody, pobudzić ich naturalną ciekawość. Chcemy by odkryły, że każde spotkanie z przyrodą może być wspaniałą przygodą, jeśli się uważniepatrzy i słucha.Dzięki zabawie z zeszytem dziecko będzie wiedziałoMłody obserwator przyrody. Rośliny chronione (książka + karty Czarny Piotruś + gra memo)

Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Ten zeszyt przedstawia rośliny prawnie chronione w Polsce. Uświadamia, jak wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem i jakie działania człowieka im szkodzą. Młody czytelnik znajdzie również wskazówki, co sam może zrobić, aby przyczynić się do ochrony roślin.Młody obserwator przyrody. Runo leśne (książka + puzzle - gra)

Zeszyt przedstawia runo leśne. Młodzi czytelnicy poznają rośliny i inne organizmy, które tworzą to najniższe piętro lasu. Dowiedz się, jak ważną rolę odgrywa runo leśne w prawidłowym funkcjonowaniu całego lasu i życiu wszystkich jego mieszkańców.Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.


praca zbiorowa
Młody obserwator przyrody. Ssaki lasów i łąk (książka + naklejki + plakat)

Zeszyt powstał, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dzieckiem o fascynującej przyrodzie. Przed wyprawą do lasu czy na łąkę warto razem z dzieckiem przyjrzeć się tropom i śladom ssaków w zeszycie. Może podczas wędrówki uda się je znaleźć i rozpoznać. Nawet jeśli spotkanie ze ssakami ma się odbyć w ZOO, to wiedza zdobyta podczas lektury zeszytu wzbudzi większe zainteresowanie dziecka zwierzętami. Dzięki zabawie z zeszytem dziecko będzie wiedziało więcej o ssakach, będzie umiało je odróżniać, zainteresuje się ich życiem.Młody obserwator przyrody. Ślady i tropy zwierząt (książka + karty memo)

Ten zeszyt przedstawia tropy i ślady zwierząt. Pokazuje, że o obecności zwierząt świadczą nie tylko odciski ich łap, ale dużo innych, ciekawych śladów. Podpowiada, jak je rozpoznać, gdzie ich szukać, i co ciekawego można z nich wyczytać. Uczy, jak rozróżniać tropy, kryjówki, żerowiska.Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.Młody obserwator przyrody. Zwierzęta chronione (książka + karty Czarny Piotruś + gra memo)

Seria kolorowych zeszytów Młody obserwator przyrody powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody.Ten zeszyt poświęcony jest zwierzętom prawnie chronionym w Polsce. Przedstawia różnorodność naszej fauny i uświadamia, jak wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem i jakie są tego powody. Podpowiada, co możemy zrobić, aby zwierzęta były bezpieczne w swoim środowisku.Młody obserwator przyrody. Zwierzęta w domu (książka + gra memo)

Ten zeszyt przedstawia zwierzęta, które można hodować w domach. Opisuje ich zwyczaje, zachowania i potrzeby. Pomaga dzieciom zrozumieć, na czym polega właściwa opieka nad zwierzęciem i uczy, jak sprostać codziennym obowiązkom dobrego opiekuna.Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.


Laura Howell
Moja książka. Brzeg morza

Tę książeczkę może dziecko zabrać ze sobą na spacer po plaży, jest również dobra dla rodziców do rozmów z dziećmi o morzu, Bałtyku, oraz wybrzeżu. To niezwykle barwny przewodnik opisujący, co ciekawego i fascynującego jest na wybrzeżu.Jakie rośliny i zwierzęta możemy spotkać na brzegu morza? Co ciekawego wyrzuca morze?Jakie muszle, bursztyny i kamienie możemy znaleźć na plaży?Jak powstaje fala morska? Pomysły na budowle z piasku, zabawy na plaży, malowanie nadmorskich kamieni.Historie o syrenie morskiej, tajemniczych jaskiniach.


Laura Howell
Moja książka. Kwiaty

Niezwykle kolorowa książeczka o kwiatach w przyrodzie, obyczajach, historii.Jak wyglądają i rozwijają się kwiaty? Jak uprawiać i opiekować się kwiatami? Jakie rzeczy można zrobić z kwiatów, co możemy nimi zdobić?Jakie są najpopularniejsze historie o kwiatach?Pomysły na suszenie kwiatów, kwiatowe kompozycje, dekorowanie kartek, podglądanie, jak rozwijają się rośliny od nasiona do kwiatu i wiele innych.


Laura Howell
Moja książka. Ogród

Zachwycająca, mała książeczka, pozwalająca dziecku odkryć świat przyrody, tajemnice ogrodu i jego mieszkańców.Jakie owady i zwierzęta można spotkać w ogrodzie? Jakie ptaki zakładają w ogrodzie swoje gniazda?Jakie rośliny sadzi się w ogrodach? Dzięki tej książeczce, ogród nie będzie kojarzył się dziecku z nudą.Znajdzie w nim mnóstwo ciekawych zjawisk, zobaczy, które kwiaty odwiedzają motyle, jakie miejsca wybierają ptaki na swoje gniazda.Pomysły na karmniki dla ptaków, hodowlę motyli, sposoby podpatrywania roślin i zwierząt.


Rosie Dickins
Moja pierwsza książka o sztuce

W tym znakomitym wprowadzeniu dzieci w dziedzinę sztuki pokazano ponad trzydzieści najsłynniejszych na świecie, powszechnie lubianych obrazów. Jest tu dużo faktów dotyczących artystów, ich życia i tego, w jaki sposób tworzyli swoje dzieła.


Michel Morvan, Yves Morvan
Moja wielka księga doświadczeń

Majka, Romek i Mikołaj wyruszają na poszukiwanie skarbu. Na każdym etapie podróży stają przed trudną zagadką. ?atwe do przeprowadzenia doświadczenia - z wykorzystaniem materiałów, które każdy może znaleźć w domu - pomagają im w jej rozwiązaniu. Nasi przyjaciele zdobywają też podstawowe wiadomości z zakresu fizyki i chemii: o świetle, dźwięku, bezwładności...Opis 21 tajemnic ze świata nauki i 90 prostych, lecz zaskakujących doświadczeń - wszystko zabawnie zilustrowane i podane w atrakcyjnej formie komiksu.Moje odkrycia. Gady. Nalepkowa książeczka

Zobacz 65 najciekawszych gadów świata. Dowiedz się, która jaszczurka umie biegać po wodzie, jak zaskroniec broni się przed drapieżnikami i dlaczego żółwie morskie płaczą. Baw się nalepkami. Poznaj nieznane i zaskakujące fakty o życiu gadów.Moje odkrycia. Ludzkie ciało. Nalepkowa książeczka

Zobacz 65 najciekawszych narządów i części ciała człowieka. Dowiedz się, gdzie w ludzkim ciele jest trawiony pokarm, z ilu kości składa się szkielet człowieka i jak są zbudowane płuca. Baw się nalepkami. Poznaj nieznane i zaskakujące fakty o ludzkim ciele.Moje odkrycia. Niebezpieczne zwierzęta. Nalepkowa książeczka

Zobacz 65 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Dowiedz się, które z nich mają kolce jadowe do obrony przed wrogami, jak kobra plująca broni się przed napastnikiem i gdzie żyje największy drapieżny ptak świata.Moje odkrycia. Owady i pająki. Nalepkowa książeczka

Zobacz 65 najciekawszych owadów i pająków świata. Dowiedz się, jak odróżnić motyla od ćmy, który chrząszcz strzela w napastnika żrącą substancją i gdzie żyją najjadowitsze pająki świata. Baw się nalepkami. Poznaj nieznane i zaskakujące fakty o życiu owadów i pająków.


Dorota Skwark
Moje pierwsze cyfry. Zestaw ćwiczeń przygotowujących do nauki matematyki

"Moje pierwsze cyfry" to zestaw ćwiczeń, które rozwijają:koordynację wzrokową,sprawność manualną,spostrzegawczość,pamięć,koncentrację,logiczne myślenie, a ponadto bawią i zachęcają dziecko do liczenia i nauki matematyki.


Benoit Delalandre
Mój atlas. Świat w obrazkach

Wspaniała pozycja, która rozbudzi zainteresowanie geografią u wszystkich młodych czytelników. Zabawne, wielobarwne ilustracje odsłaniają przed nimi różnorodność świata oraz zapoznają z głównymi atrakcjami przyrodniczymi i warunkami życia na wszystkich siedmiu kontynentach, zachęcając do dalszego zdobywania wiedzy w tym zakresie. Do książki dodany jest również plakat edukacyjny z rysunkową mapą świata i ciekawostkami zamieszczonymi na marginesach.


Magdalena Sobolewska-?ącka
Mój pierwszy atlas przyrody

To książka, dzięki której dziecko będzie mieć możliwość poznania roślin i zwierząt występujących w różnych środowiskach. Na kolorowych, wyrazistych rycinach przedstawiono gatunki flory i fauny występujące zarówno w bliskim otoczeniu dziecka, takim jak dom, las, jezioro, gospodarstwo rolne, jak również te, z którymi może zapoznać się w trakcie wakacyjnych podróży lub oglądając filmy przyrodnicze – środowiska sawanny, lasu tropikalnego czy pustyni. Podane ciekawostki pokazują różnorodność otaczającego nas świata.A wszystko to na 12 kolorowych planszach!Dziecko, biorąc do ręki "Mój pierwszy atlas przyrody", wyruszy w długą podróż w fascynujący świat natury.


Pascale Cheminee
Mój pierwszy słownik języka polskiegoDla dzieci w wieku 4-7 lat

MÓJ PIERWSZY S?OWNIK JĘZYKA POLSKIEGO odkrywa przed dziećmi tajemnice i przyjemność poznawania wyrazów. Zawiera ona 2000 objasnionych i ilustrowanych wyrazów oraz 2000 dowcipnych i zabawnych rysunków, ułatwiających lepsze zrozumienie słów. Książka ta pomaga dzieciom lepiej i dokładniej dobierać słowa, wzbogacając ich słownictwo. Stanowi podstawe do dalszej nauki. W tym słowniku zanajduje się odpowiedź na każde pytanie dziecka A CO TO JEST...? Książka w twardej oprawie ze specjalnym wieczkiem zamykanym na "rzepa".


Mary Pope Osborne, Will Osborne
Mumie i piramidy. Przewodnik badacza

Skąd wzięły się mumie? Jak budowano piramidy? O czym mówią tajemnicze napisy na sarkofagach? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tej książce. Publikacja, będąca dziennikiem Jacka i Ani - dwójki małych podróżników - zawiera wiele ciekawostek, ilustracji, oraz zdjęć. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 7-10 lat.


praca zbiorowa
Napisz i zetrzyj! Ćwiczymy cyferki

Książka bardziej przypomina interesującą zabawkę niż typową księgarską pozycję edukacyjną. Właściwie niewiele w niej do czytania, ponieważ przeznaczona jest do tego, by po niej pisano. Duże, twarde kartki pełnią rolę czarnej tablicy, na której dziecko kolorową kredą uczy się stawiać znaki – litery. Zapisane i pokolorowane pola można zetrzeć gąbką i zacząć zabawę od nowa. W komplecie z książką: kolorowe kredy i gąbka. Do nauki sprytnie zachęcają postacie na ilustracjac.


praca zbiorowa
Napisz i zetrzyj! Ćwiczymy literki

Książka bardziej przypomina interesującą zabawkę niż typową księgarską pozycję edukacyjną. Właściwie niewiele w niej do czytania, ponieważ przeznaczona jest do tego, by po niej pisano. Duże, twarde kartki pełnią rolę czarnej tablicy, na której dziecko kolorową kredą uczy się stawiać znaki – litery. Zapisane i pokolorowane pola można zetrzeć gąbką i zacząć zabawę od nowa. W komplecie z książką: kolorowe kredy i gąbka. Do nauki sprytnie zachęcają postacie na ilustracjach, podpowiadające, że np. "f" jest podobne do fajki, "s" - wygięte jak wąż, a "o" - okrągłe jak piłka.


Wanda Chotomska
Nasze ptaki (książka + CD)

Niezwykły, poetycki przewodnik po gatunkach ptaków, zamieszkujących lub czasowo przebywających na naszym kontynencie. Każdy wiersz celnie, dowcipnie charakteryzuje ptaka, a znakomite ilustracje ukazują zarówno prawdziwy wygląd przedstawianego osobnika jak i pewne jego "ludzkie" cechy, wskazane przez Autorkę.Do książki dołączono płytę CD z zapowiadanymi głosami ptaków.


Anna Kienzler
Nauka i zabawa z angielskim

Dziecko uczy się języków szybciej poprzez zabawę, niż gdyby kazać mu zapamiętywać słówka i reguły gramatyczne. Praca nad krzyżówką, rysunkiem, rebusem czy quizem pobudza aktywność dziecka, przyswaja ono sobie w ten sposób szybciej języki obce.


Anna Kienzler
Nauka i zabawa z niemieckim

Dziecko uczy się języków szybciej poprzez zabawę, niż gdyby kazać mu zapamiętywać słówka i reguły gramatyczne. Praca nad krzyżówką, rysunkiem, rebusem czy quizem pobudza aktywność dziecka, przyswaja ono sobie w ten sposób szybciej języki obce.


Philip Steele
Niebezpieczna planeta

Wulkany, trzęsienia ziemi, tsunami, huragany... Kiedyś te niszczycielskie siły uderzały nagle i zabijały miliony ludzi. Na pewno znowu uderzą...W tej książce znajdziesz informacje o najbardziej niszczycielskich siłach na Ziemi.


praca zbiorowa
NumeryZ wieloma okienkami do zabawy

Książka edukacyjna dla najmłodszych.Zawiera 12 bogato ilustrowanych stron z wieloma okienkami do zabawy.


Barbara Wernsing-Bottmeyer
Odkrywam świat przyrody. Idziemy do lasu (książka + lupa + notatnik)

Wyprawa do lasu to zawsze wielka przyjemność. W lesie jest tyle do oglądania i słuchania. Dzieje się tu mnóstwo ciekawych rzeczy: można obserwować różne zwierzęta, słuchać głosów ptaków, oglądać ślady i tropy, podziwiać grzyby, drzewa i inne rośliny. Czy wiesz, jakie tajemnice kryje stare drzewo? Jak wiewiórki utrzymują równowagę podczas skoków? Albo co się stanie, gdy dotkniesz nacierpka? Odpowiedzi na tei inne pytania znajdziesz w tej książce. Weź ją ze sobą na wyprawę! Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Znajdziesz tam ciekawe zdania i zagadki oraz pomysły na pamiątki zrobione własnoręcznie ze skarbów znalezionych w lesie. Nie będziesz się nudzić! Lupa pozwoli Ci lepiej zobaczy


Barbara Wernsing-Bottmeyer
Odkrywam świat przyrody. Idziemy do parku (książka + lupa + notatnik)

Lubisz chodzić do parku? Wybierzemy się tam razem. W parku jest tyle do oglądania! Żyją tu różne zwierzęta, rośnie wiele roślin. Czy wiesz, jak wygląda ważka płaskobrzucha? A co to jest kuźnia drozda? Jak polują kosy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tej książce. Weź ją ze sobą na wyprawę! Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Znajdziesz tam ciekawe zdania i zagadki oraz pomysły na pamiątki zrobione własnoręcznie ze skarbów znalezionych w parku. Nie będziesz się nudzić! Lupa pozwoli Ci lepiej zobaczyć mikroświat parkowej przyrody. Ruszaj śmiało na wyprawę! Dobrej zabawy!


Barbara Wernsing-Bottmeyer
Odkrywam świat przyrody. Idziemy na łąkę (książka + lupa + notatnik)

Na łąkach jest tyle do zobaczenia! Pełno tu różnych traw i barwnych kwiatów. Wśród nich uwija się mnóstwo kolorowych motyli, żuków, pająków i innych drobnych zwierząt. Słychać bociana, jeża, a nawet łasicę.Czy wiesz, co się kryje pod nazwą: zorzynek rzeżuchowiec? Na czym gra konik polny? Jaki kwiat rozwija się dopiero jesienią? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce. Weź ją ze sobą na łąkę!Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Są tam ciekawe zadania i zagadki, propozycje zabaw i małych eksperymentów przyrodniczych. Podpowiemy Ci też, co można zrobić ze skarbów, które znajdziesz na łące.Nie będziesz się nudzić!Lupa pozwoli Ci dokładnie zobaczyć mikroświat łąkow


Barbara Wernsing-Bottmeyer
Odkrywam świat przyrody. Idziemy nad morze (książka + lupa + notatnik)

Wakacje nad morzem są wspaniałe! Przyjemnie jest się kąpać i bawić na piasku, poznawać różne rośliny i zwierzęta, zupełnie inne niż w głębi lądu. Można tu także zaobserwować wiele ciekawych zjawisk.Czy wiesz, skąd się biorą meduzy? Dlaczego nie wolno zrywać roślin na wydmach? Co się kryje pod nazwą: strzałki pirunowe? A co to są słonorośla? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz wtej książce. Weź ją, kiedy będziesz jechać nad Bałtyk!Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Znajdziesz tam ciekawe zadania i zagadki, propozycje zabaw, zajęć i eksperymentów związanych z morzem. Nie będziesz się nudzić!Lupa ułatwi Ci obserwowanie mikroświata nadmorskiej przyrody.Ruszaj śmiało na w


Barbara Wernsing-Bottmeyer
Odkrywam świat przyrody. Idziemy nad rzekę (książka + lupa + notatnik)

Wyprawa nad rzekę lub strumień to zawsze wielka przyjemność. W wodzie i w jej pobliżu dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Można obserwować zwierzęta i podziwiać przeróżne rośliny. Czy wiesz, jaki ptak śpiewający potrafi nurkować? Gdzie mieszkają raki? Które zwierzę potrafi powalić drzewo?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce. Weź ją ze sobą na wyprawę! Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Znajdziesz tam ciekawe zdania i zagadki oraz pomysły na pamiątki zrobione własnoręcznie ze skarbów znalezionych nad wodą. Nie będziesz się nudzić! Lupa pozwoli Ci lepiej zobaczyć mikroświat nad i pod wodą. Ruszaj śmiało na wyprawę! Dobrej zabawy!


Barbara Wernsing-Bottmeyer
Odkrywam świat przyrody. Idziemy nad staw (książka + lupa + notatnik)

Staw i jego okolice to środowisko tętniące życiem. Spotkasz tu nie tylko ryby i żaby, ale też małe gryzonie, ptaki i owady. Na brzegu i w wodzie kwitną piękne rośliny. Można prowadzić ciekawe obserwacje.Czy wiesz, jakie ptaki budują gniazda wśród trzcin? A co to są krętaki? W jaki sposób nartnik utrzymuje się na powierzchni wody? Czy znasz mięsożerną roślinę żyjącą w stawach?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz wtej książce.Węź ją ze sobą na wyprawę! Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Są tam ciekawe zadania i zagadki, propozycje zabaw i małych eksperymentów przyrodniczych.Podpowiemy Ci też, co można zrobić ze skarbów, które znajdziesz na łące. Nie będziesz się nudzić!


Barbara Wernsing-Bottmeyer
Odkrywam świat przyrody. Jaka będzie pogoda? (książka + lupa + notatnik)

Zjawiska związane z pogodą są ciekawe i różnorodne. Na pewno warto je poznać! Czy wiesz, co to są chmury kłębiaste? Gdzie kończy się tęcza? Jak krąży woda w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce. Zabieraj ją ze sobą na wycieczki, podczas których będziesz obserwować pogodę! W książce wyjaśniamy, na czym polegają różne zjawiska pogodowe. Uzupełnieniem są kolorowe rysunki. Proponujemy także ciekawe gry i zabawy oraz zachęcamy Cię do majsterkowania . Nie będziesz się nudzić! W specjalnym notatniku zebraliśmy zdania i zagadki, a na rozkładanej okładcez tyłu książki znajdziesz mapę pogody z objaśnieniami najważniejszych znaków. Lupa pozwoli Ci lepiej obserwowa


Barbara Wernsing-Bottmeyer
Odkrywam świat przyrody. Podpatrujemy owady i pająki (książka + lupa + notatnik)

W lesie, w parku, na łące czy w domu pełno jest małych zwierząt. Wiele z nich to owady i pająki. Stykasz się z nimi na co dzień, ale czy wiesz jak się nazywają? Czym się żywią? Czy są pożyteczne, czy szkodliwe? Czy wiesz, jakie zwierzęta są ochraniane przez mrówki? A w jaki sposób bronią się przed wrogami larwy motyli?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce. Weź ją ze sobą na wyprawę badawczą!Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Znajdziesz tam ciekawe zadania i zagadki. Podpowiemy Ci, co możesz zrobić ze skarbów, które znajdziesz podczas wycieczki. Przedstawiamy również propozycje wesołych zabaw z kolegami. Nie będziesz się nudzić!Lupa ułatwi Ci dokładne obejr


Marc Pellote
Pierwsza encyklopedia szkolnaPublikacja edukacyjna dla klasy I-IV

Encyklopedia dla klasy I-IV umożliwi dzieciom poznanie i pogłębienie wiedzy o świecie i tajemnicach życia.Młodzi czytelnicy wnikliwie zerkną na otaczający ich świat, poznają jego sekrety, różnorodność i piękno, znajdą odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące: historii, geografii, wychowania obywatelskiego, biologii, przyrody, sztuki, techniki, matematyki i języka polskiego.Książka ta podpowie dziecku, jak ładnie pisać, malować, opowiadać, jak poprawnie liczyć, mierzyć i posługiwać się komputerem.


Anna Szczepaniak, Anna Juryta
Piszę i czytam. Jestem uczniem

Piszę i czytam jest zbiorem ćwiczeń dla sześciolatków.Każde dziecko cechuje ciekawość poznawcza. Celem książki jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez rozbudzanie tej aktywności. Proponowane zadania rozwijają i doskonalą funkcje niezbędne podczas nauki czytania i pisania: sprawność manualną, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie oraz zdolność koncentracji.Wykonując ćwiczenia zawarte w książce, dziecko: pozna alfabet, wprawi się w kształtnym pisaniu liter oraz prawidłowym ich łączeniu, nauczy się czytać oraz układać proste wyrazy i zdania, rozpocznie naukę czytania ze zrozumieniem.Książka zawiera 48 ćwiczeń o zróżnicowanym stopniu trudności. Przy każdym z nich za


Anna Wieczorek
Piszę po angielsku 1Ćwiczenia w pisaniu po angielsku dla klas I - III

Piszę po angielsku 1 Uzupełnia i uatrakcyjnia naukę z podręcznikiem New Bingo, jak również z każdym innym podręcznikiem do języka angielskiego w klasach I-III. Rozwija i doskonali umiejętność pisania i czytania po angielsku! Pozwala opanować dużą ilość słówek! Zawiera słownictwo i teksty tematycznie zintegrowane z programem nauczania w klasach I-III. Pisanie po śladzie według wzoru polskiego pisma elementarzowego sprzyja integracji języka angielskiego z językiem polskim i rozwija zdolności manualne dziecka! Zawiera polskie tłumaczenia tekstów! Doskonały materiał do pracy indywidualnej, jak również grupowej w klasie! Zawiera niespodzianki: po wprowadzeniu na stronie www wydawnictwa podanego wPlansze dydaktyczne - Polskie stroje ludowe

Jedna strona planszy jest kolorowa, druga w wersji czarno-białej do uzupełniania i podpisywania. Plansza jest dwustronnie oprawiona w metalowe listwy.Plansze dydaktyczne - Polskie symbole narodowe

Jedna strona planszy jest kolorowa, druga w wersji czarno-białej. Plansza jest dwustronnie oprawiona w metalowe listwy.Plansze dydaktyczne - rodzaje sztuk plastycznych

Jedna strona planszy jest kolorowa, druga w wersji czarno-białej do uzupełniania i podpisywania. Plansza jest dwustronnie oprawiona w metalowe listwy.


Michał Brodacki
Płazy i gady - plansze edukacyjne

Plansze edukacyjne przedstawiają płazy i gady żyjące w Polsce:piękne zdjęcia i rysunki,ciekawe fakty z życia zwierząt,informacje o środowiskach występowania.W zestawie znajdują się następujące gatunki:grzebiuszka ziemna,jaszczurka zwinka,kumak nizinny,padalec,ropucha szara,rzekotka drzewna,salamandra plamista,traszka zwyczajna,zaskroniec,żaba trawna,żaba wodna,żmija zygzakowata,żółw błotny.Do plansz dołączona jest gra memo oraz quiz.


praca zbiorowa
Podglądanie przyrody. W pytaniach i odpowiedziach

W tej książce czytelnik znajdzie wyczerpujące odpowiedzi na pytania o otaczającej nas przyrodzie. Niezwykłe zjawiska, zaskakujące informacje oraz interesujące wyjaśnienia, a ponadto przepiękne kolorowe ilustracje oraz zabawne rysunki pomogą czytelnikowi poznać żyjące na kuli ziemskiej rośliny i zwierzęta.


Elisa Prati
Podręcznik małego czarodzieja

Czy fascynuje cię świat magii? Za pomocą Podręcznika małego czarodzieja postawisz pierwsze kroki w tajemniczym świecie sztuk magicznych, poznasz moc kamieni i kolorów, sekrety znaków zodiaku oraz zadziwisz przyjaciół tysiącami sztuczek i zachwycających numerów podczas spektaklu prawdziwej magii.


praca zbiorowa
Pojazdy specjalne. Książeczka z puzzlamiw środku 5 układanek

Czeka Was wspaniała zabawa, przy której można się wiele nauczyć. Czy wiecie, co jest w wozie strażackim jadącym do pożaru? A kto jedzie do chorego w karetce pogotowia? Czym pływają ratownicy czuwający nad morzem, a czym jeżdżą ratownicy pogotowia górskiego? Co to jest hydroplan, a co to awionetka? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiecie się z tej książeczki.


Maria Chiara Bettazzi
Poradnik dla dziewczynek

"Poradnik dla dziewczynek" to skarbnica ciekawych pomysłów do samodzielnego wykonania, np. wachlarza, spinki, biżuterii, mydła a nawet mebli i domku dla lalek. W książce znajdują się także propozycje różnorodnych gier i zabaw, ćwiczenia poprawiające sylwetkę, informacje na temat pielęgnacji włosów i ciała oraz szalony pokaz mody. Dla miłośniczek gotowania i pieczenia - wiele cennych wskazówek i atrakcyjnych przepisów kulinarnych.


Ewelina Szełęg
Poznajemy EuropęKlub młodych podróżników

Poznajemy Europę zaprasza w podróż, w trakcie której dzieci w przyjemny sposób będą mogły poznać poszczególne kraje kontynentu, zarówno te duże, jak i najmniejsze. Liczne ilustracje znajdujące się na mapach przedstawiają ukształtowanie terenu, główne rzeki, stolice państw oraz charakterystyczne dla danego kraju zabytki i postacie sławnych ludzi. Krótkie teksty zamieszczone przy mapach zawierają podstawowe informacje o poszczególnych krajach. Cennym uzupełnieniem są teksty o historii, geografii i przyrodzie Europy oraz Unii Europejskiej.


Ewelina Szełęg
Poznajemy PolskęKlub młodych podróżników

Poznajemy Polskę zaprasza dzieci na wędrówkę po krainach historyczno-geograficznych naszego kraju. W przystępny sposób przedstawia najważniejsze informacje z historii, geografii i przyrody, a także sylwetki najsławniejszych Polaków. Na mapach ukazano ukształtowanie terenu oraz ważne miasta. Cennym uzupełnieniem map są liczne rysunki przedstawiające charakterystyczne dla danego miejsca krajobrazy, budowle i zwierzęta.


Ewelina Szełęg
Poznajemy światKlub młodych podróżników

Poznajemy świat zaprasza w podróż, w trakcie której dzieci w prosty i przystępny sposób będą mogły poznać podstawową wiedzę o świecie. Interesujące teksty oraz liczne barwne ilustracje przekazują najważniejsze informacje o poszczególnych kontynentach. Na mapach zaznaczono ukształtowanie terenu, rzeki, jeziora oraz państwa. Wśród wielu rysunków znajdują się postacie sławnych ludzi, a w rozdziałach o przyrodzie charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta i rośliny.


Katarzyna Bulman
Poznaję niezwykłą europę. Atlas dla ciekawych

Czy wiesz, że Europa liczy 44 kraje? W dodatku każdy jest inny i mieszkają w nim inni ludzie. Chcesz poznać ich kulturę i zwyczaje? Zaprawszamy do fascynującej podróży! Z tą niezwykłą książką odkryjesz najciekawsze elementy historii, geografii i codziennego życia oraz najatrakcyjniejsze zakątki naszego kontynentu przedstawione na 150 wspaniałych fotografiach. Więc w drogę miły, młody Europejczyku...


Beata Biedroń-Zdęba
Poznaję przyrodę Polski. Atlas dla ciekawych

Książka, którą trzymasz rękach, to doskonały przewodnik po wspaniałych i tajemniczych szlakach polskiej przyrody. Znajdziesz w niej ciekawe informacje na temat roślin, zwierząt, owadów i ich naturalnych środowisk życia. Trasę tej wędrówki wyznaczać będą przydatne wiadomości a przede wszystkim liczne i niezwykle barwne ilustracje, które pozwolą Ci nie tylko jeszcze bardziej podziwiać otaczającą Cię naturę, ale także lepiej ją rozumieć...


Izabela Przepiórkiewicz
Poznaję zabytki Polski. Atlas dla ciekawych

Wiele razy słyszeliście o zabytkach Polski, być może niektóre z nich zwiedzaliście podczas wakacji lub na wycieczce szkolnej. Ale czy potrafilibyście je rozpoznać? Czy wiecie, czym się charakteryzują i jaką mają historię? Czy znacie je na tyle, by opowiedzieć o nich koleżance lub koledze?Książka, którą trzymacie w rękach, odpowie na wiele waszych pytań i zaspokoi waszą ciekawość. Dzięki zawartym w niej licznym ilustracjom i bogatym opisom odbędziecie niezwykle interesującą podróż w przeszłość. Poznacie życie mieszkańców dawnych osad, dowiecie się, kiedy powstały największe i najpiękniejsze polskie miasta i jak toczyły się ich losy. Zgłębicie tajemnice skrywane w zamkach, jaskiniach, kopalni


Dorota Kokurewicz
Poznaję zwierzęta chronione. Atlas dla ciekawych

Ile żubrów mieszka w Polsce? Czy każda jaszczurka jest pod ochroną? Jak odróżnić kunę od łasicy? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących zwierząt chronionych. Od każdego z nas bowiem zależy, czy za kilka lat podczas wyprawy w góry ujrzymy orła, niedźwiedzia i kozicę...


Dorota Kokurewicz
Poznaję zwierzęta domowe. Atlas dla ciekawych

Jeśli jeszcze nie wiesz, którym zwierzątkiem domowym chciałbyś się opiekować, zajrzyj do środka książki! Piękne, efektowne zdjęcia pupilów w codziennych sytuacjach oraz wiele przydatnych informacji o ich karmieniu, pielęgnacji, zwyczajach z pewnością pomogą ci podjąć decyzję o zakupie. Bo czyż chomiki, świnki morskie, żółwie czy myszoskoczki nie są równie urocze jak psy, koty i króliki?


Dorota Kokurewicz
Poznaję zwierzęta Polski. Atlas dla ciekawych

Gdzie można spotkać rysia? Dlaczego niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów? Czym żywi się kowalik? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych znajdziesz w tej książce. Ponad 100 niezwykle barwnych zdjęć uatrakcyjni zdobywanie wiadomości o zwierzętach Polski.


Bronisław Rocławski
Prawda czy fałsz? Teksty i kolorowe obrazki

Ta książeczka jest już drugą z serii Prawda czy fałsz. Tym razem czytelnik ma orzekać o prawdziwości krótkich tekstów, a nie pojedynczych zdań. Głównym celem tej książeczki jest więc zwrócenie uwagi na to, czy czytający rozumie to, co czyta i czy umie to ocenić. Książka zawiera komplet kolorowych ilustracji. Atrakcyjna szata graficzna sprawia, że staje się obowiązkowym elementem każdej dziecięcej biblioteczki.


Bronisław Rocławski
Prawda czy fałsz? Zadania

Miniksiążeczka służąca dzieciom do doskonalenia czytania ze zrozumieniem. W zapisie ortograficznym wyrazów zastosowano podział liter na podstawowe i niepodstawowe do pokolorowania.


praca zbiorowa
PrzeciwieństwaZ wieloma okienkami do zabawy

Książka edukacyjna dla najmłodszych.Zawiera 12 bogato ilustrowanych stron z wieloma okienkami do zabawy.


Marta Bogdanowicz
Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki. Zabawy relacyjno-relaksujące

Przytulanki to publikacja, w której zaprezentowano zabawy bazujące na naturalnej aktywności dzieci. Profesor Marta Bogdanowicz nazywa je zabawami relacyjno-relaksującymi, ponieważ z jednej strony służą pogłębieniu kontaktu pomiędzy dzieckiem i dorosłym, z drugiej zaś - odprężeniu i wspólnemu przeżywaniu radości. Trudno przecenić wartość korzyści płynących z tych zabaw dla rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci i ich więzi z rodziną.


praca zbiorowa
Reksio uczy i bawi. Język angielski dla najmłodszych

Książeczki edukacyjne z Reksiem to pierwsze podręczniki dla najmłodszych. Ta książeczka jest niezbędną pomocą w nauce języka angielskiego dla każdego dziecka, ponieważ zawiera interesujace ćwiczenia utrwalające poznane słówka i określenia, a kolorowe ilustracje ułatwiają zapamiętywanie. Książka ta stanowi doskonałą pomoc dla dzieci - uczy w przyjazny sposób, dla rodziców - ułatwia pomoc w pierwszych lekcjach, dla nauczycieli - zawiera materiał uatrakcyjniający zajęcia.


praca zbiorowa
Reksio uczy i bawi. Język angielski. Poznajemy słówka

Książki edukacyjne z Reksiem to przystępne podręczniki dla najmłodszych, które bawią i uczą. Ta książeczka jest niezbędną pomocą w nauce języka angielskiego dla każdego dziecka. Zawiera alfabetycznie uporządkowane hasła, dostosowane do poziomu nauczania dla początkujących, co umożliwia szybkie opanowanie niezbędnego zasobu słów. Do każdego hasła zostały dopisane wyrazy podobne i przeciwieństwa, które w naturalny sposób zachęcają do poszerzenia słownictwa. Do poszczególnych słów dopasowano ich praktyczne użycie, które pozwala ćwiczyć ich zastosowanie w wypowiedziach.


praca zbiorowa
Reksio uczy i bawi. Kolorowanki, krzyżówki, labirynty i rebusy

Kolorowanki, krzyżówki, labirynty i rebusy to:doskonały sposób na dziecięcą nudę,zajęcie i zabawa na długie godziny,rozwijanie zdolności manualnych, spostrzegawczości,satysfakcja dziecka z własnych postępów w rozwiązywaniu zadań,inspiracja dla rodziców i nauczycieli.


praca zbiorowa
Reksio uczy i bawi. Pisanie, liczenie, czytanie

Książeczki edukacyjne z Reksiem to pierwsze podręczniki dla najmłodszych. ?ączą zabawę z nauką, ponieważ zawierają ciekawe zagadki, rebusy i łamigłówki. Jest to zbiór ćwiczeń do nauki pisania i liczenia oraz opowiadań z Reksiem w roli głównej, dzięki którym nauka czytania zamieni się w prawdziwą przygodę.


Wanda Szumanówna
Rysowane wierszyki

Rysowanie jest jedną z częstszych i prostszych form zabawy osób dorosłych z małymi dziećmi. Dzieci lubią niezmiernie, gdy ktoś dorosły coś im rysuje, wycina lub opowiada. Książeczka ta zawiera bardzo łatwe rysunki, do których dodane są proste wierszyki. Książka ma dostarczyć wzorów, pomysłów i sposobów zabaw osób dorosłych z małymi dziećmi. Starsze dzieci mogą same odwzorowywać szkice podane w książeczce. Książeczka do wykorzystania przez rodziców, wychowawców i osoby pracujące z dziećmi.


Wendy Clemson, Frances Clemson
Skarby w dżungli. Podróże z matematyką

Zostań odkrywcą! Książka zawiera ponad 50 matematycznych zagadek, które pokazują jak podróżnicy wykorzystują matematykę w codziennym życiu.


praca zbiorowa
SłowaZ wieloma okienkami do zabawy

Książka edukacyjna dla najmłodszych.Zawiera 12 bogato ilustrowanych stron z wieloma okienkami do zabawy.


Michał Brodacki
Ssaki - plansze edukacyjne, zestaw 1

Nowa seria plansz edukacyjnych prezentuje 40 najważniejszych krajowych gatunków ssaków. W jednym zestawie jest 10 kolorowych plansz. Każda z nich przedstawia jedno zwierzę. Na dużym, naturalistycznym rysunku wyraźnie wskazane zostały cechy rozpoznawcze ssaka. Dodatkowe rysunki i zdjęcia w naturze przedstawiają zwierzę w różnych sytuacjach życiowych. Tekst główny i opisy ilustracji na planszach są napisane prostym językiem, zrozumiałym nawet dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Do plansz dołączona jest gra memo.


Michał Brodacki
Ssaki - plansze edukacyjne, zestaw 2

Nowa seria plansz edukacyjnych prezentuje 40 najważniejszych krajowych gatunków ssaków. W jednym zestawie jest 10 kolorowych plansz. Każda z nich przedstawia jedno zwierzę. Na dużym, naturalistycznym rysunku wyraźnie wskazane zostały cechy rozpoznawcze ssaka. Dodatkowe rysunki i zdjęcia w naturze przedstawiają zwierzę w różnych sytuacjach życiowych. Tekst główny i opisy ilustracji na planszach są napisane prostym językiem, zrozumiałym nawet dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Do plansz dołączona jest gra memo.


Michał Brodacki
Ssaki - plansze edukacyjne, zestaw 3

Kolorowe tablice opisują 10 ssaków zamieszkujących różne środowiska. Każda to wizytówka jednego zwierzęcia. Stworzona została z połączenia doskonałej jakości zdjęć i niezwykle naturalistycznych rysunków, których uzupełnieniem są krótkie, rzeczowe opisy. Dzięki takiej, unikalnej technice prezentacji pomagają poznać i opisać cechy poszczególnych zwierząt. Dowiedzieć się o ich zwyczajach i warunkach, w których żyje im się najlepiej. Plansze mogą służyć jako pomoc na zajęciach przyrodniczych. Mogą też być wykorzystane do edukacyjnej, a przy tym bardzo efektownej dekoracji sali lekcyjnej. Niewątpliwie będą także idealnym pretekstem do rozmowy i oryginalną ozdobą dziecięcego pokoju.Do plansz dołąc


Michał Brodacki
Ssaki - plansze edukacyjne, zestaw 4

Kolorowe tablice opisują 10 ssaków zamieszkujących różne środowiska. Każda to wizytówka jednego zwierzęcia. Stworzona została z połączenia doskonałej jakości zdjęć i niezwykle naturalistycznych rysunków, których uzupełnieniem są krótkie, rzeczowe opisy. Dzięki takiej, unikalnej technice prezentacji pomagają poznać i opisać cechy poszczególnych zwierząt. Dowiedzieć się o ich zwyczajach i warunkach, w których żyje im się najlepiej. Plansze mogą służyć jako pomoc na zajęciach przyrodniczych. Mogą też być wykorzystane do edukacyjnej, a przy tym bardzo efektownej dekoracji sali lekcyjnej. Niewątpliwie będą także idealnym pretekstem do rozmowy i oryginalną ozdobą dziecięcego pokoju.Do plansz dołąc


Iwona Gawryś (pod red.)
Sudoku 1200 Sudoku + 8 supersudoku

Ołówek, gumka i...logika - to wszystko, czego potrzebujesz, aby rozsmakować się w tej pasjonującej grze: 200 diagramów o 5 poziomach trudności łatwy: 20 diagramów, aby zapoznać się z sudoku średni: 30 diagramów, aby poćwiczyć trudny: 60 diagramy, aby opanować sekrety gry mistrzowski: 60 diagramów, aby zaostrzyć apetyt piekielnie trudny: 30 diagramy, aby rozbudzić namiętności. 8 SUPERSUDOKU Aby ekstremalnie potrenować neurony - 256-polowe superdiagramy składające się z cyfr i liter! W książce przedstawione są krok po kroku metody rozwiązania: podstawowe zasady, wskazówki taktyczne i triki pozwalające stać się prawdziwym mistrzem sudoku.


Iwona Gawryś (pod red.)
Sudoku 2200 Sudoku + 10 supersudoku

Ołówek, gumka i...logika - to wszystko, czego potrzebujesz, aby rozsmakować się w tej pasjonującej grze: 200 diagramów o 5 poziomach trudności łatwy: 16 diagramów, aby zapoznać się z sudoku średni: 28 diagramów, aby poćwiczyć trudny: 64 diagramy, aby opanować sekrety gry mistrzowski: 60 diagramów, aby zaostrzyć apetyt piekielnie trudny: 32 diagramy, aby rozbudzić namiętności. 10 SUPERSUDOKU Aby ekstremalnie potrenować neurony - 256-polowe superdiagramy składające się z cyfr i liter! W książce przedstawione są krok po kroku metody rozwiązania: podstawowe zasady, wskazówki taktyczne i triki pozwalające stać się prawdziwym mistrzem sudoku.


Alastair Smith (pod red.)
Szkoła eksperymentów

Książka pokaże ci, jak badać otaczający świat i odkrywać naukę w działaniu. Specjalnie dobrane ćwiczenia obejmują badanie funkcjonowania oczu, sposoby wytwarzania elektryczności, załamywania światła i obserwacji przyrody. Jasno napisany tekst prowadzi cię krok po kroku przez kolejne zadania. Kolorowe rysunki i zdjęcia ilustrują wszystkie zadania.Sztuka nie tylko dla dzieci

Pierwsze kroki w świecie sztuki! Czy przebieranie się można uznać za sztukę? W jaki sposób malował Vincent van Gogh? Czy można namalować hałas? Na czym polegała tajemnica Mony Lisy? Sztuka nie tylko dla dzieci ułatwia pierwsze spotkania z dziełem – niezależnie od tego, czy jest to obraz, rzeźba, fotografia czy grafika. Ta zabawna i przystępna książka prezentuje pomysły i dokonania trzydziestu dwóch różnych artystów tworzących na przestrzeni ostatnich sześciuset lat. Zadaje intrygujące pytania, pobudza wyobraźnię i uczy, jak patrzeć na dzieła sztuki. Pomaga zrozumieć znaczenie koloru, formy, struktur czy dekoracji.


praca zbiorowa
Świat nauki. Ciało człowieka

Zaskakujące ciekawostki dla młodego czytelnika.Ta książka powstała z myślą o dzieciach od 6 lat, które chcą się szczegółowo dowiedzieć, jak zbudowane jest ciało człowieka i jak ono działa. Mały czytelnik dowie się z niej m.in. o tym, jak bardzo ludzkie ciało jest skomplikowane oraz, że jest "mądrzejsze" od najlepszych maszyn, jakie kiedykolwiek skonstruował człowiek. Kolejne rozdziały opowiadają o tym, jak wygląda i działa układ kostny, serce, mięśnie, słuch i wzrok czy płuca. Całości dopełnia ciekawe opracowanie graficzne, pełne kolorowych ilustracji i zdjęć, które zachęcają do zagłębienia się w dalszej lekturze."Świat nauki" jest serią przeznaczoną dla najmłodszych Czyt


praca zbiorowa
Świat nauki. Kosmos

Zaskakujące ciekawostki dla młodego czytelnika.Ta książka powstała z myślą o dzieciach od 6 lat, z której będą mogły szczegółowo dowiedzieć się tego, czym jest Kosmos. Kolejne rozdziały przynoszą odpowiedzi na pytania o to, czym są galaktyki, planety, gwiazdy, meteory czy Droga Mleczna.Całości dopełnia ciekawe opracowanie graficzne, pełne kolorowych ilustracji i zdjęć, które zachęcają do zagłębienia się w dalszej lekturze."Świat nauki" jest serią przeznaczoną dla najmłodszych Czytelników. Tematyka każdej książki wiąże się z wybraną dziedziną nauki, techniką, kulturą itp., a więc zawiera treści ciekawe, choć trudne do przekazania młodemu Czytelnikowi. Biorąc pod uwagę możliwości roz


praca zbiorowa
Świat nauki. Transport wodny

Zaskakujące ciekawostki dla młodego czytelnika.Ta książka powstała z myślą o dzieciach od 6 lat, z której będą mogły szczegółowo dowiedzieć się tego, jak wyglądały pierwsze statki czy np. co powoduje, że potężne statki utrzymują się na wodzie? Całości dopełnia ciekawe opracowanie graficzne, pełne kolorowych ilustracji i zdjęć, które zachęcają do zagłębienia się w dalszej lekturze."Świat nauki" jest serią przeznaczoną dla najmłodszych Czytelników. Tematyka każdej książki wiąże się z wybraną dziedziną nauki, techniką, kulturą itp., a więc zawiera treści ciekawe, choć trudne do przekazania młodemu Czytelnikowi. Biorąc pod uwagę możliwości rozwojowe dziecka i chęć poznawania przez nieg


praca zbiorowa
Świat nauki. Wielkie maszyny

Zaskakujące ciekawostki dla młodego czytelnika.Ta książka powstała z myślą o dzieciach od 6 lat, z której będą mogły szczegółowo dowiedzieć się tego, jak wyglądały pierwsze maszyny na lądzie, na morzu i w powietrzu oraz jak dziś działają. Całości dopełnia ciekawe opracowanie graficzne, pełne kolorowych ilustracji i zdjęć, które zachęcają do zagłębienia się w dalszej lekturze."Świat nauki" jest serią przeznaczoną dla najmłodszych Czytelników. Tematyka każdej książki wiąże się z wybraną dziedziną nauki, techniką, kulturą itp., a więc zawiera treści ciekawe, choć trudne do przekazania młodemu Czytelnikowi. Biorąc pod uwagę możliwości rozwojowe dziecka i chęć poznawania przez niego świ


Dougal Dixon
Świat prehistoryczny

Udaj się na pełną wrażeń wyprawę w oszałamiający świat prehistorycznych zwierząt. Znajdziesz tutaj opisy najdziwniejszych gatunków, poznasz też zupełnie nowe zwierzęta.


Bi-Bop
Tabliczka mnożenia na zmywalnym papierze

Skrócony opis      Tabliczka mnożenia jest obowiązkowym, lecz często nużącym elementem nauki liczenia. Teraz jednak możecie ćwiczyć w nieskończoność, ścierając w mgnieniu oka wszelkie błędy z papieru jak z tablicy! Do góry


Maria Tomaszewska
Tabliczka mnożenia. Klasy 1-3. Kaseta audio

Strona A 1x1=1 2x2=4 3x3=9 4x4=16 5x5=25 MIX Strona B 6x6=36 7x7=49 8x8=64 9x9=81 10x10=100 MIX Śpiewają: Marek Gula, Ola Habdas, Julia Hajdel, Pola Jaksina, Magda mazur, Angelika Pastuła, Agata Pietkiewicz, Ania Słowikowska, paulina Szynkarczuk, Marek Tomaszewski Czytają: Alicja Prochowiak, Kasia Czechowska, Jacek Hedrych


praca zbiorowa
Tangram

Przewodnik, w którym przedstawiono układy figur możliwych do zbudowania z załączonej zabawki przypominającej puzzle.Poszczególne zadania tangramowe polegają na układaniu coraz to innych figur według wzorów lub własnych pomysłów.


Anna Szczepaniak, Anna Juryta
Uczę się liczyć! Będę dobrym uczniem

Rozwiązując zadania i naklejając nalepki, przyszły uczeń rozwija umiejętności niezbędne podczas nauki czytania, pisania i liczenia.Każda książka zawiera:ponad 90 naklejekkarty nagróddyplominformacje dla rodzicówUkład okresowy. Pierwiastki z klasą

Mylisz bar z borem, a chlor z fluorem? Nie przejmuj się! Poratujemy Cię. Autorzy tej książki połączyli naukę z zabawą i stworzyli jedyny w swoim rodzaju układ okresowy pierwiastków. To najbardziej niezwykły układ, jaki sobie możesz wyobrazić. Począwszy od nienarzucającego się tlenu, a na przebiegłym manganie kończąc, prezentujemy 111 niezwykłych pierwiastków w sposób, którego jeszcze nigdy wcześniej nie widziałeś.Wiek odbiorcy: 10-14.


Bożena Janiszewska
UWAGA. Wspomaganie koncentracji... i nie tylko. Ćwiczenia i zabawy dla dzieci od 4 do 9 lat

Oferujemy książkę z ćwiczeniami rozwijającymi uwagę, przeznaczoną dla dzieci w wieku od 4 do około 9 lat.W jej pierwszej części omówiono rozwój i właściwości uwagi u dzieci oraz czynniki mające wpływ na jej koncentrację. Informacje tam podane ułatwią rozumienie i kreatywne korzystanie z części drugiej. Część druga to ćwiczenia i zabawy wspomagające rozwój uwagi w powiązaniu z takimi procesami psychicznymi, jak: percepcja (spostrzeganie) słuchowa i wzrokowa, pamięć, wyobraźnia, myślenie i rozumowanie matematyczne. Poszczególne rozdziały łączą ćwiczenia uwagi z wymienionymi procesami psychicznymi. Książka zawiera ponad 60 zabaw, rebusów, zagadek itp. rozwijających i ćwiczących uwagę oraz jej k


Magda Śliwerska
W labiryntach przygód

"W labiryntach przygód" Magdy Śliwerskiej, to nietypowa książka dla najmłodszych (od 6 do 12 lat). Czytelnik wraz z trójką bohaterów wędruje przez 64 labirynty przygód, ćwicząc wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, zdolność rozwiązywania problemów o różnym stopniu trudności.


Janusz Koryl, Teresa Piątek
Wędrówki po rymach Brzechwy i TuwimaPropozycje analizy i interpretacji dla nauczycieli i dzieci w młodszym wieku szkolnym

Książka ta zawiera dwadzieścia wierszy autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Rozmaite zagadki, krzyżówki, układanki, propozycje plastyczne, przeznaczone są dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Pod każdym z tekstów znajdują się również pytania, z których skorzystać mogą nauczyciele na lekcjach języka polskiego w trakcie omawiania zawartych w tej książce wierszy. Wszystkie pytania i polecenia należy traktować jako pewną propozycję, a nie przymus metodyczny.Zaproponowana forma interpretacji utworów umożliwi być może polonistyczny sukces i rozbudzi u dzieci zainteresowanie poezją.


E. JARMO?KIEWICZ
Wielka księga eksperymentów

Poznawanie tajemnic nauki jeszcze nigdy nie było tak pasjonujące! Dziesiątki prostych do wykonania doświadczeń pozwolą ci zgłębić sekrety powietrza, wody i światła, ruchu ciał, magnetyzmu i elektryczności, chemii i ludzkich zmysłów. Sam lub w towarzystwie przyjaciół będziesz mógł bawić się, wywołując widowiskowe, prawie magiczne efekty, które nie tylko cię zadziwią, ale i pomogą zrozumieć, jak działają koła zębate, spadochrony czy wyłączniki. Każda strona, każde doświadczenie będzie kolejnym etapem fantastycznej podróży po świecie nauki! A dla wszystkich rodziców dociekliwych dzieci oraz dla nauczycieli przyrody w szkołach książka ta będzie wspaniałą pomocą.


Martyna Olszewska
Wielka podróż. Atlas świata

W którym morzu żyją żarłacze ludojady? Gdzie tańczy się flamenco? Czy Mont Everest to najwyższy szczyt świata?W naszym atlasie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania!Wybierz się w niezwykłą podróż po dalekich kontynentach i nieznanych krajach. Poznaj egzotyczne kultury, rośliny i dzikie zwierzęta. Mapy z kolorowymi piktogramami i flagami 180 państw, opatrzone ciekawym komentarzem. Świetna zabawa dla młodych ciekawych świata uczniów. Stanowi pomoc w nauczaniu i uczeniu się geografii.


Danuta Ludwiczak
Wierszyki frazeologiczneŚwięta krowa z szewską pasją

"Jak wytłumaczyć dociekliwemu dziecku, co znaczą wyrażenia: słomiany zapał, kaczka dziennikarska, wpuszczać kogoś w maliny, stawać na rzęsach lub mieć węża w kieszeni...?Autorka wierszykami w sposób przystępny i jasny wyjaśnia dzieciom znaczenie poszczególnych związków frazeologicznych. Dziecko, odkrywając owe niezwykłe połączenia słów, poszerza i wzbogaca swoje słownictwo, a tym samym czyta teksty z lepszym ich zrozumieniem. A wszystko to w lekkiej i dowcipnej formie!Nie chcę was zanudzić, więc choć nie mówiłemo wszach i karaluchach, wykład swój skróciłem.Na koniec przemowy niech wam tylko powiem:żeby je polubić, trzeba UPAŚĆ NA G?OWĘ”."


Wendy Clemson, David Clemson
Wyprawa do ZOO. Podróże z matematyką

Zostań opiekunem zwierząt w zoo! Książka zawiera ponad 50 matematycznych zagadek, które pokazują jak pracownicy zoo wykorzystują matematykę w codziennym życiu.


Wendy Clemson, David Clemson
Wyprawa na księżyc. Podróże z matematyką

Zostań astronautą! Książka zawiera ponad 50 matematycznych zagadek, które pokazują jak astronauci wykorzystują matematykę w swoim codziennym życiu.


Reklamacopyright © e-targ.pl