Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
Produkty
Menu

Prace plastyczno-techniczne


Vivienne Bolton
Wielka księga pocztówek i bilecików

Jak wśród zatrzęsienia kartek w sklepie znaleźć tę najodpowiedniejszą dla kogoś bliskiego? Najlepiej... oprzeć się pokusie, by kupić kartkę z masowej produkcji, i zrobić ją samemu! Tylko wówczas można precyzyjnie trafić w gust obdarowanej osoby, nawiązać - barwą, symbolem, hasłem - do wspólnych wspomnień. Kartka będzie jedyna w swoim rodzaju! W książce znalazły się projekty pocztówek, zaproszeń i bilecików na wszelkie okazje. Pokazano najrozmaitsze techniki: szablony, stemplowanie, tłoczenie, naklejanie, kolaż, malowanie i haftowanie. Podano czas konieczny do zrobienia wybranej pocztówki, a także sugestie, jak zmienić wzór, aby można ją było wykorzystać przy innych okazjach. Przy każdym z 45Yvonne Joosten
Wielkie przyjęcie dla dzieci

Książka gwarantuje dokładne przygotowanie uroczystości dziecięcych i świetną zabawę. Dzięki niej można przygotować magiczne spotkanie czarowników czy szalone przygody piratów. Dzięki prostym i czytelnym opisom wszystkie propozycje można szybko i bez problemu zrealizować wspólnie z dziećmi. Każde tematycznie przyporządkowane przyjęcie zawiera szalone pomysły do samodzielnego sporządzenia zaproszeń, dekoracji stołu, wystroju wnętrza oraz wskazówki odnośnie malowania i przebierania.Duże, nastrojowe zdjęcia pobudzają dodatkowo wyobraźnię i zachęcają do twórczej zabawy.


Fiona McTague
Włóczkowe przytulanki

Wykonanie tych jedynych w swoim rodzaju zabawek naprawdę nie zajmie wiele czasu. Wszystkie wzory opatrzono przejrzystymi instrukcjami i zdjęciami, większość wykonano prostym ściegiem dżersejowym. Rodzinny śmieszek na pewno polubi towarzystwo filuternej małpki, a mała księżniczka chętnie zaśnie, tuląc w ramionach miękką dobrą wróżkę.


praca zbiorowa
Wszystko gra

Proste wzory przeróżnych instrumentów muzycznych na oddzielnych, jednostronnie zadrukowanych, łatwych do wyrwania kartkach.


Gabriela Markova
Wyplatanie koszyków

Książka adresowana jest do początkujących i zaawansowanych pasjonatów. Przedstawia techniki wykonywania wiązań i splotów, omawia podstawowe narzędzia i materiały. Kolorowe fotografie pokazują etapy iefekty pracy.


Cecile Franconie
Zabawki i różności z gałganków

Mamy często ubolewają nad brakiem czasu, ale zapewniamy Cię, że nasze robótki są wyjątkowo mało pracochłonne. Warto wygospodarować wolną chwilę, przygotować parę gałganków, wziąć igłę i zabrać się do pracy. Podsuwamy kilka pomysłów na miłe przytulanki, które ukoją smutki Twojej najmłodszej pociechy i uszczęśliwią starsze dziecko. Poznajcie wesołe towarzystwo: żyrafę Felę, psa Bazylego, królika Emila, mychy i kocurki, aniołki i lale. Przygotowując zaś torebki, woreczki i saszetki, sprawisz, że utrzymanie porządku (nie tylko w domu) stanie się łatwiejsze. Miłej zabawy!


Petra Boniberger
Zabawne figurki z doniczek

Figurki z miniaturowych doniczek, szybkie i proste do wykonania, są idealnym prezentem na urodziny, chrzciny, ślub, jako talizmany, pomysłowe opakowania na prezenty, ozdoby do zawieszenie czy na stół. Zabawne elfy, wesołe skrzaty, żonglujący klaun i mała czarownica będą zawsze ciekawymi prezentami.Do książki dołączono wzory do kopiowania.


Fiona Watt
Zabawy plastyczne

Czy potrafisz malować akwarelami, prószyć farbą, tworzyć wzory za pomocą plastikowych folii, nakładać farby na tłuste pastele?Ta książka Cię tego nauczy.


Anna Jabłońska
Zabawy plastyczne dla małych i dużych

Książka jest kontynuacją książki pt. Techniki plastyczne dla dzieci - tej samej autorki. Obfituje ona w nowe pomysły, wielobarwne obrazki i formy przestrzenne na każdą okazję: od pisanek, przez przeciwsłoneczny daszek, aż po balową maseczkę. Tworząc rybki ze starych rękawiczek czy witrażyki z kleju dziecko nauczy się twórczego patrzenia na świat, doskonale się przy tym bawiąc. Większość prac dzieci będą mogły wykonać bez pomocy dorosłych. Podobnie jak w poprzednim tomie, przy poszczególnych projektach zamieszczono krótkie definicje używanych w opisach pojęć plastycznych.


Klara Nejezchlebova
Zdobienie papieru

Ksiązka zawiera całą gamę propozycji zdobienia papieru klasycznymi technikami graficznymi. Inspirujące pomysły, których rezultatem są za każdym razem wspaniałe wyroby, przeprowadzą was przez technikę frotażu, druk tworów natury, technikę brailową, technikę negatywu (zimnym i gorącym woskiem), marmurkowanie, sitodruk, druk szablonowy, a także przez barwienie papieru barwnikami naturalnymi. Autorka wykorzystuje tradycyjne graficzne i malarskie narzędzia i materiały.


praca zbiorowa
Zdobienie tkanin i innych materiałów

Celem tej książki jest przedstawienie różnorodnych pomysłów, które przybliżą sztukę dekoracji nawet osobom najmniej doświadczonym. Najwięcej miejsca poświęcono dekorowaniu tkanin: techniką batiku, szablonami, stemplami, gąbką, pisakami, wreszcie - barwnikami do tkanin. Istnieje mnóstwo możliwości zastosowania tych technik: od zdobienia pościeli i elementów wyposażenia wnętrz - do pomysłów na prezent w postaci, na przykład, fartuszka dla przyjaciółki, słodkich bucików w gwiazdki lub też śliniaczka dla malucha.


Agnieszka Bator
Akademia rysowania 7-latka

Książki z prezentowanej serii dla 4-, 5-, 6- i 7-latków to doskonały sposób nauki rysowania. "Akademia rysowania" przyda się dzieciom, które bardzo lubią rysować i tym, które potrzebują zachęty, bo zraziły się pierwszymi nieudanymi próbami. Rysując po śladzie, dorysowując brakujące elementy, poznając kolejne etapy powstawania obrazka, mały artysta krok po kroku uczy się rysować zwierzęta, postacie i pojazdy. Zyskując większą sprawność manualną, dziecko coraz lepiej radzi sobie ze szkicowaniem trudniejszych obrazków, a rysowanie sprawia mu ogromną przyjemność. Dodatkowo barwne kontury w kompozycjach do pokolorowania uczą dziecko właściwego doboru barw i wypełniania kolorem całej pow


praca zbiorowa
Am-am. Co jem?Malowanki od lat 2

Proste wzory przeróżnych produktów spożywczych, jarzyn i owoców na oddzielnych, jednostronnie zadrukowanych, łatwych do wyrwania kartkach. Dzięki książeczkom z tej serii dziecko nabiera sprawności manualnej i uczy się rozpoznawania przedmiotów.


Anna Llimos Plomer
Dary natury. Do dzieła!

Z suszonych kwiatów, liści, nasion, łodyg i innych materiałów pochodzących ze świata roślin, można wykonać praktyczne i zabawne przedmioty, które rozwijają umiejętności twórcze.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Maggie Pryce
Decoupage

W książce została omówiona znana od wieków sztuka decoupage’u w inspirujących projektach i praktycznych pomysłach oraz przedstawione nowoczesne spojrzenie na to tradycyjne rzemiosło. Zaprezentowane zostały klasyczne i innowacyjne dzieła współczesnych artystów decoupage’u.Szczegółowe instrukcje krok po kroku towarzyszą kolejnym etapom zrealizowania oryginalnych projektów, od prostej okładki albumu do zdjęć po ciekawe rozwiązanie pomysłu na stolik kuchenny.Jest to wyczerpujący przewodnik po technikach decoupage’u: od wycinania zawiłych wzorów z papieru po efekt spękanej farby i nakładanie lakieru.


Mary Maguire
Decoupage. Oryginalna technika ozdabiania

Dcoupage jest jedną z najłatwiejszych technik zdobniczych. Polega na wycinaniu dowolnych motywów (z gazet, starych książek, papierowych serwetek itp.) i przyklejaniu ich do różnych powierzchni. Sztuka ta narodziła się we Włoszech. Kilkaset lat temu Włosi wpadli na pomysł, by ręcznie kolorować drukowane obrazki i naklejać je na meble, miało to zastąpić malowane przez artystów dużo droższe dekoracje.Dziś dcoupage stosuje się w celach czysto zdobniczych; nie próbujemy udawać, że obrazek jest namalowany, więc nie musimy nakładać pracowicie wielu warstw lakieru – wystarczy tyle, by obrazki były zabezpieczone przed rozdarciem czy zadrapaniem.Książka prezentuje nowe podejście do tej dawnej


Marcela Hudova
Decoupage. Ozdabianie przedmiotów techniką serwetkową

Decoupage to technika zdobienia przedmiotów. Dzięki niej filiżanka z porcelany, doniczka lub drewniana ramka na zdjęcia nabierają niepowtarzalnego uroku. Wystarczą podstawowe materiały i ... dobre pomysły. Praktyczne rady i fotografie zawarte w tej książce przybliżają decoupage krok po kroku. W książce tej znajdziesz instrukcje do decoupage na: drewnie, kartonie lub na płycie pilśniowej, terakocie, materiałach naturalnych, metalu, szkle, porcelanie, kamionce, wiklinie, tkaninie, jucie i wosku.


praca zbiorowa
DinozauryMalowanki od lat 2

Proste wzory przeróżnych dinozaurów, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę na oddzielnych, jednostronnie zadrukowanych, łatwych do wyrwania kartkach.


Anna Llimos Plomer
Do Dzieła!- Komplet zeszytów

Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka. Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5. Serię tworzą następujące tytuły: Nie tylko kamyki Papier Masa papierowa Tektura Dary natury Surowce wtórne Metale Glina Tworzywa sztuczne Tkaniny Drewno i korek Plastelina Każdy z zeszytów można kupić pojedynczo.


Anna Llimos Plomer
Drewno i korek. Do dzieła!

Książka podsuwa ciekawe pomysły, które mogą się stać inspiracją do wykonania własnych projektów z tych powszechnie dostępnych materiałów, jakimi są drewno i korek.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Renate Vogl, Helga Sander
Druga wielka księga papierowych cudów

Zabawki, pocztówki, świąteczne dekoracje, opakowania na prezenty, zabawne ozdoby wszystko łatwe do wykonania, dające wiele radości i uczące nowych umiejętności. W książce znajdują się kolorowe zdjęcia, szczegółowe instrukcje oraz szablony w oryginalnej wielkości.


Lyn Morton
Frywolitki. Wzory - biżuteria - kartki

Frywolitki to bardzo stara technika koronkarska. Każdy może się nauczyć frywolitkowania, nie jest to trudna sztuka. Obszerna i niezwykle zróżnicowana kolekcja wyjątkowych i oryginalnych frywolitek stanowi inspirację dla wszystkich amatorów, od niemal początkujących do profesjonalistów żądnych nowych doświadczeń. Prezentujemy: - ponad 40 nietypowych wzorów; - mnóstwo kolorowych fotografii; - instrukcje wykonania; - diagramy pomocnicze.


Anna Llimos Plomer
Glina. Do dzieła!

Z brązowej i białej gliny można wykonać zadania, które zostały przedstawione w tej książce, a powstałe prace pomalować farbami w całości lub częściowo, pozostawiając oryginalny biały lub brązowy kolor gliny.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Polly Pinder
Jak robić kartki

Samodzielne wykonanie kartki nie jest wcale takie trudne, o czym przekona cię Polly Pinder. W tej książce znajdziesz wiele projektów kartek okolicznościowych. Poznasz narzędzia i materiały niezbędne do ich realizacji. Autorka udziela praktycznych wskazówek, które płyną z jej wieloletniego doświadczenia, na przykład podpowie, jakiego użyć kleju, jak ciąć papier i suszyć kwiaty, skąd brać odpowiednie i niedrogie materiały. Podsunie ci też mnóstwo inspirujących pomysłów. Kolejne rozdziały omawiają zastosowanie różnych materiałów - od papieru, kartonu, bibułki przez tkaniny naturalne i sztuczne po muszelki, gałązki i inne dary natury. Każdemu projektowi kartki został poświęcony jeden podrozdział


Diana Craig
Jak rysować i malować zwierzęta

Wszystko, o czym powinny wiedzieć dzieci od lat siedmiu do dwunastu, by namalować realistyczne obrazki zwierząt - od kotów, psów i koni po pająki (krok po kroku wyjaśniona jest technika rysowania zwierząt). Podstawowe zasady i terminy plastyczne wytłumaczone zrozumiałym dla dziecka językiem. Specjalnie opracowany zestaw interesujących ćwiczeń praktycznych oraz informacje o wielu różnych materiałach i technikach malarskich. Zrozumiałe, łatwe do naśladowania wskazówki i przykłady.Wydanie albumowe, w twardej oprawie.


Trish Kuffner
Jak to zrobić? 365 pomysłów na kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych

W książce Jak to zrobić? 365 pomysłów na kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych znajdują się pogrupowane według wieku zajęcia plastyczne dla dzieci, takie jak lepienie, malowanie, wycinanie, zarówno całkiem proste, jak i bardziej skomplikowane i wymagające pomocy rodziców. Pomysły na zabawy wykorzystują w większości materiały dostępne w każdym domu. Zabawy te pomagają rozwinąć sprawność manualną, nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, zrobić oryginalny prezent na dowolną okazję, a także po prostu nie nudzić się przez 365 dni w roku.Trish Kuffner jest autorką popularnej serii książek Jak to zrobić? dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także dla młodszych. Własne


Julie Hickey
Kartki na wszystkie okazje

Chcesz wysłać do bliskiej osoby naprawdę oryginalną kartkę okolicznościową? Przejrzyście opracowana książka pozwoli Ci tworzyć piękne kartki bez trudu. Na pewno wszystkie się udadzą, bo znajdziesz tu szczegółowe instrukcje i zdjęcia, a także opis wzorów. Poznasz proste sposoby zdobienia, np. stemplowanie, przeplatanie papieru, wytłaczanie i wycinanie różnych kształtów. Warianty projektów uzmysłowią Ci, jak różnorodna może być ta sympatyczna twórczość i z pewnością Cię zainspirują.


Petra Margaritis
Karty ozdobne

Piękne życzenia na wszystkie okazje! Dzięki tej książeczce możecie cudownie ozdabiać papier. Wraz z efektami przestrzennymi (motywami papierowymi) Wasze karty będą prawdziwymi dziełami sztuki.Przepiękne karty z okazji chrztu, ślubu, urodzin, przyjęcia dla dzieci, pierwszego dnia w szkole i na Boże NarodzenieWszystko o materiałach i technikachKurs podstawowy Lac Incire i technika motywów przestrzennychKarta wzorów z szablonami i motywy 3D (przestrzenne)


Inge Burkhardt, Jutta Maier
Każde dziecko to potrafi

Większość dzieci - również te najmłodsze - chętnie majsterkuje, ale często tracą one ochcotę do pracy, gdyż jest ona zbyt trudna lub nudna, a wynik pozostaje daleki od życzeń. Nie może to się zdarzyć z przedstawionymi w tej książce robótkami. Wszystkie propozycje powstały w wyniku wieloletniej pracy autorek z dziećmi i są wypróbowane w praktyce.Dodaj swoją recenzję


Ursula Barff, Inge Burkhardt
Każde dziecko to potrafi. Pomysły na 365 dni

Książka zawiera opisy wykonania zaproszeń, dekoracji na stół i niespodzianek na rodzinne uroczystości, zabawy i przyjęcia, a także zabawne przebrania karnawałowe, wiele pomysłów upominków dla najbliższych i przyjaciół oraz sposobów ich opakowania. Wszystkie robótki zostały dokładnie opisane, krok po kroku. Zamieszczone na osobnych arkuszach wzory i szablony ułatwiają ich wykonanie.Każde dziecko to potrafi. Przygotowujemy prezenty

Książka zawiera wskazówki i opisy poszczególnych czynności, a także poglądowe rysunki uzupełniające instrukcje wykonania oraz wzory do kalkowania. Dzięki nim majsterkowanie staje się dziecinnie łatwe!


Ursula Harff, Julia Maler
Każde dziecko to potrafi. Robótki z papieru i tektury

Robótki z papieru i tektury wykonane przy użyciu nożyczek i kleju to równie dobra zabawa dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Proste i niedrogie w wykonaniu zabawki i ozdoby z tych właśnie powszechnie dostępnych materiałów przedstawiono w książce na licznych kolorowych zdjęciach i poglądowych rysunkach, pokazujących krok za krokiem sposób ich wykonania. Ilustracjom towarzyszą dokładne opisy poszczególnych czynności. W książce znalazło się ponad 100 opisów robótek, zróżnicowanych pod względem trudności: od nadających się do wykonania przez dzieci w przedszkolu, do trudniejszych, wymagających cierpliwości i wprawy. Wszystkie propozycje uporządkowano tematycznie, tak że łatwo można odnaleźć ro


Doris Ruppert
Każde dziecko to potrafi. Ze starego coś nowego

Książka pokazuje sposoby wykorzystania starych, pozornie zużytych przedmiotów i resztek surowców do wykonania wspaniałych zabawek, upominków i dekoracji.Do majsterkowania posłużą pudełka, puszki, kartonowe rolki, korki, stara odzież, resztki papieru oraz tkanin i tak dalej, i tak dalej...Książka zawiera wskazówki i szczegółowe opisy krok po kroku, a także poglądowe rysunki uzupełniające instrukcje wykonania ponad 60 atrakcyjnych robótek.


Ursula Barff
Każde dziecko to potrafi. Złota księga pomysłów

Złota księga pomysłów - to jedna z podstawowych książek, której nie może zabraknąć w żadnej dziecięcej biblioteczce. Na jej treść składają się:kartki i zaproszenia na różne okazjedekoracje na stółniespodzianki na dziecięce imprezypamiątki z wakacjipropozycje zabaw w domu i na podwórkulaleczki i kukiełki dla domowego teatrzykurobótki na Wielkanoc, Boże NarodzenieDzień Matki i inne uroczystościWszystkie propozycje prac ręcznych zostały:przejrzyście uporządkowane według różnych okazjiwewnątrz rozdziałów zróżnicowane pod względem stopnia trudnościkrok po kroku w prosty sposób opisane i zilustrowaneuzupełnione o wykaz niezbędnych materiałów, w które należy się zaopatrzyć.Na końcu książki oraz oso


Sabine Lohf
Każde dziecko to potrafi. Zrób to sam z kasztanów, żołędzi, szyszek i nie tylko...

Zaprezentowane w książce propozycje mogą zainspirować nie tylko dzieci korzystające z niej w domu, lecz także skłonić do zabawy dzieci w przedszkolach i w klubach.


Anna Heine (pod red.)
Koloroblok. Zima

Koloroblok Zima to 128 zawierających: zadania rozwijające spostrzegawczość obrazki do kolorowania różnorodne zadania logiczne ćwiczenia kształtujące sprawność manualną i wiele innych zabaw edukacyjnych Świetna zabawa na długie zimowe popołudnia!


Karina Stieler, Krystiana Heinemann
Kolorowe figurki z doniczek

Książeczka zawiera wiele ciekawych i łatwych do wykonania pomysłów na ozdoby z doniczek. W załączeniu znajduja się wzory do kopiowania. Schematyczne rysunki ilustrują wykonanie figur także od wewnątrz. Wszystkie motywy prac są przedstawione w oryginalnej wielkości na arkuszach wzorów.


Małgorzata Strękowska-Zaremba, Zbigniew Płażewski
Kolorowe życzenia z różnych okazji

Papierowe składanki - laurki do samodzielnego wykonania. Zbiór oryginalnych pomysłów na okolicznościowy prezent. Zbiorek uzupełniają wiersze, które w laurce sprawią, że na niejednym obliczu zawita uśmiech.Komplet zawiera: kółka do składania opisy wykonania kart z życzeniami karty do samodzielnego wykonania


Valerie Shrader
Kompozycje z suchych kwiatów

W książce znajdziesz wiele oryginalnych pomysłów, a także wskazówki na temat konserwacji, suszenia i prasowania kwiatów. Zaproponujemy Ci ozdobienie suszonymi kwiatami firanek, lambrekinu, kartek okolicznościowych, świec, abażurów, a nawet uchwytów do szuflad. Jeśli tylko jesteś w stanie utrzymać w dłoni pistolet z klejem i pędzel albo nawlec igłę, znajdziesz wśród licznych projektów coś dla siebie. Przejdź się do ogrodu, zajrzyj do kwiaciarni, pobuszuj po sklepach w poszukiwaniu czegoś, co Ci się spodoba. Przekonasz się, że praca z suszkami może sprawić wiele radości. Znajdziesz tu przykłady oryginalnych projektów: kwietne kule, kwitnące torebki na prezenty, saszetkę z wstążki, szkatułkę z


praca zbiorowa
Księga pomysłów od 3 do 7 lat

Od agrafki do zabawki - 350 pomysłów na robótki, pozwalające atrakcyjnie spędzić czas i przygotować efektowne, zabawne i praktyczne drobiazgi, nadające się na prezenty dla najbliższych. Szablony i precyzyjne opisy oraz poglądowe rysunki zapewnią powodzenie każdej robótki.


Alicja Badowska
Na budowie

Kartonowa książka z dołączonym modelem koparki do składania i zabawy. Wesołe historyjki i bajecznie kolorowe ilustracje wprowadzą dzieci w fascynujący świat wielkich pojazdów.Na końcu książki znajdują się części potrzebne do budowy prawdziwej koparki! W serii ukazały się:Na budowieStrażacy


Anna Llimos Plomer
Nie tylko kamyki. Do dzieła!

Istnieje wiele rzeczy, które mogą być bardzo użyteczne, by stworzyć oryginalne dzieła. Można znaleźć je w najbliższym otoczeniu. Można się nimi bawić i zamienić je w zadziwiające dzieła.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Petra Boniberger
Niezwykłe figurki z doniczek

Nowa doniczkowa moda! Zabawne pomysły do zastosowania w domu i ogrodzie. W książeczce znajdziecie mnóstwo wspaniałych propozycji, spośród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Kolejne czynności zaprezentowano na zdjęciach i w opisie a wszystkie motywy przedstawione zostały w oryginalnej wielkości. Atutem książkisą załączone wzory do kopiowania wszystkich prezentowanych pomysłów.


Dorris Sorensen
Ozdabianie Szkła

Poznaj przyjemność, jaką daje umiejętność malowania na szkle i możliwość tworzenia bajecznie pięknych i funkcjonalnych ozdób do domu. Każdy nowy projekt, jaki zdołasz stworzyć, rozwija Twe zdolności, wykorzystane potem przy realizacji następnego. Potrzebujesz jedynie kilku pędzelków i pojemników z farbami, aby zacząć malować. Z pewnością zadziwi Cię, jak wiele różnych rzeczy - świeczników, wazonów itd. - leży bezużytecznie w mieszkaniu, czekając tylko na moment, kiedy dzięki Twojej inwencji zalśnią nowym blaskiem. Nawet jeśli pierwszy raz malujesz na szkle, wystarczy kilka chwil, aby spod Twych rąk wyszło wspaniałe i satysfakcjonujące dzieło, tak jakby wykonał je doświadczony profesjonalista


praca zbiorowa
Ozdobne pakowanie prezentów

Po cóż w ogóle pisać książkę o pakowaniu prezentów – teraz, gdy w sklepach pełno jest ozdobnych papierów, torebek i pudełek?Tylko że... pudełka czasem okazują się droższe niż drobiazg, który mają skrywać, papier nijak nie pasuje do prezentu, a torebka zbyt szybko odsłoni zawartość, pozbawiając obdarowanego smaku odkrywania!A jeśli do tego chcesz obdarować wyjątkową osobę? Czy pierścionek zaręczynowy wypada zapakować w nic niewyrażające, masowo produkowane pudełeczko? A jak zapakować patelnię???Oprawa jest zwykle tak samo ważna jak dzieło. Nauczmy się należycie o nią zadbać. Dawanie prezentów to dawanie radości!


Cheryl Owen
Ozdobne pudełka

Stwórz własnoręcznie piękne i oryginalne pudełka o róznorodnych zastosowaniach. W książce znajdziesz 20 łatwych sposobów na ozdobienie pudełek i pojemników z różnych materiałów i za pomocą wielu technik. Zaskocz wszystkich niezwykłymi efektami - od trawionego szkła i tłoczonego metalu po konstrukcje z drutu, delikatne złocenia czy mozaikę. Stwórz unikatowe pudełka w różnych kształtach i rozmiarach. Wykorzystaj gotowe wzorce i znajdź inspirację dla własnych pomysłów.


Christine Kingdom
Ozdoby i aplikacje ze wstążek

Wstążki przez wieki wykorzystywano jako ozdoby. Obecnie, dzięki niezwykłej różnorodności dostępnych na rynku rodzajów wstążek: materiałów, kolorów, kształtów i sposobów wykończenia, wstążki znowu powracają do łask. Wielu artystów i projektantów prezentuje niezwykle nowoczesne podejście do tego tradycyjnego rzemiosła.To ciekawy poradnik opisujący metody pracy ze wstążkami: od prostych kokard i kwiatów po tkanie, aplikacje i haft wstążeczkowy. Wystarczy, że opanujesz kilka prostych metod pracy, a będziesz mógł zmieniać zwykłe wstążki w zaskakujące wyroby lub ozdoby. Zrób ozdobną poduszkę, łącząc metalizowane wstążki, błyszczący sznur i złote frędzle; ozdób kurtkę aplikacją w żywych kolorach; p


Francoise Hamon
Ozdoby z papieru jedwabnego

Wytwarzany z jedwabiu papier jest niezwykle delikatny, lekko przezroczysty, zachwyca mieniącymi się barwami i zmysłowym szelestem. Tradycyjnie używa się go do owijania kruchych przedmiotów lub do ozdobnych opakowań. Można go także drzeć, wycinać, składać, skręcać, odbarwiać, zadrukowywać lub zszywać... Papier jedwabny poddaje się wszelkim zabiegom, pozwalając uzyskać zaskakujące efekty. W książce proponujemy zrobienie z niego różnych wycinanek, ozdób do okien i wazonów, lampionów, świetlistych girland, bardzo oryginalnych kartek okolicznościowych czy nietuzinkowego opakowania na prezent. Spróbuj sam stworzyć zwiewne, eleganckie i pełne wdzięku ozdoby!


Anna Llimos Plomer
Papier. Do dzieła!

Istnieje wiele rodzajów papieru. ?ącząc je ze sobą, można stworzyć wiele oryginalnych prac. Książka ta prezentuje kilka zabawnych pomysłów, na podstawie których można wymyślić wiele własnych, uwalniając tylko odrobinę wyobraźni. Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Ruby M. Brown
Pisanki

Ogromny wybór pomysłów dekorowania wielkanocnych jaj - od najprostszych po bardzo wyszukane.Jajka można ozdabiać nie tylko z okazji Wielkanocy, ale też dla czystej przyjemności. W niniejszej książce znajdziesz interesujące projekty, proste instrukcje i czytelne rysunki. Są projekty doskonale nadające się do wykonania przez dzieci oraz takie, które specjalnie do tej książki opracowali artyści z branży. Zaprezentowane są różne techniki zdobienia: wycinanki, oklejanie papierem, masą chlebową i ikonami, malowanie w ludowe wzory, wyskrobywanie... Każdy znajdzie coś dla siebie.Spis treści:Przygotowanie jajek Wydmuchiwanie Trzymanie wydmuszki Zawieszanie wydmuszki Jajka artystyczne Ozdoby z masy ch


Anna Llimos Plomer
Plastelina. Do dzieła!

Na stronach tej książki znajduje się wiele zabawnych propozycji wykonanych z plasteliny. Bogactwo pomysłów jest nie tylko zaskakujące, ale także uwalnia wodze fantazji i pozwala własnoręcznie stworzyć, ciekawe prace.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Anna Kalbarczyk
Plastyczny alfabet

Ze sztuką można świetnie spędzać czas. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o malarstwie, ta książka Ci w tym pomoże. Jeśli chcesz poznać sławnych malarzy, znajdziesz w niej również najważniejsze informacje o nich. Ułatwią Ci to proponowane w niej quizy i gry plastyczne. Dzięki zabawom indywidualnym i drużynowym będziesz mógł razem z przyjaciółmi pożytecznie spędzić czas. W każdej z nich odkryjesz coś ciekawego ze świata sztuki.Spróbuj, drogi Czytelniku, swoich artystycznych możliwości - może od dawna drzemią one w Tobie. Z całego serca życzę Ci, by ta książka je w Tobie obudziła. Rysuj, maluj, baw się sztuką, bo warto./Anna Kalbarczyk/W książce znaleźć można omówienie ponad 100 zagadni


Heidi Grund-Thorpe
Plecionki z kolorowych żyłek

Maskotki i symbole pomyślności z elastycznych żyłek Oto znowu coś dla miłośników zaplatania kolorowych żyłek: projekty i opisy wykonania drobiazgów przynoszących szczęście. Radość dla małych i dużych, świetne pomysły na upominki.


praca zbiorowa
Podręcznik małego majsterkowicza na cztery pory roku. Ciekawe zadania do zrealizowania przez dzieci

Prace łatwe do przygotowania przez dzieci, pełne fantazji, wykonywane z niewielkiej ilości materiałów. Prace wyjaśnione są na obrazkach krok po kroku. Instrukcje zawierają wiele wskazówek prowadzących do sukcesu. Książka zawiera dodatkowo pomysły zabaw dla dzieci zebranych w małych grupach.


praca zbiorowa
Radosne majsterkowanie z dziećmi

Ta książka jest zbiorem propozycji oraz doskonałym kompendium kreatywnych i ciekawych pomysłów prac do wykonania z dziećmi i to na cały rok kalendarzowy! Paleta czynności sięga od cięcia, wycinania, klejenia przez kolorowanie, malowanie, szkicowanie aż do wydzierania i modelowania. Śmieszne zwierzątka, wesołe figurki, obrazki na okno, kartki, pocztówki, skrzaty i pajacyki, pojazdy, latarenki i lampki, zając wielkanocny lub Mikołaj – w tej książce każde dziecko znajdzie coś dla siebie! Dane dotyczące stopnia trudności przy każdym opisie są wskazówką przy doborze prac do wykonania. Wybierajmy to, co dla naszego dziecka jest najbardziej stosowne na jego etapie rozwoju. Majsterkowanie i pr


Kanduth Rian
Ramy i ramkiSztuka oprawiania i tworzenia obrazów

Tradycyjne i nowoczesne metody własnoręcznego wykonywania ram i ramek Różnorodne techniki zdobienia: od malowania i bejcowania po verre eglomise.Proste instrukcje, jak złożyć i ozdobić ramę, przyciąć szkło, wyciąć passe-partout czy zawiesić obraz.Projekty ozdobnych ram z instrukcjami krok po kroku, zilustrowanymi ponad 300 kolorowymi zdjęciami


Sara Withers
Robimy biżuterię

Ponad 30 propozycji własnoręcznego wykonania biżuterii i ozdobnych przedmiotów. Spróbuj swoich sił w wykonywaniu ozdób. Glinka polimerowa, metal, bursztyn, masa papierowa - to materiały, z których można wyczarować oryginalne i niepowtarzalne wisiorki, bransolety, naszyjniki, wazony... Rozmaitych technik zawartych w tej książce jest bardzo wiele, od prostych wyszywanek począwszy, poprzez robienie paciorków, na ręcznym tkaniu na krośnie skończywszy. Dzięki tej książce nauczysz się nie tylko tworzyć wspaniałą biżuterię, ale też przepiękne dekoracje do domu.


Ewa Miedzińska
Różności na uroczystości przedszkolne i szkolne

Dzieciaki, włączcie się w przygotowania do świąt! Samodzielnie przygotujcie kartki z życzeniami, ozdoby i łatwe do wykonania smakołyki.Ciekawe zajęcia zaplanują z książką nauczyciele. Przyda się ona zarówno w przedszkolu, w szkole na plastyce czy w czasie zajęć w świetlicy.Domowe, przedszkolne i szkolne święta i uroczystości bez tajemnic, bez kłopotów - niezbędnik dziecka, rodzica i nauczyciela! M.in.: pomysły na prace plastyczne, wzory do samodzielnego wykonania, ciekawe informacje o zwyczajach i tradycjach:Nowy Rok,Karnawał,Dzień Babci,Dzień Dziadka,Walentynki,Pierwszy dzień wiosny,Dzień Kobiet,Wielkanoc,Dzień Matki,Dzień Dziecka,Noc świętojańska,Dzień Ojca,Dzień Chłopca,Święto Pieczonego


Laurence Wichegrod
Scrapbooking. Zdobienie albumu ze zdjęciami

Osiągający właśnie szczyty popularności scrapbooking to dekoracyjne aranżowanie swoich zdjęć. Dzięki niemu fotografie nabierają życia i zaczynają opowiadać własne historie. To przyjemne i twórcze zajęcie sprawi, że zwykły album nabierze indywidualnego charakteru, przekształcając się w prawdziwą księgę życia. Tematem może być wszystko - ślub, rocznica, podróż, morze, śnieg, rośliny... W książce tej znajdziesz wiele pomysłów, w jaki sposób za pomocą ząbkowanych nożyczek, dziurkacza, taśmy klejącej i tym podobnych prostych przyborów ułożyć własne aranżacje, kolaże, wycinanki. Jednym słowem - piękne fotograficzne opowieści.


Heidi Rothermund
Składanie serwetek

Dzięki ładnie złożonym serwetkom nawet skromnie nakryty stół staje się odświętny. To ważne, bo na wszelkiego rodzaju spotkaniach towarzyskich oprócz kuszących potraw istotne są wrażenia estetyczne. W poradniku znajdziecie wiele sposobów i szczegółowych instrukcji składania serwetek z materiału, celulozy i papieru. Na każdą okazję - od niezobowiązującej kolacji z przyjaciółmi lub swobodnego grill party, przez przyjęcie urodzinowe na cześć kilkulatka, aż po wielką galę.


Kim Reygate
Stemplem i tuszem. Robimy kartki

Stemplem i tuszemSami robimy kartki.Myślisz, że do tworzenia eleganckich i subtelnych kartek okolicznościowych konieczny jest talent plastyczny? Nic bardziej mylnego! Wspaniałe kartki w wyszukanych tonacjach kolorystycznych, zdobione wzorami geometrycznymi i florystycznymi można zrobić, wykorzystując stemple, barwne tusze, naklejki i różnego gatunku papiery. W książce omówiono podstawowe techniki pracy i przedstawiono szczegółowe instrukcje wykonania kartek. Na zdjęciach pokazano poszczególne etapy prac i gotowe dzieło.


Laura Donnelly Bethmann
Stemplowanie darami natury

Polska jesień nie przypadkiem nazywana jest złotą. Warto pamiętać, czemu zawdzięczamy jej urok. Tkwi on przede wszystkim w darach natury: feerii barw liści, dorodnych owocach, warzywach, ozdobnych kwiatach i nasionach. Autorka proponuje zrobić z tych naturalnych bogactw niecodzienny użytek - przedstawia technikę stemplowania najmisterniejszymi nawet darami przyrody: liśćmi i kwiatami, piórkami, muszlami, strączkami fasoli... Jej wyobraźnia zdaje się nie znać granic! Poparte dokładnymi opisami i fotografiami projekty mogą posłużyć do ozdoby mebli, tkanin, wykonania nietuzinkowych obrazków, papieru do opakowania upominku, własnoręcznie zrobionej karty z życzeniami, artystycznego kalendarza czy


Ed Smith
Stroiki wiankowe na różne okazje

Wianek to wyjątkowy element dekoracyjny, który nie tylko można zawiesić na drzwiach lub ścianie, ale również ozdobić nim na przykład stół w jadalni. Zaprezentowane w książce kompozycje zostały wykonane ze świeżych, sztucznych i suszonych kwiatów oraz zieleni. Każdy wianek doda uroku twojemu domowi. Zrobiony ze świeżych cytryn i błyszczących liści ożywi każdą kuchnię, kompozycja z muszelek, kwiatów i bluszczu będzie ozdobą eleganckiej kolacji. Wszystkim urokliwym dekoracjom przedstawionym w książce towarzyszą dokładne instrukcje wykonania ułatwiające pracę nawet niewprawnej kwiaciarce.


Sonja Heilborn, Karin Schafer
Stworzę sobie kolorowy świat

Stosując różne techniki plastyczne, nawet najmłodsze dzieci mogą wyrażać to, co myślą, pokazać to, co zobaczyły lub przeżyły, albo też nawiązać z dorosłymi swojego rodzaju rozmowę o tym, co jest dla nich ważne. Aby rozwijać dziecięce zainteresowania, można skorzystać z tej książki, w której znalazło się ponad 50 wypróbowanych pomysłów i propozycji twórczej pracy, przeznaczonych do wykorzystania podczas zajęć w przedszkolu i świetlicy. Propozycje te mają różnorodny charakter. Obejmują zarówno bezpośrednie wskazówki do wykonania pracy, jak również stanowią pewien impuls do wdrażania własnych pomysłów podczas pracy z dziećmi.


Anna Llimos Plomer
Surowce wtórne. Do dzieła!

Istnieje wiele rzeczy, które mogą być bardzo użyteczne, by stworzyć oryginalne dzieła. Można znaleźć je w najbliższym otoczeniu. Można się nimi bawić i zamienić je w zadziwiające dzieła.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Pilar Amaya
Sztuczki ze sztuką. Kraina gigantów

Czy jest ktoś, kogo nie interesują dinozaury? Niniejsza książka daje możliwość przedstawienia tego, co może się w nich najbardziej podobać. Prezentowane ćwiczenia plastyczne można wykonać zarówno w domu, jak i w szkole – i to przy użyciu najprostszych materiałów!Niesamowite pomysły prac plasycznych dla dzieci od 5 lat.Niezastąpiona pomoc w pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole i domu.


Pilar Amaya
Sztuczki ze sztuką. Leśni przyjaciele

Las jest złożonym środowiskiem, które zamieszkuje mnóstwo różnych zwierząt. Jego ścieżkami spacerują zarówno powolne żółwie, jak i szybkie lisy, a na gałęziach leśnych drzew odpoczywają sowy i skaczą wiewiórki.Przedstawione ćwiczenia pomogą ci rozwinąć zdolności plastyczne i lepiej poznać mieszkańców lasu. Niesamowite pomysły prac plasycznych dla dzieci od 5 lat. Niezastąpiona pomoc w pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole i domu.


Pilar Amaya
Sztuczki ze sztuką. Morze obfitości

Czy wiesz, jak żyją zwierzęta pod wodą? Morskie głębie są najmniej znanym, a przez to najbardziej atrakcyjnym środowiskiem naturalnym. Dzięki zabawnym ćwiczeniom plastycznym zawartym w tej książeczce, dajemy ci możliwość poznania ryb, meduz, ośmiornic, wielorybów i innych zwierząt, które doskonale czują się w morzu. A teraz zanurz się i baw się dobrze!Niesamowite pomysły prac plasycznych dla dzieci od 5 lat.Niezastąpiona pomoc w pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole i domu.


Pilar Amaya
Sztuczki ze sztuką. Przyjazna dżungla

Na wielkich obszarach dżungli można spotkać wiele gatunków zwierząt. Dzięki propozycjom zamieszczonym w książce, każde dziecko zobaczy kąpiące się słonie, polujące lwy, podróżujące krokodyle czy wyciągające szyje żyrafy – a nawet samo je może wykonać!Niesamowite pomysły prac plasycznych dla dzieci od 5 lat.Niezastąpiona pomoc w pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole i domu.


Pilar Amaya
Sztuczki ze sztuką. W krainie wiecznego śniegu

Chcesz poznać zwierzęta, które żyją w zimnym klimacie? Dzięki ćwiczeniom plastycznym zawartym w tej książce, poznasz renifery, woły piżmowe, morsy, foki, sowy i pingwiny. Wykonaj te ćwiczenia i dowiedz się więcej o życiu na biegunach.Niesamowite pomysły prac plasycznych dla dzieci od 5 lat.Niezastąpiona pomoc w pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole i domu.


Pilar Amaya
Sztuczki ze sztuką. Wesoła farma

Jeśli mieszkasz na farmie lub udało ci się kiedyś ją odwiedzić, na pewno zauważyłeś, że mieszkają tam różne zwierzęta: świnie, kaczki, owce. W tej książce znajdziesz ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się robić pocztówkę w kształcie krowy, plastelinowe owieczki, maskę w kształcie myszki, a nawet królika w przyprawach. Niesamowite pomysły prac plasycznych dla dzieci od 5 lat.Niezastąpiona pomoc w pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole i domu.


Pilar Amaya
Sztuczki ze sztuką. Władcy przestrzeni

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu przyglądał się niebu i zachwycił liczbą jego mieszkańców. Dzięki tej książeczce przekonasz się, jak łatwo namalować śpiewającego ptaszka, stworzyć ważkę lub orła z kolorowego papieru czy ożywić wiele innych skrzydlatych istot. Jak wspaniale jest umieć latać!Niezastąpiona pomoc w pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole i domu.


Pilar Amaya
Sztuczki ze sztuką. Zaczarowany ogród

Czy wiesz, ile zwierząt żyje w ogrodzie? Na pewno nie raz widziałeś motyle fruwające z kwiatka na kwiatek i jaszczurki wygrzewające się na kamieniach. Przedstawiamy ci serię ćwiczeń plastycznych, dzięki którym ożywisz biedronki, żaby, robaczki i innych mieszkańców zaczarowanego ogrodu.Niesamowite pomysły prac plasycznych dla dzieci od 5 lat.Niezastąpiona pomoc w pracy z dziećmi w przedszkolu, szkole i domu.


Sophie Britten
Szydełkowe fantazje

Szydełkowanie jest trendy! Zrobię to sama!Szydełkowe fantazje to książka dla tych, którzy mają mało czasu i cierpliwości, a lubią niebanalne stroje i dodatki. Autorka przedstawia mnóstwo pomysłów na oryginalne łączenie zwykłych tkanin – dżinsów, bawełnianych bluzek, codziennych torebek – z szydełkowymi motywami dekoracyjnymi: kwiatkami, łatkami, kieszeniami, kołnierzykami i mankietami, listwami i rozmaitymi wstawkami. Są też propozycje szybkich w wykonaniu, a bardzo efektownych szydełkowych ubrań (w tym – supermodne bikini!), a nawet wieczorowych dodatków!Projekty są superłatwe i superszybkie w wykonaniu – i na pewno będą się podobały nastolatkom.beret * kapelusik * p


Quartermain Debra
Szyjemy zabawki i przytulanki

Naturalnie kupienie gotowej zabawki zajmuje tylko chwilę. Jeśli jednak lubimy spędzać czas z naszymi dziećmi oraz chcemy z nimi bawić się, tworząc wspólnie coś czarodziejskiego - ta książka będzie wspaniałym przewodnikiem: aż kipi od pomysłów na zmyślne maskotki o wielu ukrytych zaletach!


Brigitte Casagranda
Świece dekoracyjne

Wystarczy jedna świeczka, aby w pomieszczeniu zapanował uroczysty nastrój, stół lub kominek nabrał odświętnego wyglądu, a dom ogarnęły spokój i radość. A jaka przyjemność zrobić ją samodzielnie! Ozdobić wnętrze, zaakcentować charakter przyjęcia lub podarować własną świecę miłej nam osobie... Książka zawiera wiele pomysłów, wskazówek oraz ilustracji pomocnych przy wykonaniu wspaniałych dekoracyjnych świec.


Anna Jabłońska
Techniki plastyczne dla dzieci

Książka proponuje zbiór kompozycji malarskich i przestrzennych dla młodszych i nieco starszych dzieci. Mali artyści dowiedzą się z niej między innymi, jak wykonać egzotyczną maskę i balonowe stworki, wycinany witraż i broszki z masy solnej, niewidzialny obrazek i mozaikę ze skorupek oraz jak wyczarować z kawałków drewna bajecznie kolorowe ptaszyska. Książka pobudza dziecięcą wyobraźnię, wprowadza podstawowe pojęcia plastyczne, uczy dziecko utrzymywania porządku w miejscu pracy. Opis każdej techniki zawiera oznaczenie wskazujące czy daną pracę dziecko będzie mogło wykonać samodzielnie czy z pomocą osoby dorosłej.


Anna Llimos Plomer
Tektura. Do dzieła!

Pudełka po butach, tekturowe rolki z papieru toaletowego lub papierowych ręczników... Nie należy ich wyrzucać! Rzeczy te, tak łatwe do znalezienia w domu, mogą stanowić doskonały materiał do wykonania różnych prac. Trochę wyobraźni, cierpliwość i instrukcje, które znajdują się w tej książce, pomogą stworzyć oryginalne dzieła. Wystarczy wziąć tekturę i dobrze się przy tym bawić.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Anna Llimos Plomer
Tkaniny. Do dzieła!

Na stronach tej książki znajduje się seria zabawnych propozycji wykonanych z różnych tkanin. Bogactwo pomysłów jest nie tylko zaskakujące, ale także uwalnia wodze fantazji i pozwala własnoręcznie stworzyć, ciekawe prace.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Anna Llimos Plomer
Tworzywa sztuczne. Do dzieła!

Można wykonać oryginalne, zabawne, a zarazem użyteczne rzeczy z tworzyw sztucznych. Przedmioty codziennego użytku z tworzyw sztucznych mogą przydać się do wykonania wielu różnych rzeczy. Na stronach tej książki znajduje się wiele nowych pomysłów.Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.


Elaine M. Goodwin
Układamy mozaiki

Mozaika to sztuka dekoracyjna, polegająca na zestawianiu pojedynczych kamyków, kawałków szkła itp. w jedną całość, tak by tworzyły określony wzór. Mozaiki zawsze pełniły podwójną funkcję: dekoracyjną i użytkową. Umieszczane na podłogach, ścianach, a nawet sufitach domów prywatnych oraz gmachów publicznych, stanowiły przez wieki cenny element wystroju wnętrz, były przy tym powierzchnią trwałą, praktyczną i łatwą w utrzymaniu czystości.


Gundel Granow
Układanie i wiązanie kompozycji roślinnych

Czy chętnie wymyślasz kompozycje kwiatowe? Czy sprawia Ci przyjemność obcowanie z bogactwem kolorów, form i zapachów? Z książki nauczysz się technik aranżowania dekoracji roślinnych. To całkiem proste. Naukę ulatwiają rysunki i zdjęcia ilustrujące etapy powstawania pięknego bukietu. Możesz tworzyć układy kwiatowe do domu, możesz także stać się profesjonalną bukieciarką.


Anke Heusser, Antje Bar
Wesołe plecionki FILOFUNY

Filofuny to niezwykłe plecionki z kolorowych kabelków, z których bez trudu można wykonać najróżniejsze przestrzenne figurki, malutkie zwierzątka, breloczki, paski, modną biżuterię, ozdoby itp. Ta książka pozwala poznać techniki podstawowe oraz bardziej zaawansowane i niezliczone bogactwo możliwych do wykonania plecionek. To świetna zabawa i ciekawy sposób na tworzenie oryginalnych drobiazgów dla siebie i najbliższych!


Andrea Mh
Wielka księga papierowych cudów

"Wielka księga papierowych cudów" - to skarbnica pomysłów, jak z papieru, farb i kleju zrobić niezwykłe i zabawne "cuda" maski, zwierzątka, girlandy, kukiełki, latawce, witraże, czapki, pudełka, instrumenty muzyczne, opakowania na prezenty i wiele innych niepowtarzalnych przedmiotów. Książka zawiera mnóstwo kolorowych zdjęć oraz rysunki, które przystępnie, krok po kroku, wyjaśnią każdemu dziecku, jak wyczarować z papieru wymarzoną zabawkę i jakie materiały będą do tego potrzebne. Wielka księga... bawi, rozwija wyobraźnię, zręczność manualną i inspiruje.


Reklamacopyright © e-targ.pl